Skocz do zawartości

Śledzenie ISS


Krzysiek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby efekt byl w miare zadowalajacy,konieczne sie robi poisiadanie prowadzenia elektrycznego.

Musze zabrac sie za to wreszcie.

W Wawie b.czesto stacja widoczna jest niemal w zenicie,a wiec potrzeba niewielkiej korekty w osi pionowej mont.azymutalnego.To jest spore ulatwienie przy prowadzeniu recznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby efekt byl w miare zadowalajacy,konieczne sie robi poisiadanie prowadzenia elektrycznego.

Musze zabrac sie za to wreszcie.

W Wawie b.czesto stacja widoczna jest niemal w zenicie,a wiec potrzeba niewielkiej korekty w osi pionowej mont.azymutalnego.To jest spore ulatwienie przy prowadzeniu recznym.

 

Hm to dobrze sie sklada bo wlasnie mam zamiar ja upolowac, tylko mam pytanie jak szybko ta stacja przemieszcza sie po niebie? bo niektore satelity lataja tak szybko, ze nawet lorenetka trudno nadarzyc. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za propozycja?Jasniej poprosze,jestem ciekawy..

 

Genesis 1 to model-projekt przyszłej prywatnej stacji kosmicznej firmy Bigelow. Lata po orbicie zbliżonej do polarnej - i hehe-above z pewnością by podpowiedziało co nieco odnośnie widoczności tego projektu.

 

Maksymalna jasność Genesis 1 to około + 2 magi. Jest to to dość mały obiekt (2,5 x 4,5 metry chyba), więc może być problem ze złapaniem jakiś szczegółów. Chociaż patrząc na fotki ISS to sądzę, że można by coś zobaczyć, w rodzaju baterii słonecznych i nadmuchanego modułu...

 

http://www.bigelowaerospace.com/out_there/genesis_I.php

 

Natomiast niebawem, pod koniec tego roku, Bigelow ma zamiar wystrzelić jeszcze większy moduł, zwany Galaxy. Zanim tak się stanie, to wystrzelony zostanie w maju Genesis II z dalszymi testami nadmuchiwanego modułu mieszkalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dzisiejsza,tzn. wczorajsza stacja 16.04.2007

Przez ostatnie kilka dni ISS pojawia sie nad Fromborkiem w niemal tym samym polozeniu,slabo dla mnie czytelnym,mam na mysli,ze szczegoly sa trudne do nazwania.

Jesli prom Atlantis wystartuje tak jak NASA obecnie planuje,tj. okolo 8 czerwca,to mamy szanse capnac go na orbicie!

 

ISS16.04.jpg

ISS.16.04.2007.jpg

 

 

Matko,o tym Bigelow/bangalow:) / pierwsze slysze.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak jak dalej tak pójdzie to sfocisz astronautów podczas spaceru kosmicznego :D

Dzisiaj próbowałem opisać twoją fotkę i natrafiłem na ciekawy symulator widoczności issa , można zasymulować dokładne połżenie stacji danego dnia podczas przelotu nad dowolnie wybranym miejscem, tylko że u mnie się to wykrzacza :/ i nie dałem rady. Ale pewnie już to znasz, poza tym warto zobaczyć tą stronke niezłe foty koleś trzaska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam pytanie w sprawie STS-117 i jego połączenia z ISS więc podczepiłem się pod ten wątek.

 

Wg. http://astro.zeto.czest.pl/loty/sts117.htm połączenie Atlantisa z ISS nastąpi

10.06.2007 20:41 (+2h - jeśli dobrze kojarze)

Kilka minut wczesniej ISS będzie widoczna na niebie

10 Jun -0.4 22:31:33 10 W 22:34:25 63 N 22:37:16 10 E

(http://www.heavens-above.com/PassSummary.asp?satid=25544&lat=50.317&lng=18.783&loc=Zabrze&alt=250&tz=CET)

 

Zapytac chciałem o odległość między nimi na te kilka minut przed połączeniem

(czy będzie je widać osobno - moj sprzet to niestety tylko lornetka, aparat foto)

oraz jak jasny powinien być STS na niebie?

 

Pozdrawiam

Luchio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mialem okazji widziec promu w kosmosie.a przeciez to jedyna szansa,zeby obejrzec go na zywo,bez wyjezdzania do USA..;)

 

Dzis przepalilem zdjecie.Dane z heavens-abowe,co do jasnosci stacji,nie sa zbyt dokladne.

 

ISSa.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wrzucić mapkę gdzie mniej więcej przeleci STS i ET dla południowej Polski??

 

Witam!

Zarejestruj sie na Heavens-Above. Jak juz STS będzie na orbicie będziesz mógł sobie wygenerować dokładną mapkę przelotu dla swojej miejscowości. Ze względu na to że prom koryguje swoją orbitę warto to zrobić na lilka godzin przed spodziewanym przelotem.

pzdr Boopsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to i wstyd pytac,ale gdzie na H-A sa dane o STS?Wszyscy sie na te strone powoluja,a ja jakos nie moge znalesc.

 

 

Masz konto z podaną lokalizacją ?

 

Na pierwszej stronie jest po zalogowaniu http://www.heavens-above.com/logon.asp

 

Satellites

 

10 day predictions for: ISS | Genesis-1 | Envisat

 

 

A propos Envisat to wyszlo tyle

 

Envisat.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj miałem okazje popatrzeć na iss przez synte i okularek 8.8mm i dzięku dużemu polu mogłem nadążyć za nią, robi wrażenie choć niezwykle ciężko wyłuskać elementy stacji to przez ten szybki ruch, polecam choć trzeba mieć troche doświadczenia w manewrowaniu telepem ja go mam bo jestem obserwatorem samolotów, nie moge sie doczekać się widoku stacji i atlantisa to musi byc fantastyczne.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.