Skocz do zawartości

Zakończony Konkurs: Wymyśl nazwę dla nowej marki teleskopów


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

... tutaj macie genezę powstania nazwy MEADE (cytat)

 

"John Diebel once explained that he came up with the name Meade for a possible new venture while working at Hughes. He was thinking of Lake Meade and the name sounded easy to say, looked good in a heading, and settled well with him. The name of the company was originally spelled "Mead", and it was another engineer at Hughes who suggested John add the "e" to make it Meade. "

 

... nie ma zupełnie nic wspólnego z astronomią i jest GIT. Więcej o MEADE

 

Wg. mnie użycie w nazwie nowej marki określeń: skajów, bluesów, darków, starsów i innych tego typu. to bzdetne naśladowanie nazw, które non stop pojawiają się w takiej czy innej konfiguracji, gdzieś najczęściej na końcu, jako wyróżnik typu określonego sprzętu danej firmy (wystarczy tylko dokładniej prześledzić oferty). W życiu nie nazwał bym tak teleskopu (to tak jakby Jaguar miał się nazywać: Speedauto, a nie tak jak się nazywa) Już lepiej brzmiałaby nazwa GUCIO (jak ktoś sugerował)! No i właśnie czego wstydzimy się rodzimego języka?? Nawet użycie w nazwie naszego "łamańca" (no może nie tego najgorszego :D ) byłoby całkiem ciekawym wyróżnikiem narodowym sprzętu (tak jak nazwisko japońskie: Takahashi, od razu kojarzy się z Japonią). "Kto ja jestem, Polak mały...! Diabli gdzieś to wzięli!!

 

PS Oczywiście, że "gapol" to tylko pretekst, jakby ktoś jeszcze do tej pory nie zrozumiał!

 

Patrząc na nazwy różnych zagranicznych firm można dojść do wniosku, że nazwa nie ma kompletnie żadnego znaczenia. W każdym razie nie ma, jak już jest bardzo dobrze znana na świecie (pierwsze z brzegu, np. Apple). Oczywiście dochodzi jeszcze sprawa loga, ale tu znowu trudniej jest coś dobrego zrobić, jeśli nazywa się np. PolLuxStarJat, niż np. Malinka.

Nie dość, że swojsko brzmi, to jakie fajne loga można by wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkaliśmy się w gronie ekipy AM i starych przyjaciół, żeby nie tylko uczcić miesiąc działania Astromarketu, ale także przetrenować kilka nazw. Skutek jest taki, że... MAMY NAZWĘ!

 

W poniedziałek wyjdą papiery do kancelarii prawniczej w celu zastrzeżenia nazwy i znaku, więc w drugiej połowie nazwę przedstawię publicznie (i logotyp). Póki co, mogę zdradzić, że nazwa ma 3 litery i nie była opublikowana w tym wątku.

 

Nie mniej - nazwa powstała na bazie pomysłów, które zostały zgłoszone w tym konkursie. Do formy ostatecznej użyliśmy 2 koncepcji. Jedna znajduje się w tym wątku, druga została zgłoszona na Facebook.com.

 

Mamy więc lekki problem - jak nagrodzić 2 osoby 1 teleskopem :) Nie chcemy ciąć teleskopu na pół, więc musimy wymyślić inne rozwiązanie. Zaproponujemy 2 nagrody o zbliżonej wartości do głównego teleskopu.

 

Dorzucimy też 10 koszulek z nową nazwą i logosem :) Musimy tylko wymyślić na to jakiś "klucz".

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A co się stanie z teleskopem. Będzie mógł zgarnąć go kto pierwszy ten lepszy? :astronom:

A odnośnie nazwy to gratulacje że została już wybrana i zaakceptowana przez administratorów.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

P.S.

Jeżeli teleskop zgarnia kto pierwszy ten lepszy to ja się zgłaszam na ochotnika posiadania tego cuda. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dochodzi jeszcze sprawa loga, ale tu znowu trudniej jest coś dobrego zrobić, jeśli nazywa się np. PolLuxStarJat, niż np. Malinka.

Nie dość, że swojsko brzmi, to jakie fajne loga można by wymyślić.

 

Niestety nie! :(

a już myślałem że J&J zrobią wszystkim polakom malinkę :D

 

Adamie - bo umieramy z ciekawości:

Czy masz na myśli tylko litery alfabetu angielskiego? (czyli bez ogonków, a także, oczywiście, bez znaków typu & @ + / - .... )?

 

Swoją drogą coś czułem (bo wspominałeś o tym, że może być krótko), że to może być 3 literowe. Ten "Lem" tak chodził za nami.

I dałem Ciała jak ta lala. Przecież to jest raptem 20 tyś kombinacji. Mogłem zapuścić generatora i wstawiać codziennie po 14 postów po 100 sztuk każdy :szczerbaty:

 

POPIERAM WRĘCZENIE DWÓCH (zapewne mniej wypaśnych optycznie) W PEŁNI FUNKCJONALNYCH TELESKOPÓW (ALBO TUBUSÓW) - kto jest za - ręka w górę!

 

no chyba, że znasz dobrze stan posiadania zwycięzców to wtedy ... coś wymyślicie ;)

 

 

 

:astro:

EDIT

że też od razu na to nie wpadłem, a ZbyT tyle nam tu zaszczepiał patriotyzm

to musi być:

 

 

PJN

 

 

no i w salonie J&J marketu będą sobie stały

 

PJN VIS A VIS OMEGONA ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spotkaliśmy się w gronie ekipy AM i starych przyjaciół, żeby nie tylko uczcić miesiąc działania Astromarketu, ale także przetrenować kilka nazw. Skutek jest taki, że... MAMY NAZWĘ!

 

... nie ma to jak "burza mózgów" zorganizowana we właściwy sposób. :szczerbaty:

 

Z tym ogłaszaniem nazwy to się może jeszcze wstrzymajcie (wszyscy zrozumieją, no może poza paroma młodymi niecierpliwcami :D ), tak aby na 99,9% mieć pewność, że proces rejestracji jest we właściwym stadium zaawansowania!

Edytowane przez suchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako bierny raczej bierny uczestnik forum, po przeczytaniu tego jakże ciekawego wątku, doznałem tak niezwykłego objawienia, że aż postanowiłem się zalogować i swoim objawieniem podzielić :) Czyżby nowa, trzyliterowa marka teleskpów to TJJ ?

Gdzie T - teleskop czy też telescope a JJ to inicjały wspólników w dowolnej kolejności? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako bierny raczej bierny uczestnik forum, po przeczytaniu tego jakże ciekawego wątku, doznałem tak niezwykłego objawienia, że aż postanowiłem się zalogować i swoim objawieniem podzielić :) Czyżby nowa, trzyliterowa marka teleskpów to TJJ ?

Gdzie T - teleskop czy też telescope a JJ to inicjały wspólników w dowolnej kolejności? :szczerbaty:

 

... teraz to już chyba czas na zamknięcie wątku, bo się zaczną zgadywanki ;) , po co! Sami ogłosicie nazwę, jak przyjdzie na to pora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zamykajcie! Teraz będzie zabawa w obstawianie.

Większość uczestników tego wątku zna go całego i ma zdanie na temat zapodanych propozycji. Ufundujcie nagrodę (np. astropatelnię teflonową) dla pierwszego, który trafi. Jak widzicie, takie zabawy działają integracyjnie.

Już nie wspominając, że to skarb dla socjologów i psychologów społecznych.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest Panowie i Panie

Jesion zagłosował na EDIT: powyższy poprzedni (nastąpiła zmiana strony):EDIT Post!!!

Zaczynajcie. Może żeby nie było tu popisów przyjmijmy zasadę, że maksimum dwa (lub jeden)

Jak jeden to daję:

 

JET

 

jak dwa to dodaję JAP ... czym obserwujesz? Japą :D

 

Jak ktoś da JAP na pierwszym miejscu to będzie mi bardzo miło - i ON WYGRYWA - bo tu chodzi o dobrą zabawę!

o juz wiem

zasada jest taka

Decyduje nazwa wymieniona na pierwszym miejscu. Jesli na pierwszym miejscu u nikogo sie nie pojawila

to decyduje ta dodatkowa (zastępcza)

Proste !

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podoba nazwa Polaris

ale nie wiem czy taka propozycja była :ha:

 

pozdrawiam

 

Z pewnością była.

Ja oczywiście mam najlepsze pomysły już długo po konkursie... :compress: .

Taka prosta nazwa w końcu: jest JABŁKO to może być i DŻEM. Takie proste i zupełnie niezwiązane z astronomią: JAM .

 

 

 

 

 

 

A tak serio to JAM - J&J AstroMarket :szczerbaty:

To jest oczywiście poza konkursem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się podoba nazwa Polaris

ale nie wiem czy taka propozycja była :ha:

 

pozdrawiam

 

@ZbyT tego typu nazwy (jak również wyklęte przeze mnie wczesniej: Skaye, bluesy itp itd) często powtarzają się w nazwach teleskopów, no więc nie klawo trochę nazywać tak NOWĄ MARKĘ. Daleko nie trzeba szukać:

 

Teleskop POLARIS f-my MEADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie nazwa, ale jeszcze bardziej parametry oferowanego produktu (-ów).

 

Tak sobie myślałem o ewentualnych możliwościach :)

 

- czy będzie to sprzęt dla "Kowalskiego" - tani, popularny o przeciętnych parametrach - np. Newton 150/750

- czy będzie to sprzęt dla miłośnika astronomii - planetarny - np. refraktor 100/1000

- czy będzie to sprzęt dla miłośnika astronomii - uniwersalny - np. coś na wzór Synty 200/1200

- czy będzie to sprzęt dla zaawansowanego obserwatora nieba - np. jakiś astrograf

- czy jeszcze coś innego?

 

I jeszcze inna sprawa, która przyszła mi do głowy przy okazji tematu nowego sprzętu. Zbliża się kolejny rok szkolny :(. Ciekawe, kto jako pierwszy pomyśli nad jakąś konkretną ofertą skierowaną do szkół (w tamtym roku modny był temat Galileoskopu, ale to jednak nie to).

W skład takiej oferty mógłby wejść teleskop, lornetka (-i), książki - przewodniki po niebie, mapy, plakaty, ewentualne oprogramowanie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość szkół ze względów finansowych nie byłaby zainteresowana, ale szkół w Polsce jest bardzo dużo i na pewno jest to rynek warty zainteresowania i rynek, który w przyszłości powinien się rozwijać. Temat szeroki, nie będę go tutaj rozwijał, aby nie zaśmiecać wątku.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.