Skocz do zawartości

Wielka Czwórka


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

W Warszawie niestety przez cały czas pogoda była niefotograficzna. To pewnie dlatego, że znajomy pożyczył mi aparat.

 

Dokładnie to było tak: w czwartek miałem aparat, ale nie miałem statywu i pogoda była super (pięknie było widać Księżyc); w piątek, sobotę i niedzielę miałem wszystko i pogoda była do bani. Zbliżenie Księżyca do Wenus widziałem przez kilka sekund w dziurze. Dzisiaj znowu nie miałem aparatu i pogoda była/jest super.

 

Taka zwykła przewrotność losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotografii nieba jestem zieloniutki jak szczypiorek.mam aparat z czasami 60s,30s i 15s.Problem w tym ze gdy planety wychodzą dobrze to Księżyc jest przeswietlony.Widze tu zdjęcia robione gdy jeszcze nie jest calkowicie ciemno i Księzyc jest pieknie "rogaty" Może tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej powinno się zrobić HDRa

tylko że jak masz minutę czy dwie w przerwach chmur

to o HDRowaniu myślisz na samym końcu

 

Przerabiałem HDRowanie przy zaćmieniu Księżyca w grudniu i przy zaćmieniu Słońca rok temu w styczniu... szczerze mówiąc, wymagało to takich kosmicznych operacji aby to wyglądało przyzwoicie, że miałem pod koniec wątpliwości, czy to jeszcze zdjęcie czy już fotomontaż.

przy małej skali Księżyca, czy Słońca to okrutna robota (wady optyczne widoczne przy dłuższym naświetlaniu nieoświetlonej tarczy, a glow od oświetlonej... praktycznie poprawianie pixel po pixelu, a średnica obiektu 30 pixeli.. itd.). Gdzieś trzeba zachować umiar... np w 1-szej z moich fotek, po 5 minutach grzebania w RAWie i starhoppingu znalazłem małe pojaśnienie 3-4 pixeli w miejscu, gdzie powinien być Uran. Pokusa wielka, ale chyba nie o to chodzi, by go wyciągnąć na siłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam u siebie jakiś automat do robienia HDRów - z tego co pamiętam Sony A700 - ustawiasz fotę - a on wali w sumie 3 - z krokami +- ustawionymi w menu

takich kilka pstryków i już jest pełen zakres

tylko oczywiście w ferworze i aurze widocznego nieba zapomniałem o tym

a mogłoby nieźle wyjść

mi się nigdy nie chciało ręcznie bawić - robiłem to tylko raz - przy okazji mojej foty Księżyca w Żłobie - http://astroexpo.pl/uploads/photo/full_368.jpg

 

teraZ puszczam automat w FotoChłopie albo jak ostatnio robiłem M13 - w PI (http://tadeoho.cba.pl/galeria/index.php?level=picture&id=233)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze niedzielne fotki. Wiało,chmurzyło i wiocha świeciła.

 

DSC01754ma.jpg DSC01755m.jpg

 

Chmury tez maja swoj urok

DSC01772am.jpg DSC01784m.jpg

 

Bardzo mnie jarzylo, ze wyszly tez ksiezulki Jowisza

DSC01799m.jpg Jowi.jpg

 

A tak towarzystwo kladlo sie lulu za horyzont

DSC01817m.jpg

Znowu ze statywu. Sorki za kolory i agresywne wyostrzenie. I klawiatura mi sie popie..

Edytowane przez Fredrixxon
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.