Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zakamarki z dzisiaj. Pierwszy raz z Powermate 2,5x w achr. TS 102/1100. Obraz bardzo wyraźny, lecz trochę falowało. Wizualnie, Powermate 2,5x + Hyperion 13 mm w TS 102/1100, już leciutko traci na ostrości. Lepiej będzie z osobnym okularem o mniejszej ogniskowej.

 

TS Individual 102/1100 OTA, EQ6, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, Powermate 2,5x,

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

Moon_20131013_183234.jpg

Moon_20131013_184035.jpg

Moon20131013_183614.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki :). Każdy avik po 2000 klatek z czego wybierałem 200 najlepszych. Taka ilość w zupełności wystarczy przy minimalnym gainie. Pierwszy nakręciłem o 00:57 a ostatni o 02:51. Obrabiałem w fitswork, astraimage a wszystko połączyłem w photoshopie. Fragmenty wybieram na oko, tak żeby nie pominąć :D

Aaaa zapomniałem dodać. Księżyc z 24 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podoba się. Szkoda,że nie udało się uchwycić całego,ale i tak należą Ci się gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seeing niestety był tragiczny - 3/10. Całość składa się z 34 avików. Całości nie dałem zrobić ponieważ Księżyc zaszedł za dom ;).

Jeżeli takie rezultaty osiągasz przy tragicznym seeingu, to przy dobrym pewnie czerep urywa. Jak ja ostatnio próbowałem złapać Księżyc przy tragicznym seeingu, to i rezultat był tragiczny :)

 

Szkoda, że nie udało Ci się uchwycić całości, ale i tak rewelacja jak dla mnie, bo jest na co popatrzeć. Zwłaszcza okolice terminatora robią wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takiej szczegółowości zdjęć, ta druga, łagodniejsza wersja jest lepsza. To oczywiście ocena daleka od obiektywizmu, gdyż zawsze stosuję zasadę, że autor powinien mieć dużą swobodę w interpretacji materiału zdjęciowego.

Oba zdjęcia są bardzo dobre.

Edytowane przez Loxley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). Każdy avik po 2000 klatek z czego wybierałem 200 najlepszych. Taka ilość w zupełności wystarczy przy minimalnym gainie.

Ciekawe, że 200 klatek Ci wystarcza. Na Słońcu jak wybieram 450, to jest ciut za mało i lepiej jak wezmę 600. No ale pewnie Księżyca tak bardzo nie ostrzysz, jak Słońca? Już nie pamiętam, ile do Księżyca wybierałem.

 

No to jeszcze mam do wszystkich forumowiczów o opinię ;).

Które z poniższych zdjęć bardziej wam się podoba :)

Jak dla mnie to drugie. Pierwsze jest ciut przeostrzone i robią się takie białe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ja do Słońca biorę tylko 60 klatek :szczerbaty:, ostrzę bardzo podobnie jak Księżyc. Spróbuj z mniejszą ilością klatek jeżeli masz minimalny gain. Nie stackujesz wtedy klatek rozmytych no chyba, że masz idealny seeing ;p

 

Edit: 23:51 skończyłem obrabiać całą klatkę na nowo, poniżej link do fotki:

 

http://adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc23.10.2013r./panorama1fullv2.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to wrzucam świeżo obrobione zdjęcia z 13/14 listopada. Za jakiś czas wrzucę dość sporą mozaikę tym samym setupem ale zamiast barlowa 3x użyłem gso 2,5x

Sprzęt: Newton 200/1000, Point Grey Chameleon, Filtr czerwony GSO 610nm, Barlow GSO 3x APO.

 

Tutaj linki do 100% bez kompresji:

 

http://adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc14.11.2013r/11i12.jpg

http://adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc14.11.2013r/13i14.jpg

 

Seeing jak widać niestety marny

11i12.jpg

13i14.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.