Skocz do zawartości

RODOS'2013


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ominąwszy polnymi ścieżkami korek w Kołbieli oraz spędziwszy nieco czasu nad kotletem w przydrożnej gospodzie dojechałem do siebie trochę po 17. Następnie spędziwszy z rodziną 30 minut (żeby nie było że ich zaniedbuję w weekend) rozstawiłem sprzęcior na balkonie i już od 21 leciały klatki Pacmana. Różnica w jakości nieba między RODOSem a szarą rzeczywistością balkonową jest miażdżąca.

Wielkie DZIĘKI Wam wszystkim za mistyczne doznanie jakim był RODOS. Fantastyczna atmosfera, nadzwyczaj miłe i niepowtarzalne warunki pobytowe. Dołączam się do szczególnych podziękowań dla Szymka i Jego Rodziny za ekstraordynaryjne przygotowanie i wsparcie tego zlotu, który, jestem tego pewien, wejdzie do naszych wspomnień na lata, jako niedościgniony wzór perfekcyjnego spotkania Zwariowanych Astrofociarzy.

 

Do następnego razu!!!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Niesamowita atmosfera tego spotkania ( 10 facetów którzy gadają przez cały czas na temat astrofotografii , no z małymi uwagami na temat płci pięknej z wesela które było akurat w hotelu :) ) regulowała rytm dnia precyzyjnie. Cokolwiek się działo w ciągu dnia to o godz. 19 wszyscy byli przy setupach i zaczynali przygotowania do focenia.

Niewątpliwie miały na to wpływ fantastyczne warunki u Szymka, hotel no i pogoda. Nawet ta godzinka chmur w czwartkową noc nie przeszkodziła zbytnio.

Dla mnie tez ważne było że mogę zostawić bezpiecznie setup i nie muszę składać gratów co noc. Rano, przy zerowej temperaturze to średnia przyjemność i niestety wtedy też zdarzają się straty w sprzęcie.

A tak to straty w ludziach-0 i straty w sprzęcie -0 :)

No i te grille, ten barszczyk z krokietami - mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jako pierwszy umieszczam w tym wątku materiał z RODOS
Wizarda obrobiłem z wykorzystaniem techniki HaRGB którą poznałem na warsztatach.
Dzięki Maciek!
Ten obiekt miałem w planach na zlot i cieszę się że udało mi się go zebrać.
Niestety, nie wszystko w materiale było ok, rozostrzone kanały B i R oraz wada optyki TSAPO 65Q.
Nie chciałem się bawić z kształtem gwiazdek, więc zostawiam tak jak jest.
Materiał obrobiony na matrycy mojego laptopa, więc pewnie kolorystyka obrazka na waszych matrycach będzie egzotyczna :D
Ha 16x600s
RGB po 5x300s
setup: TSAPO 65Q + Atik314E NEQ6, LRGB (no name:), SW80/400 + ATIK Titan
NGC7380(en).jpg
Pozdrawiam
Piotr

 

Edytowane przez piotr_a
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ta idea się rozwinie, bo na świecie to norma. Małe spotkania tego typu "na miejscówce" gospodarza mają swój klimat i powinny być częściej organizowane.

 

Zróbcie z tego serię (choć mnie pewnie i tak nie zaprosicie :D;)).

 

No bo i po co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pochorowałem po zlocie, dlatego podziękowania spóźnione. Pogodę trafiliśmy idealną, dzięki czemu wszyscy zawzięcie walczyli przez wszystkie noce.

Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się Szymkowi, że przyjął nas na swojej miejscówce oraz jego rodzinie za to, że zostaliśmy ugoszczeni. Maćkowi za warsztaty i reszcie ekipy za rozmowy o przeróżnych tematach (dziki - czekamy, aż w końcu pokażesz konia B)).

I przy okazji kilka zdjęć dziennych ode mnie.

_MG_1383a.jpg

_MG_1384a.jpg

_MG_1387a.jpg

_MG_1388a.jpg

_MG_1389a.jpg

_MG_1392a.jpg

_MG_1399a.jpg

_MG_1400a.jpg

_MG_1401a.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczym warunkiem uczestnictwa zawsze pozostanie przyjazd z własnym zestawem astrofotografującym :) Zlot był udany miedzy innymi dlatego, że każdy miał co robić i czym się zająć. Nie było osób "towarzyszących" (czytaj pętających się bez celu i przydziału )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.