Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2007


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze za Michala , bo on mieszka za Zbruczem (taka rzeka , ktora kiedys byla granica Panstwa ) i nie zna Polskiego .

To u nas , przy polskiej granice, kazde dziecko mozre cos tam juz powiedziec i napisac , a tam gleboka Rosja ... :D

 

Ten Mars Michal nagrywal u mnie na dachu , warunki byli kepskie , wilgosc , mgla , duza turbulencja...

Testowali nowy system chlodzenia teleskopa , no i wlasnie tym zdjeciem Michal pokazal ze system chlodzenia i mieszania powietrza wewnetrz rury jes bardzo pomocniczy (pomagajacy ) ... o kurcze ...jak mi trudno pisac ...zapominam slowa ... trzeba czeszczej sie spotykac :Beer:

 

Leszek , jesli chcesz , zapraszam na nasz forum ukrainski http://www.astroclub.kiev.ua/forum/ , pogadamy :D

 

Tu jest opis chlodzenia http://www.astroclub.kiev.ua/forum/index.php?topic=4745.80 - szykujcie wiertarki , szukajcie wietraki .... obraz z chlodzeniem i zduwaniem powietrza z lustra glownego , jest duzo lepszy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie błędy, pisząc na Rosyjskim forum jednak spotkalem sie tam z bardzo cieplym przyjeciem,mimo ze z wysilkiem i zadko zdobywam sie na tlumaczenie na rosyjski, opisow swoich zdjec.

 

Czesciej trafimy na dobry seeing w Polsce-czesciej wstajac w nocy..;)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Maku widziałem niedawno mniej więcej tyle detali na marsie co na pierwszej nieobrobionej fotce astrokosmo. Szkoda, że oczami nie można stackować obrazów ;) Zresztą i tak jest spora różnica kiedy patrzy się przez bino w porównaniu do oglądania jednym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie było trochę bezchmurnego nieba i sił do obserwacji równocześnie. Wrzucam poskładane fotki z poranka 3 listopada. Niewątpliwym plusem kamerki cz-b i jej oprogramowania jest to, że mogę kręcić fragmentem chipa, tu 240x240 pixeli, co pozwala nakręcić dużo więcej klatek i filmów bez szybkiego zapchania dysku. Efektem mniejsze ziarno na obrazie. Normalnie 2000 klatek to 1Gb i jest to górny próg możliwości pracy Registaxa (ten 1GB jak sądzę) 6000 kl cz-b to maksimum 280-320 Mb i to jako 12 bit. Ale obrobienie i poskładanie tego wszystkiego - trwa. Dla porównania wrzucam efekt pracy z ToUcam 840.

 

Pozdrawiam

Mars_20071103_0326UT.jpg

Mars_20071103_0351UT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie naprawde niezle ale czy wy tez to widzicie ze mars ma twarz? :szczerbaty:

I to z dosyc grozna mina... a jak wczoraj patrzylem przez telepa to wydawalo mi sie ze to niemozliwe ze widze twarz bo przeciez tylko ksiezyc ma twarz :rolleyes:

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.