Skocz do zawartości

A Ty? Co zrobiłeś dzisiaj dla polskiej astrofotografii amatorskiej?


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

ehhh

piękne śmigiełko... ja nie mam co wrzucać - niewiele można się pochwalić klatkami z wawy.

Poszalałbym tutaj z mono :-)))

 

sesja2.jpg

 

Już widzę, że mocne dokręcenie focusera popsuło osiowość i prawa strona zdjęcia jest rozciągnięta... będę musiał odkręcić i przykręcić z wyczuciem, tak jak poprzednio czyli z wyczuciem :-)

 

P.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja mam obrazki w stylu "połącz kropki" :)

Ale się gra, cholerstwo na razie nie przeszkadza a księżyc jeszcze nie wschodzi.

image.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są brutalne prawa mozaiki... Często fotografujesz puste pola......

Mały off.. Nie sądziłem że temat chwyci..32 posty w 4 godziny :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off.. Nie sądziłem że temat chwyci..32 posty w 4 godziny :)

 

To niby typowy temat "forowy", a że w ostatnich latach takich mało u nas w środowisku, to... trochę szkoda. Zrobiło się na forach strasznie poważnie, więc jak ma się zakładać wątek teoretycznie mało merytoryczny, to ludzie raczej się obawiają. Fora są od dyskusji, wymiany doświadczeń, a także... branżowej rozrywki.

 

Dzięki Ci za ten wątek. Na tym to właśnie polega. Sama przyjemność bez super przeintelektualizowanej spiny.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca, dla offlinowców nie zostawiając? Straszne z Was leniwce są. Piwko (albo kawka), dach (albo balkon) odsunęli, w fotelu przed laptopkiem "siedzo, pijo, lulki palo i emaile wymieniajo".

Mnie też wczoraj pogoniło. Trawa mokra, las dziki, zimno, ciemno i do domu daleko. Internet tylko w komórce, ale leży odłogiem, bo zaraz baterię by szlag trafił.

Laptop od wilgoci wariował, z lasu wyszedł tabun ludzi (robotników jakichś) - co oni tam po ciemku robili - szlag wie, ale aparat chcieli brać od tylca, myśląc, że to jakiś teleskop, niebieskie widoki ukazujący.

Na dodatek, zamiast (jak wszyscy) walić w Łabędzia, zaś wycelowałem w Antaresa, a potem w południowe M-ki na tle mlecznej wstęgi. Wszystko dlatego, że niebo nisko nad horyzontem było wyjątkowe. Widziałem gwiazdki tuż nad lasem, a to naprawdę nisko, parę stopni nad horyzontem. Skończyłem po pierwszej, focąc Andromedę, ponownie w 200 mm. Wszystkie kadry króciutko naświetlane, ale ja głodny widoków jestem i dłuższe sesje zostawiam sobie na później, gdy czas nie będzie tak gonił.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo potem taki A. pisze źe kulawe forum i wkurza ludzi...

 

Jeżeli kogoś wkurzyłem to bardzo przepraszam. Poza tym nie napisałem, że się stąd wypisuję. Potrzebuję przestrzeni obsługującej standardy. Z kilku powodów nie chcę i nie mam własnej strony. Wybaczcie.

 

Ja łapię między grubymi chmurami (maksymalnie potrzebuję minutę na jedno ujęcie i nie więcej niż 10 min na wszystkie), I łapię tak od południa przez ostatnie dwa dni. Mam więcej materiału niż zdążę obrobić, gdyż generalnie mam mało czasu.

 

Żeby nie było, że tylko wkurzam, a nic nie robię.

 

P.S. Wimmer zna szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, moja deklaracja odnośnie własych publikacji jest dalej ważna. I taki to miało sens. Bez podtekstów,

 

Do forum Adama mam przywiązanie z innych powodów, ale publikować mogę przecież gdzie indziej. A jak mnie zbanuje - no cóż, może to będzie powodem zupełnie innej działalności z mojej strony.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Wimmer zna szczegóły.

 

Zna. Bo zapytał co się dzieje.

 

Znam Marku Twój problem, no ale niestety w tych technicznych rzeczach (trzewiach forum) nie jestem w stanie pomóc :/

Ale nie ma powodu się jakoś wzajemnie obruszać jeden na drugiego.

 

A nóż jakiś upgrade niedługo przyjdzie i "będzie pan zadowolony" :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś postarałem się zrobić dla astronomii amatorskiej. Po długiej przerwie zamocowałem Piera dla Tomka96, aby mógł łatwiej korzystać z posiadanego sprzętu. Pier odpowiednio zamocowany i podstawa zalana betonem. Poprowadzone także rury PCV wewnątrz Piera, aby poprowadzić elektrykę i zrobić na zewnątrz skrzynkę elektryczną z gniazdami 230 i 12 wolt. Na obecną chwilę jeszcze Tomek korzysta z przedłużacza zewnętrznego.

wk1j.jpg

 

v39c.jpg

 

 

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.