Skocz do zawartości

Bieszczady 2008!!!


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety już teraz wiem, że mnie nie będzie... :unsure:

Wpisałem się jako jeden z pierwszych bo wielką miałem ochotę na niebo bieszczadzkie, ale grypa zwaliła mnie z nóg i podnieść się nie mogę...

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanej pogody!

:Beer:

P.S.

Przyjrzałem się liście i czy to pełna lista? Nie widzę paru zacnych osób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan zlotu:

 

Czwartek 3 IV 2008

- przyjazd i zakwaterowanie uczestników zlotu

- 18:00 kolacja

- 21:00 obserwacje/dyskusje tematyczne

Piątek 4 IV 2008

- 9:00 – 11:00 śniadanie

- 12:00 Krzysztof Zbroszczyk – Konkurs wiedzy astronomicznej dla nowych miłośników astronomii.

- 13:00 Paweł Maksym „Ale wielka góra - czyli kompleksowo o zakryciach brzegowych”

- 14:00 Michał Kałużny - planowanie oraz realizacja sesji astrofoto z DSLR, oraz podstawowe kroki w obróbce materiału".

- 15:00 Przemysław Rudź - "o zmianach klimatu na Ziemi oraz astronomicznych czynnikach zmian".

- 17:00/17:30/18:30 obiadokolacja

- 19:00 grilowanie/ognisko

- 21:00 obserwacje/dyskusje tematyczne

Sobota 5 IV 2008

- 9:00 – 11:00 śniadanie

- 12:00 Piotr Brych – "Wielki Atlas Nieba - historia powstania i plany na przyszłość."

- "Automatyczne rozpoznawanie obrazów nieba i poszukiwanie gwiazd nowych."

- 13:30 Jacek Pala – Moje obserwatorium, moja astrofotografia.

- 15:00 Paweł Maksym – „Jak czytać i interpretować efemerydy czyli o współrzędnych, czasie i codziennych obserwacjach”

- 16:00 - Oskar Dereń – „Podstawy obserwacji gwiazd zmiennych”.

- 17:00/17:30/18:30 obiadokolacja

- 21:00 obserwacje/dyskusje tematyczne

Niedziela 6 IV 2008

- 9:00 – 11:00 śniadanie

- pożegnanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

P.S.

Przyjrzałem się liście i czy to pełna lista? Nie widzę paru zacnych osób?

 

No co to za "wykrucha"? W wojsku by już "słonie biegały po wybiegu" :szczerbaty:

 

Paweł Maksym

 

PS

EMDE - Tobie to nie daruję ciągle się mijamy! Czy moja żona (lekarz) ma wysłać recepty... tam u Was w Wielkopolsce nie ma lekarzy! Można się i w dzień wyleczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też nie będę mógł przyjechać . Jeden pracownik mi się niespodziewanie zwolnił a drugi załapał się na wcześniejszą emeryturę . Mam teraz tyle obowiązków w firmie że nie wiem za co się złapać . Nie może mnie nie być trzy dni , mam sezon i zamówienia . Przepraszam tych którzy liczyli na piękne widoki w 60-tce . Do zobaczenia w Jodłowie , do tego czasu jakoś wszystko sobie poukładam . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też nie będę mógł przyjechać . Jeden pracownik mi się niespodziewanie zwolnił a drugi załapał się na wcześniejszą emeryturę . Mam teraz tyle obowiązków w firmie że nie wiem za co się złapać . Nie może mnie nie być trzy dni , mam sezon i zamówienia . Przepraszam tych którzy liczyli na piękne widoki w 60-tce . Do zobaczenia w Jodłowie , do tego czasu jakoś wszystko sobie poukładam . Pozdrawiam .

 

 

Ale lipa Piotr, jak nie brak kilku kątowników do teleskopu w zeszłym roku, to teraz Ciebie nie będzie w Bieszczadach, chyba nigdy nie uda mi się popatrzyć przez tę armatę :(

Edytowane przez Hamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już teraz wiem, że mnie nie będzie... :unsure:

Wpisałem się jako jeden z pierwszych bo wielką miałem ochotę na niebo bieszczadzkie, ale grypa zwaliła mnie z nóg i podnieść się nie mogę...

Też walczę z przeziębieniem, ale robię wszystko by do czwartku się w pełni wyleczyć. Mam nadzieję, że się uda - nie dopuszczam innej możliwości :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no Adamo do spowiedzi... :D

Statystycznie pogoda na zlotach jest piękna więc nie ma się czego obawiać.

Myślę że front się trochę porozrywa i nie dojdzie taki jak go prognozują.

Jeszcze wczoraj w prognozach długo terminowych dla Cisnej, z piątku na sobotę zapowiadali spore opady śniegu zaś po dzisiejszej aktualizacji nie ma śladu po śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zobaczyłam w swojej szklanej kuli, że z czarnymi nocami podczas zlotu może być pewnien kłopot, jednakże są szanse na przejaśnienie... Co do atmosfery integracyjnej przewidywane są prawdziwe przełomy i przyjaźnie na lata.

 

Jak sie nie sprawdzi, to znaczy że ze mnie czarownica jak z koziej d... trąba... :ha:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konkurs - to oczywiście są nagrody (nieduże, bo nieduże, ale są :D) - ja ze swej strony zapewniam karteczki z pytaniami i w.w. książeczki, natomiast prosiłbym potencjalnych uczestników o zabranie ze sobą jakiś długopisów lub ołówków :D

Pytania oczywiście będą tendencyjne, łatwe, proste i banalne :szczerbaty:

konkurs.jpg

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o konkurs - to oczywiście są nagrody (nieduże, bo nieduże, ale są :D) - ja ze swej strony zapewniam karteczki z pytaniami i w.w. książeczki, natomiast prosiłbym potencjalnych uczestników o zabranie ze sobą jakiś długopisów lub ołówków :D

Pytania oczywiście będą tendencyjne, łatwe, proste i banalne :szczerbaty:

 

No to ja ze swojej strony dorzucam jeszcze jedną nagrodę (całkiem sporą, choć też jest to książka). Nie będę pisał jaką ale chyba łatwo się domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja ze swojej strony dorzucam jeszcze jedną nagrodę (całkiem sporą, choć też jest to książka). Nie będę pisał jaką ale chyba łatwo się domyślić.

 

 

Żeby konkurs był ciekawszy i miał dużo chętnych uczetsników , dorzucam jeszcze dwie nagrody -niespodzianki :helo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

mam do zaoferowanie miejsce na fajnym zlocie w Bieszczadach. Nocleg w Dubasiówce, w pełni opłacony z wyżywieniem.

Kto pierwszy ten lepszy.

No niestety nie pojawię się w Bieszczadach w tym roku. Nie jest to prima aprilis.

 

Pozdrawiam wszystkich zlotowiczów - bawcie się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam prosbe,czy ma ktos zdjecie grupowe z Jodlowa 2007 w duzej rozdzielczosci,bo ja mam ciekawa historyjke do opowiedzenia,ale chcialbym wskazac na zdjeciu,ktorych osob ona dotyczy:)

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=255039

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=255067

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=255152

 

Coś tu znalazłem , może starczy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wystarczy,bgo nie ma na tych zdjeciach dwu par,ujetych razem,a ktore to pary(obydwie z taurusami,jesli mi sie wtedy we lbie nie pokickalo calkiem),pomylilem ze soba i w czasie nocnych obserwacji rozmawialem z ludzmi,myslac ze rozmawiam z kims zupelnie innym...a zorientowalem sie dopiero kiedy wrocilem do schroniska i zastalem tam parę z ktora kilka sekund wczesniej "rozmawialem" na dworze i nawet wydębiłem kubek kawy czy tez herbaty juz nie pamietam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak jak w zeszłym roku przygotowuję na zlot identyfikatory dla uczestników.

 

Benedykt pokazał mi nowe identyfikatory i są naprawdę kosmiczne! A przede wszyskim mają mocne podświetlenie diodowe, żeby dało się bez problemu przeczytać je w nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.