Skocz do zawartości

Teleskopy spinor optics


anum

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ale nie byłem pewien gdzie umieścić ten temat. Otóż od jakiegoś już czasu wiele osób pyta się of firme Spinor optics; ja w sumie też. Na pierwszy rzut oka, teleskopy tej marki są w dobrych sklepach, np teleskopy.net, teleskopy.pl, fotozakupy.pl. Dziwne że dziś próbowałem znaleźć ich stronę internetową, i nie ma. Niby spora część tych teleskopów jest produkowana przez syntę. Na pierwszy rzut oka sporo z nich wygląda mi na klony sky watcherów. Czy ktoś zetknął się z teleskopem tej marki ? Jaka jest ich jakość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdzie nie było, u dystrybutora też Sky watcherów R-70/900 Eq1, to zamówiłem to samo ale spinor optics. Dojdzie w piątek, to podzielę się z wami jaka jest jego jakość. Ale jeszcze nie widziałem złych opinii o tej marce od posiadaczy teleskopów spinor optics. W sumie gdyby to był jakiś szajs, to nie sprzedawaliby tego w dobrych sklepach, bo popsułoby to opinie. Przecież znajdźcie w dobrym sklepie jakiegoś optisana albo opticona - no nie da rady, takie badziewia to tylko na allegro wystawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe odpadkiem z jakiego teleskopu jest newton 150/1000

polecam test http://astro4u.net/y...p?topic=14597.0

Widzę, że się mocno zestarzałeś, jeżeli jesteś w stanie polecić taką recenzję. ;) Wydrukuję ją sobie i powieszę w obserwatorium. Klasyk!

 

PS. Choć jak Ciebie znam, to pewnie "lekka" prowokacja intelektualna :P Oby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Doradzam omijać wspomniany test łukiem lub przynajmniej zaopatrzyć się w odpowiednią dawkę dystansu. To jakieś nieporozumienie.

 

Rozpoczynanie przygody z astrofotografią za pomocą metrowego newtona na eq3-2 to jeden z tych pomysłów które winny być z marszu pietnowane. Pomijam już pomysł nazwania tego teleskopu trawelerem.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś zdaje, że ten test nie był robiony na EQ3-2... na czym? Nie wiadomo, ale raczej na czymś solidniejszym. Co nie zmienia faktu, że jakościowo uzyskano efekt gorszy jak ja na swoim EQ3-2. Tak mi się przynajmniej zdaje. Jakość tych fotek jest przerażająca i tylko odstrasza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś zdaje, że ten test nie był robiony na EQ3-2... na czym? Nie wiadomo, ale raczej na czymś solidniejszym. Co nie zmienia faktu, że jakościowo uzyskano efekt gorszy jak ja na swoim EQ3-2. Tak mi się przynajmniej zdaje. Jakość tych fotek jest przerażająca i tylko odstrasza...

Paramount.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo robione 6-bitową kamerką planetarną + niewielka ilość klatek :)

Zadam przewrotne pytanie - jaką inną kamerą, poza "webcamo-pochodnymi, czy DSI, da się tym "sprzętem" fotografować. Pala zakwalifikował go jako "PRZYZWOITY" sprzęt do astrofotografii. Jak mogę do niego podpiąć choćby popularnego DSLRa? Wszak wyciąg także został oceniony, jako "przyzwoity". Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku dodam, że z tego co pamiętam, Newton 150/1000 na EQ3-2 występował również pod marką Sky-Watchera. Najpewniej to ta sama fabryka w Kitaju, a co do jakości [odrzuty czy to samo z grubsza] -trudno powiedzieć, ktoś by musiał testować porównawczo, a nikt chyba tego dotąd nie próbował. Synta też kiedyś budziła obawy... Życie [zloty?]pokaże. Ze 'sławnymi' Optisanami było chyba o tyle inaczej,że tam były zonki z b. kiepskim plastikiem w niektórych elementach typu zaciski, wyciągi itp. A na początku dawali jakieś beznadziejnie tragiczne okulary w zestawie -Huyghensy i Ramsdeny. Późniejsze ich dostawy miały coś lepszego -Kellnery albo nawet jakieś tanie Plossle.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podejrzewam że tymi teleskopami się nikt na forum nie chwali żeby nie usłyszeć, że kupił badziew. Dlatego ja się odważę. Kupiłem teleskop tej marki 3 miesiace temu synowi pod choinkę. Refraktor Spinor Optics 70/700 AZ2 za 295 zł (wysyłka gratis) w sklepie teleskopy.pl. Chciałem kupić analogicznego Sky-Watchera ale akurat nie było a czasu miałem mało. Uznałem że to nie może być jakiś szajs jak z allegro skoro sprzedaje go (chyba) dobry sklep z teleskopami. Co do jakości to nie mam porównania. Na pewno jest to tani teleskop z najniższej półki, w mojej ocenie jakość jest zadowalająca, jak do tej pory nic się nie zepsuło, wykonanie poszczególnych elementów wydaje się być w miarę solidne. Podejrzewam że tak jak ktoś sugerował Spinor Optics jest marką stworzoną przez Teleskopy.pl i tak naprawdę teleskopy te pochodzą z tej samej fabryki w Chinach co Sky-Watchery. Telskop wygląda na klon Sky-Watchera SK707AZ2.

http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/teleskop-sky-watcher-synta-sk707az2,d700.html

 

Wszystko jest tutaj identyczne, wyciąg, tuba (w tych samych miejsca śruby, mocowania itp) pokrętła ostrości, statyw, sposób montażu, szukacz, odrośnik, w tym samym miejscu sa ponaklejane naklejki itp. Różnice jakie zauważyłem:

 

- kolor SW niebieski a SO czarny, w miejsce loga Sky Watcher jest logo Spinor Optics

- teoretycznie dołączone akcesoria są identyczne (okulary Super LER 10mm i 25mm typu Kellnar, kątówka 90stopni i barlow 2x), aczkolwiek zauważyłem że w SW na zdjęciach okulary mają muszlę oczną a te od Spinor Optics nie.

 

Co do okularów to widać że zostały pokryte jakimiś powłokami, kątówka też jest OK, barlow natomiast jest do niczego. Bardzo obniża jakość obrazu i wygląda na to że nawet nie jest pokryty powłokami. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę porobić zdjęcia teleskopu i akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie porównywałeś z żadnym innym sprzętem, to raczej trudno określić jego rzeczywistą jakość. To tak jakby wsiąść np. do Skody Favorit i się nią zachwycić, nie wiedząc, że jest też Skoda Octavia. Po przesiadce do tej drugiej, dopiero widać czym się jeździło do tej pory.

PS. Kolor akurat jest najmniej ważny, choć na Alle... lansuje się prestiżowy, czarny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Kolor akurat jest najmniej ważny, choć na Alle... lansuje się prestiżowy, czarny. :lol:

 

A fe! Czarny jest passe! Teraz to tylko biała perła. :szczerbaty:

 

A co do 70/500 - mam ten teleskopik na uszkodzonym AZ2 i bardzo go lubię. :) Jest ekstremalnie mały i lekki - dosłownie dwoma palcami można cały setup przenieść, ma szerokie-pola-w-których-fajnie-się-szuka-DSów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja kiedyś (około roku czasu) kupiłem od pewnego pana telepa pod wdzięczną nazwą "Spinor Optics N-130" teleskop nie różni się od takiego sky watchera, co do optyki mogła by być lepsza, wykonanie wyciągu błaga o pomstę do nieba a całość trzęsie się jak kupa g***a... za przeproszeniem na EQ-2 ;-) a i zapomniałem dodać iż telep nie jest w żaden sposób opisany ( chodzi o naklejkę firmowa czy coś w tym stylu) jest tylko naklejka widoczna na fotce, pozdrawiam ;-)

post-18119-0-37453400-1299367998_thumb.jpg

post-18119-0-12139900-1299368011_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa wygląda na sporą jak na taki statywik. Masz do tego statywu półeczkę na akcesoria? Na zdjęciu jej nie ma. Po przykręceniu powinna nieco stabilizować nogi statywu.

 

 

no z pająka można by było wykuć miecz xD nic go nie zagnie xD a półeczkę mam, obserwacje można wykonywać jedynie na złożonym statywie, dochodzi do tego kiepski wyciąg i nawet ustawienie ostrości to nie lada misja xD planuje się przeżucic na SW 150/750 EQ3-2 ale to za jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie logo Spinor Optics jest choć z lekka krzywo nalepione :).Załączam kilka zdjęć. Jak widać na tym chromowanym pałąku gdzie jest pokrętło do mikroruchów, chromowana powłoka już mi się w kilku miejscach wytarła, od śruby blokujacej. Spod spodu wychodzi metal w jakimś takim miedzianym kolorze.

IMG_9067.JPG

IMG_9069.JPG

IMG_9071.JPG

IMG_9072.JPG

IMG_9077.JPG

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.