Skocz do zawartości

Nowy dział astrofoto


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

zapewne Ci milosnicy astrofoto ktorzy sa przeciwni zalozeniu nowego dzialu to milosnicy bardzo zaawansowani i majacy juz sprzet dedykowany i zarazem bardzo drogi. ok. ale wystarczy napisac post ze ma sie lustrzanke inna niz Canon a juz posypia sie gromy, zeby kupic dedykowana lustrzanke do astrofoto / CANON/ albo od razu dedykowana kamerke za kilka tysiecy pln. ale niestety nie kazdego na to stac.

Kolego, ale (jak widac z postow wyzej) to dslry sa drozsze od kamer budzetowych.

 

Tutaj chodzi o brak sensu dzielenia galerii na dwie (dla dslr i reszta) bo nie przyniesie to zamierzonych korzysci.

 

Lepiej uspojnic sposob dodawania zdjec do juz istniejacych galerii zeby latwo bylo wyszukac zdjecia z konkretnego sprzetu.

 

P.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy napisac post ze ma sie lustrzanke inna niz Canon a juz posypia sie gromy, zeby kupic dedykowana lustrzanke do astrofoto / CANON/ albo od razu dedykowana kamerke za kilka tysiecy pln. ale niestety nie kazdego na to stac.

 

a mógłbyś pokazać gdzie coś takiego miało miejsce bo coś mi się wydaje, że to tylko ci się przyśniło

jeśli ktoś radzi by zamiast lustrzanki za 10 tys. zł kupić dedykowaną kamerkę za 5 tys. zł to można się w tym dopatrzyć nieco sensu ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale (jak widac z postow wyzej) to dslry sa drozsze od kamer budzetowych.

 

Raczej bym napisał, że topowe DSLRy są droższe od budżetowych kamerek. Co nie zmienia faktu, że też jestem przeciwny podziałowi. Niech każdy otaguje swoje stare tematy i problem będzie rozwiązany.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że pod podszewka tematu leży frustracja którą świetnie rozumiem, uważam również że nie ma sensu dodatkowo rozdzielać działu bo dla samego pomysłodawcy stanie się ten podział kłopotliwy (doba ma tylko 24h) - pewnie i tak teraz większość osób korzysta z linii czasu i nie bawi się w eksploracje działów . Nie mniej jednak organizatorzy wszelkich konkursów powinni wyzbyć się ślepoty i wprowadzić przynajmniej podstawowy podziały na astrofoto amatorskie i astrofoto profesjonalne które zależało by od ilości kasy wydanej na uzyskanie zdjęcia - przykro stwierdzić ale nie widziałem konkursu w którym nie wygrał by setup.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak organizatorzy wszelkich konkursów powinni wyzbyć się ślepoty i wprowadzić przynajmniej podstawowy podziały na astrofoto amatorskie i astrofoto profesjonalne które zależało by od ilości kasy wydanej na uzyskanie zdjęcia - przykro stwierdzić ale nie widziałem konkursu w którym nie wygrał by setup.

Ja znam takie konkursy :)

Mimo wszystko warto czasem zrobić taki podział przy następnych konkursach :) zobaczymy czy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam kamerki za 5 czy 9 tysięcy euro i powiem Ci, że ta co mam wystarcza mi w 100% a lustrzanki są od niej droższe.

 

P.

 

Oj Pawel Ty akurat masz za ponad 5 tys.jesli patrzec na cene astromarketu, chyba, ze kupiles uzywke ;) Pewnie z technicznej strony nie jest to problem zrobic nowy dzial, ale wg mnie fajnie jak jest wszystko w jednym miejscu, mniej zdjec uchodzi uwadze jak jest w jednym dziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Pawel Ty akurat masz za ponad 5 tys.jesli patrzec na cene astromarketu, chyba, ze kupiles uzywke ;) Pewnie z technicznej strony nie jest to problem zrobic nowy dzial, ale wg mnie fajnie jak jest wszystko w jednym miejscu, mniej zdjec uchodzi uwadze jak jest w jednym dziale :)

 

Umknęła Ci jednostka monetarna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że warto, bo... Panowie od DSLR maja inne swoje typowe dla ich sprzętów problemy i doświadczenia.

 

Ale chciałem o czym innym, choć wiem że może pomysł może wydawać się dziwny, choć może w przyszłości ....

W dziale astrofotografia dla każdego obiektu byłby zakładany nowy wątek/temat, dokonywała by tego osoba która pierwsza wykonała jego zdjęcie, następne posty zawierały by zdjęcia tego samego obiektu wykonane przez kolejnych forumowiczów. Wątki te w wydzielonym dziale układały by się numeracją np. M1, M42, M43, NGC 50, NGC 1055, NGC 7479 itd., w ten sposób po latach można by przeglądając dział łatwo wyszukać interesujący nas obiekt do porównań a nadto obserwować postęp w astrofotografii i jak ewoluowały techniki wykonywania danego obiektu.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takim przypadku problematyczna będzie jakakolwiek wymiana zdań, bo jak nagle kilka osób wrzuci zdjęcie tego samego obiektu, to będzie wszystko strasznie pomieszane.

Lista wyboru sprzętu i obiektu przy zakładaniu nowego tematu tak, żeby te wybory były automatycznie przepisywane do tagów i będzie gitara.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.