Skocz do zawartości

M106 na szeroko


Piotrek L.

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi nie idzie ostatni materiał, ale w końcu wypada pokazać co nieco, choćby bez koloru ;)

Materiał ze zlotu, ale dużo go nie uzbierałem, bo skopałem wszystko co się dało podczas tej sesji, jedynie kąt kadru ustawiłem tak jak planowałem :swear:

A oto efekt klatek sztuk 22 po 7 minut, ISO 800, czyli troszkę za mało, nawet jak na Bieszczady :(

Na początek wersja czarno-biała, czyli to co będzie stanowiło podkład dla koloru, którego nie mogę obrobić jak należy, nie mam weny... :Boink:

 

M106-final-BW-01.jpg

 

Coś czuje że tym razem będzie finalna kiszka, chyba trzeba zacząć zbierać na normalną kamere astro... :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę problem z tym co napisać. Jak napisze: "spoko fotka, tak trzymaj" to będzie banalnie...

Znowu wysilanie się na jakiś madrzejszy komentarz jest bez sensu bo obróbka jest OK.

więc....

 

Fociątko w pytkę, ten tego w mordę jeża....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - wg mnie - jest piękne. Delikatne, miękkie... takie jak lubię!!! Zupełnie, jak nie z Canona ;)

 

Ekhm. Dokładnie. Super zdjęcie. A ostrość pierwsza klasa. Dzięki temu super prezentuje się detal galaktyki, choć jest ona w szerokim ujęciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj tyłek. Następnym razem jak się spotkamy, to Cię kopnę za to narzekanie. Po otwarciu fotki ostrość mało mi oczu nie wypaliła. Potwierdziłeś swoją klasę w szerokich polach. :Salut: Tylko weź się wreszcie na tę górkę wybierz, żebyśmy częsciej oglądali takie widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie bądź sadysta z tą górką, Ty wiesz ile tam mam kilosów??? :D

Jak sie podreperuje to nabiore sił i przestane być marudny, a na razie nic mi się nie chce oprócz spania :Boink:

Ale bardzo dziękuje wszystkim za podbudowanie na duchu, może dostane energii żeby skończyć tą fotkę, bo aż tak długo żadnego materiału jeszcze nie męczyłem :szczerbaty:

 

P.S.

JaLe tym tłem to ja sam jestem zaskoczony, a może to po prostu jest najlepsza metoda na Canona?? ;)

 

P.S. 2

Philips walnąłeś jak rodowity Krakus, po prostu ubawiłem sie na maxa :rofl:

 

P.S. 3

Samobiczować się nie zamierzam, obiecuje :D

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Anum dziś ostro pyta o lornetki 20x i 25x dlatego odświeżam wątek

 

 

Zgaduję, że Twoje zdjęcie to prawie jak UCZCIWY szkic z lornetki 15x !???

 

a ten Messier 106 to sam w sobie ciekawy:

 

1. W nim (w tej galaktyce) dokladnie TYLKO (a może aż) RAZ zaobserwowano supernową!

 

2. Dodano go do katalogu Messiera nieco potem - nie przez Messiera :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.