Skocz do zawartości

RODOS'2013


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Warsztaty Astrofotografii Praktycznej RODOS’2013 właśnie się zaczynają! Uczestnicy powoli dojeżdżają na miejsce, rozkładają sprzęt i przygotowują się do fotografowania nocnego nieba.

W WAP RODOS’2013 udział biorą : pav1007, piotr_a, poldip, anva, Iluvatar, .zombi., dziki, Szymek_O, wessel.

Mamy do dyspozycji pole połączone z parkingiem, zasilanie, toalety oraz sale konferencyjną z wyposażeniem multimedialnym do wspólnej pracy nad materiałem.

Zakwaterowanie w hoteliku ok. 2,5 km od miejscówki. Tam też mamy śniadania.

Jeśli pogoda dopisze to efekty naszej pracy powinniście szybko zobaczyć na forum.image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza noc przebiegła bardzo pracowicie. Dzięki sympatycznej obsłudze przez cały czas mieliśmy ciepłe posiłki regeneracyjne, kawę i herbatę co miało kapitalne znaczenie , bo po północy temperatura spadła do 6 C. Świetnym pomysłem okazało się postawienie na polu dużego namiotu ze stolem i krzesłami. Namiot - o nieprzypadkowej nazwie " Kołodziej" - stał się centrum życia nocnego dla wszystkich focących.

Zaczęliśmy fotografować o 21. Pracowało 9 zestawów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 4:41 rano- właśnie zjechaliśmy do hotelu. Na dworze poniżej zera-samochody pokryte lodem.

Olbrzymia ilość materiału do obrobienia. Straty w sprzęcie i ludziach - brak :). Największy dzisiejszy sukces to fotka komety C/2012 S1 ISON z warkoczem.

Jutro ciąg dalszy.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyły się właśnie Warsztaty Astrofotografii Praktycznej RODOS 2013. Do hotelu zjechaliśmy ok. 5:00.

Jeszcze nie pora na podsumowanie całego spotkania , ale napewno pora na GORĄCE PODZIĘKOWANIA!!!

Szymek i jego cała rodzina byli zaangażowani w nasze działania.

Szczególnie ciepło chciałbym podziękować Dziadkowi i Babci, którzy pozwolili nam na zajęcie całej działki i wyjęcie trzech dni z życia.

Szymkowi za perfekcyjne przygotowanie pola, noclegu, posiłków, sali ..... Co chwila byliśmy zaskakiwani jakimś dowodem sympatii i zrozumienia dla naszej pasji. Ostatecznie rozczulili wszystkich uczestników wczoraj o dziewiątej wieczorem wmaszerowując do namiotu z michą pełną krokietów i wielkim dzbanem czerwonego barszczu....

Szymek- WIELKIE DZIĘKI !

Suche liczby:

1. Uczestników - 11

2. Liczba dni zlotu - 3

3. Liczba nocy zdjęciowych- 3

4. Liczba godzin zdjęciowych - 20

5. Liczba godzin warsztatów i prelekcji - 7

6. Promocja - prelekcja i konkurs " Głowa do góry-niebo nocą" z nagrodą ufundowaną przez burmistrza dla ok. 100 uczniów klas gimnazjalnych.

7. Przegadana liczba godzin godzin- trudna do policzenia, bo niektórzy jeszcze przez sen gadali o M 33. :)

 

Efekty astrofoto powinny się pojawić w miarę szybko.

 

Do zobaczenia na RODOS wiosną !

 

PS. Komunikat dla Członkow- Założycieli SBR - relacje i fotki wrzucamy w tym wątku.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatni uczestnik wyjechał w trasę powrotną do domu. W pierwszej kolejności Wielkie Podziękowania dla Wessela za przygotowanie prelekcji, dyplomów, identyfikatorów, super warsztaty w szczególności za omówienie metody processingu HaRGB. Oczywistym jest, że bez Was Warsztaty Astrofotografii Praktycznej nie miałby by racji bytu. Bardzo miło się gawędziło, rozwiązywało problemy, fociło i wymieniało doświadczenia. Ciężko znaleźć więcej trafnych słów które mogą ukazać magię tego spotkania. Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na RODOS!!!! A i powodzenia w obróbce bo będzie dużżżżżżyyyy wysyp......, grzybów nie ma to przynajmniej fotki będą :)

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem... ale później spałem - dlatego teraz piszę :-)

 

Dziękuję wszystkim organizatorom zlotu :-) Szymek szacunek za organizację na miejscu i podziękuj rodzinie za cierpliwość do gadających całą noc zwariowanych ludzi :-)))

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także w domu - dotarłem o 19.15

Piszę z małym opóźnieniem, ale obowiązki rodzinne nie pozwoliły wcześniej zasiąść do komputera.


Moje podsumowanie:

Czas na RODOS płynie zdecydowanie za szybko.

Ledwo zdążyliśmy się przywitać, a już trzeba było się żegnać......


Ogromne Podziękowania dla Szymka i Jego całej rodziny za zaangażowanie w organizację zlotu i wyrozumiałość dla ludzi "normalnych inaczej".

Namiot, skoszona trawa, grill, hotel, etc. Nakład własnego czasu i pracy jaki włożyłeś Szymku w organizację , my wszyscy doceniamy i DZIĘKUJEMY!


Maćku, i Tobie również dziękuję za podzielenie się tajnikami astrofotografii praktycznej :) oraz za czujne oko mentora :D

Warsztaty które poprowadziłeś z Szymkiem to dla mnie do dla mnie ogromna sprawa.

Myślałem sobie tak: co z tego że pod bardzo dobrym niebem, zbierzemy bardzo dobry materiał skoro nie będziemy w stanie go porządnie opracować?

Dla mnie, warsztaty domykają całość piękną klamrą.


Choć przemierzyliśmy szmat drogi, nie zawahałbym się jechać choćby i 1000km, bo WARTO!

Pod każdym względem, nasze spotkanie było perfekcyjne.

Super grupa pozytywnie zakręconych, świetna atmosfera, i determinacja w zbieraniu materiału.

Nikt nie wymiękł, choć lód osadzał się w około a zimno przeszywało nas na wskroś.


Wielki szacun.


P.S.

Do tej pory ślinka mi cieknie gdy pomyślę o pysznym barszczyku i krokiecikach...

nie wiem komu mam za nie podziękować :D

Proszę Szymku - podziękuj w moim imieniu!


Pozdrawiam wszystkich.

Piotr


Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.