Skocz do zawartości

Całkowite zaćmienie Księżyca


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję tym którzy porzucili ciepłe żony, kochanki i miękkie łóżeczka aby w środku nocy trochę polukać i pofocić. W tym roku niewiedzieć czemu Ciechanów nie zasłużył na dobrą pogodę. Zostają tylko nadzieje na kolejne zaćmienia i wspomnienia z minionych. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i warto było czekać do białego rana. Na sam koniec zaćmienia znalazła się dziura w chmurach, przez którą można było coś cyknąć na szybko. Lepsze to niż nic!

 

DSC_4497.JPG DSC_4507.JPG

 

(Nikon D300, MF Nikkor 300/2.8 ED)

 

Radku a co to jest ten drugi cień? :>

Wygląda jak cień windy kosmicznej, tylko dokąd, skoro nie do Księżyca? :D

 

Edit: hmm nadal nie widzę fotki w cytacie

Edytowane przez ralf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Lubelszczyźnie w ogóle nie było warunków do oglądania zaćmienia.. ;/ nic tylko czekać na następne..

 

Pozdrawiam

 

Nie no nie było tak źle... W Zamościu, a właściwie na jego obrzeżach było coś takiego:

 

a395787bd1b66392m.jpg 3f3e827e8eb9b200m.jpg 293a8884a785c64fm.jpg a02f96ae7fbb5872m.jpg

 

e01ffe60d7f25553m.jpg 2f0e004dfa96d3f5m.jpg 95ca8d7a8dbb57fem.jpg 50fe633286a2058cm.jpg

 

Na początku były chmury do 2:30 potem się zaczęło rozpogadzać to jako takie te fotki powychodziły mi... ale podczas 3 fazy jak już cały księżyc był w cieniu Ziemi to łapaliśmy przerwy w chmurach i cudnie to nie wygląda... przynajmniej kolorek jest i fajna pamiątka będzie :D.

Edytowane przez Andy91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :angry:

Ale wam zazdroszczę pogody i pięknych zdjęć...

Pzdr

hehe

na południe od Lublina (~60km miejscowość Goraj) było ok. Niebo pełne gwiazd - naprawdę super pogoda do około ~4:00.

Niestety w najciekawszym momencie zaczęła podnosić sie mgła i nie dało się już obserwować.

na szczęście coś tam pozostało.

 

foto Łysy+Regulus

pawel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,a kiedy następne zaćmienie Księżyca/Słońca widoczne z Polski?

 

Już w nocy 16/17 sierpnia jest częściowe zaćmienie Księżyca widoczne z Polski, o maksymalnej fazie około 81%. Zostało nam z 6 miesięcy :Boink:

 

Co do dzisiejszego zaćmienia, niestety udało mi się tylko przez chwilę ujrzeć zaćmionego Księżyca około 3.30 w przerwie między chmurami. :angry: Damn clouds :szczerbaty:

 

Pozdrawiam, Kuba :Beer:

Edytowane przez Lars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

na południe od Lublina (~60km miejscowość Goraj) było ok. Niebo pełne gwiazd - naprawdę super pogoda do około ~4:00.

Niestety w najciekawszym momencie zaczęła podnosić sie mgła i nie dało się już obserwować.

na szczęście coś tam pozostało.

 

foto Łysy+Regulus

 

Chyba o tych samych chmurach mówimy ;). Na Mokrem (ok. 8km na południowy zachód od Zamościa) też było ładnie... Po 2 się przejaśniło i czasami jakaś chmurka się zaplątała i tak do ok 4:30 było... potem można już było łapać łysego między chmurami :szczerbaty: no ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D. Za pół roku znowu zaćmienie, a 81% to sporo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec składanka z końca zaćmienia gdzie to Księżyc

 

sk_adanka1.jpg

 

po prostu zgasł w niecałą minutę.

Wszystkie ujęcia na tych samych ustawieniach.

 

ps.

po kilku próbach włożenia załącznika :blink: ,załącznik włożył Sumas. :Beer:

A myślałem że dałem sobie bana. :lol:

Edytowane przez Darek_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle nie mogę odżałować, że nie miałem pogody

fantastyczne te zdjęcia, ale jednak taka mała uwaga:

 

w całkowitym zaćmieniu Księżyca, nie jest najważniejszy Księżyc, tylko gwiazdy w tle,

strasznie szkoda, że prawie wszyscy robiliście tak krótkie ekspozycje, rzędu 1-2 sek

a trzeba było pociągnąć i 30, 60 na mniejszym iso

 

wyobraźcie sobie jeszcze scenę, kiedy na takim tle gwiazd, jest ten pomarańczowy Księżyc, a na pierwszym planie jakiś ziemski obiekt, element - kurde wyjący wilk na skale :D

wtedy APOD murowany!

więc do następnego zaćmienia :Beer:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle nie mogę odżałować, że nie miałem pogody

fantastyczne te zdjęcia, ale jednak taka mała uwaga:

 

w całkowitym zaćmieniu Księżyca, nie jest najważniejszy Księżyc, tylko gwiazdy w tle,

strasznie szkoda, że prawie wszyscy robiliście tak krótkie ekspozycje, rzędu 1-2 sek

a trzeba było pociągnąć i 30, 60 na mniejszym iso

 

wyobraźcie sobie jeszcze scenę, kiedy na takim tle gwiazd, jest ten pomarańczowy Księżyc, a na pierwszym planie jakiś ziemski obiekt, element - kurde wyjący wilk na skale :D

wtedy APOD murowany!

więc do następnego zaćmienia :Beer:

 

 

Ty miałeś w zeszłym roku, jak wszyscy mieli chmury ;).

 

Podczas całkowitego zaćmienia tez chciałem własnie takie panoramiczne zdjęcie zrobić, tylko nie mam odpowiedniego sprzętu do focenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w całkowitym zaćmieniu Księżyca, nie jest najważniejszy Księżyc, tylko gwiazdy w tle,

strasznie szkoda, że prawie wszyscy robiliście tak krótkie ekspozycje, rzędu 1-2 sek

a trzeba było pociągnąć i 30, 60 na mniejszym iso

 

wyobraźcie sobie jeszcze scenę, kiedy na takim tle gwiazd, jest ten pomarańczowy Księżyc, a na pierwszym planie jakiś ziemski obiekt, element - kurde wyjący wilk na skale :D

Właśnie nastawiałem się na takie szerokie pole z gwiazdami w tle, ale akurat kiedy rozstawiałem montaż wśród pól i lasów, zaczął siąpić dreszczyk :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie jeszcze scenę, kiedy na takim tle gwiazd, jest ten pomarańczowy Księżyc, a na pierwszym planie jakiś ziemski obiekt, element - kurde wyjący wilk na skale :D

 

ależ proszę... znalazłem taki rysunek w internecie... no po prostu cudo :D

 

 

brotherofnightbl3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraźcie sobie jeszcze scenę, kiedy na takim tle gwiazd, jest ten pomarańczowy Księżyc, a na pierwszym planie jakiś ziemski obiekt, element - kurde wyjący wilk na skale :D

wtedy APOD murowany!

 

wykrakałeś! :D

http://apod.nasa.gov/apod/ap080222.html

tlelodriguss070c800od7.jpg

 

ale to oszukańczy fotomontaż niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fociliśmy razem z Markiem Nikodemem w Niedźwiadach.

Nocka przywitała nas niepokojąco chmurkami. Na dobry wieczór halo.

 

12.jpg

 

Widowisko oglądaliśmy jeszcze przez pasma jakichś chmurw, których

rozmazany ślad dał ciekawy efekt na zdjęciach.

 

3.jpg4.jpg

 

Potem było już tylko lepiej...

 

2.jpg8.jpg10.jpg11.jpg

 

Po kilkunastu minutach fazy całkowitej zaćmionego łysego zaćmiły chmury.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem akurat w delegacji w Krakowie no i pogoda była jako taka. Miałem do dyspozycji Canona 300d i teleobiektyw 80-200.

Doszedłem do fazy całkowitej i przyszły chmury.

Fotki takie sobie, ale w Lesznie nie miałbym ani jednej.

 

ISO 400 czas 1/100 sek, przedostatnie 1 sek, ostatnie 4 sek.

 

Pozdrawiam,

Bartosz

le1_copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na obszerne pisanie, w Łodzi klapa, widzieliśmy tylko ładną pełnię oraz początek półcieniowego. Przed kulminacyjnymi fazami zaczęło się chmurzyć i jeszcze tylko na krótko przed fazą całkowitą coś tam było widać. Na koniec sprzątaliśmy elektronikę i teleskopy biegiem w deszczu!

Ja sobie przez większość czasu siedziałem w cieple przed monitorem i patrzyłem na zaćmienie live z Argentyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.