Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, HAMAL pojechał, aż się boję pokazywać swoją mizerotę wymęczoną z balkonu. Ale jako, że foto planetek to akurat jakoś mi nie lezy więc i tak moje zdjęcie mi się podoba :)

 

Wykonanie SCT8" + TeleVue powremate 2x + VestPro 680. Wykonano film 1100 klatek z czego wybrano 110 i złożone w Registax. Na całość zadania poświęcono ok. 60 min.

 

 

saturn_2007-03-30_22-00-00.jpg

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek z twojego Saturna na szybko można zrobić coś takiego:

saturn20070330220000wi6.jpg

 

A to mój z:

Synta 200/1200 + platforma paralaktyczna + barlow NPZ 3x + ToUcam 740K

ccdcap0000rs9.jpg

 

I jeszcze jedna wersja ale chyba już przeostrzona?

ccdcap0000newwwwwmo3.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn.Ogniskowa ~6000mm. MCT 180.

Niesamowita sprawa-w ciagu nagrywania 1900klatkowego klipu,seeing zmienil sie, z dobrego(5-6/10) na paskudny(2/10)!

 

Saturn06042007.jpg

 

Masakra.

Tyle mam do powiedzenia. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no normalnie,tzn. uzywa sie "okularu projekcyjnego",czyli wynalazku,rurki,tulejki zakonczonej z jednej strony gwintem umozliwiajacym podczepienie sie do wyciagu okularowego,z drugiej gwintem,dzieki ktoremu tulejka laczy sie z przejsciowka gwintowa webkamerki.Sam okular umieszczony jest w srodku takiej tulejki.Cudo takie mozna kupic,ale mozna tez zrobic samemu:

 

1. Tulejka(stary obiektyw od Zenita).Na obu jej koncach,zewnetrzny i wewnetrzny gwint M42x1

 

projekcja_001.jpg

 

2. Okular osadzony w tulejce.Przypadkowo odkrylem tam gwint,umozliwiajacy wkrecenie okularu,stad pomysl uzycia starego obiektywu.

 

projekcja_004.jpg

 

3.Kamerka i jej redukcja na gwint M42x1

 

projekcja_002.jpg

 

4. Od lewej: kamerka z redukcja,moja tulejka(w srodku jest juz okular),polaczenie zestawu z moim wyciagiem okularowym.

 

projekcja_005.jpg

 

Ciekawe jak to wyglada u Hamala?Cos mi mowi,ze jego okular projekcyjny tez nie jest kupny... :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemne systemy projekcji jak barlow, czy telekonwerter fotograficzny maja jedną ważną zaletę że nie projektują zanieczyszczeń na powierzchniach optycznych, w przeciwieństwie do okularów. Dbać należy jedynie o czystosć matrycy.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to wyglada u Hamala?Cos mi mowi,ze jego okular projekcyjny tez nie jest kupny... :rolleyes:

 

Okular jak już pisałem wcześniej to Kasai ortho 5mm :) Jeszcze made in Japan a nie Hamal :P

 

A mocowanie? Gładkie pudełko od filmu foto wsuniete w porowate pudełko od filmu foto i pierścień od klamki pasujący idealnie na mocny wcisk do kamerki. Poprzez wsuwanie i wysuwanie pudełek mam pełną regulację powiększenia, w razie braku zakresu mogę założyć pierścienie o innej długości.

 

Mocowanie.JPG

 

Mocowanie2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Saturn.Ogniskowa ~6000mm. MCT 180.

Niesamowita sprawa-w ciagu nagrywania 1900klatkowego klipu,seeing zmienil sie, z dobrego(5-6/10) na paskudny(2/10)!

 

Saturn06042007.jpg

 

ŁAŁ... zwieśniaczył Puchatek i pod wielkim wrażeniem poszedł do Sowy obalić kolejnego jabola.

 

:) Gratulacje, niesamowita fotka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.