Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2007


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Juz mialem nie zamieszczac dzisiejszych prac,ale Lemarc mnie troche sprowokowal...

 

Juz tak mam,ze kiedy przez dluzszy czas nie ma seeingu,to zaczynam dociekac- a moze kolimacja zla,a moze nastawienia kamerki zle ..itd. a kiedy przychodzi seeing,detale planet czy Ksiezyca same wylaza z tła.

Chyba jednak musze poprawic kolimacje...buuuuuu

 

Masz2.jpgVVV.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Wklejam ostatnia w życiu fotke Marsa(pod warunkiem ze seeing sie nie poprawi) i nie wynosze komputera poki cos w pogodzie nie drgnie. Atmosfera 2-3/10 to za malo zeby byc usatysfakcjonowanym,jedynie w "koncowce" widma widzialnego i w podczerwieni wyniki sa akceptowalne.

 

M101007.jpg

 

Ps.

Aha,za kazdym razem ogniskowa 9000mm.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, a to mi przypomina zdjęcia na kliszach z Pic du Midi, tylko z trochę większego sprzętu i z ponad chmur

Nawiasem mówiąc oni tam też "stackowali" - wykonywali szereg niedoświetlonych zdjęć ( krótsze czasy) i później je razem składali i naświetlali zbiorczy negatyw.

Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie powiększone w K3CCD - RESIZE 200%.

 

Nie wiem czy dobrze ustawiam kamerkę ? niby jest tak 640x480 ale przy Resize program mówi mi że oryginał jest mniejszy-potwierdza to mały Mars na ekranie laptopa ? help :unsure:

bez_tytu_u.JPG

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnię tu nie gadaj,tylko teleskop wyciagaj... :Boink:

 

Łapałem ostatnio ISS ale nic ciekawego nie wysło a z Marsem jest jak przypuszczałem robiąc jeszcze Saturna i walcząc z pasami na tarczy. Krawędzie moja rura rysuje dobrze co widać na ISS ale cienie i różnice kolorów ma problem wyciagnąć co w Marsie ma podstawowe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urobek z dzisiejszego ranka (5:30) SC10, barlow 3x, Logitech. Gwiazdy w ogóle nie migotały, seeing musiał być dobry, ale nie na balkonie. Widać północną czapę polarną, ciemną Syrtis Major i jasne owalne Hellas na skraju tarczy.

To chyba nie jest czapa polarna, tylko wysokie marsjańskie cirrusy, coś w rodzaju naszych obłoków srebrzystych. Zwie się to po angielsku "north polar hood". Było na ten temat na spaceweather.com 10 października (można odszukać na stronie - po prawej u góry wybór daty). Czapy polarne są raczej białe, a tutaj mamy piękny morski błękit, widoczny też na kilku innych zdjęciach w tym wątku.

 

Przy okazji - chylę czoła :notworthy: Domyślam się, ile trzeba czasu, energii i doświadczenia, żeby robić takie zdjęcia. Kiedyś spróbowałem i szybko się zniechęciłem. Nie ma letko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam Marsa z niedzielnego poranka. Składanie obrazków cz-b robionych przez filtry RGB to dla mnie nowe wyzwanie - jak dotąd raczej idzie mi ciężko i efekty są mierne. Efekt plus obrazek rozjechany w RGB w załączeniu. Acha, barlow 2 x (ogniskowa 7000mm). Jak wrzuciłem barlowa 3x, zaczął się wiatr i seeing 2/10.

 

Pozdrawiam

Mars_2007.10.14_05.10_RGB.jpg

Mars_rgb4.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - chylę czoła :notworthy: Domyślam się, ile trzeba czasu, energii i doświadczenia, żeby robić takie zdjęcia. Kiedyś spróbowałem i szybko się zniechęciłem. Nie ma letko.

 

No panowie to uznanie na forum..... :Beer:

 

Święte słowa , ja codziennie wstaję o 4:00 żeby coś nakręcić a efekty często jak poniżej - ale może kiedyś :rolleyes:

 

2d083ae6763b44cb.jpg

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam Marsa z niedzielnego poranka. Składanie obrazków cz-b robionych przez filtry RGB to dla mnie nowe wyzwanie - jak dotąd raczej idzie mi ciężko i efekty są mierne. Efekt plus obrazek rozjechany w RGB w załączeniu. Acha, barlow 2 x (ogniskowa 7000mm). Jak wrzuciłem barlowa 3x, zaczął się wiatr i seeing 2/10.

 

Pozdrawiam

 

 

a się trochę pobawiłem w registaxie

ale oprócz wyrównania składu kanałów, jeszcze trochę balansem bieli

 

Mars_rgb4.jpg mars_rgb4.jpg

 

bo ciekawe jak mało informacji niesie kanał niebieski, w zasadzie tylko jakiś balans bieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.