Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę stresować kolegów Jolo :D. Dla mnie to jest oczywiste...ale nie mam QHY5 w guiderze :D Zastosowałem rozwiązania dedykowane ( STL11000 z Remote Guide Head) które " z buta" działają z Maximem. Jedyny soft jaki stosuję backupowo to jest CCDOPS. Musiałem go zastosować 1 raz przez 6 lat i to tylko dlatego że obiekt mi spieprzał za drzewo i szkoda mi było czasu na reinstalacje Maxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, PHD kalibruje się w 15 s jak się dobierze poprawnie calibration step :) W PHD postawili na to co ważne, czyli bogate parametry guidingu, a całą kalibrację zrobili z automatu, żeby użytkownika nie wkurzać :) . Poza tym w PHD2 jest genialny wykres, 5x bardziej funkcjonalny, niż toto w Maximie :) Jeśli chodzi o skuteczność, to myślę, że jest to tak trudne do porównania, że nie da się tego sensownie zrobić, ale pewnie oferują podobny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, PHD kalibruje się w 15 s jak się dobierze poprawnie calibration step :)

 

U mnie trwa dłużej, bo tak dobieram calibration time, aby zrobił po 20 kroków w obu osiach. Przy takich luzach, jakie ma mój montaż jest to konieczność, a przy okazji jest większa dokładność.

A to, czy kalibracja będzie trwała 30 sekund, czy 3 minuty, to nie ma dla mnie większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany... jak marudzicie :-) A co to za różnica czy kalibruje się w 39,5 sek czy 15 sek czy w minutę.... :-) Wystarczy, że z kimś wymieni się kilka słów, wypije się łyk piwka czy spojrzy w niebo i sumarycznie zajmuje to 5 minut :-D

Straszne... stracone 1/2 klatki :-D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że zaletą jest mieć wszystko w jednym programie dlatego siedzę jeszcze przy Maximie - póki nie stracę nadziei.

 

Tak czytam i patrzę na mój pulpit usiany ikonkami ponad 20 programów do starowania montażem, trackowania satelitów, guidingu, nagrywania planet, ostrzenia maską bahtinova, stackowania, obróbki itd itd. Gdzie tu zabawa gdy wszystko jest w jednym ;) Jak coś jest do wszystkiego to znaczy że.. :P Niebagatelną zaletą jest też to że pulpit wygląda jak małe centrum sterowania wszechświatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i patrzę na mój pulpit usiany ikonkami ponad 20 programów do starowania montażem, trackowania satelitów, guidingu, nagrywania planet, ostrzenia maską bahtinova, stackowania, obróbki itd itd. Gdzie tu zabawa gdy wszystko jest w jednym ;) Jak coś jest do wszystkiego to znaczy że.. :P Niebagatelną zaletą jest też to że pulpit wygląda jak małe centrum sterowania wszechświatem.

Mi się na pulpicie ikonki nie mieszczą więc maxim jest dobrym rozwiązaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany... jak marudzicie :-) A co to za różnica czy kalibruje się w 39,5 sek czy 15 sek czy w minutę.... :-) Wystarczy, że z kimś wymieni się kilka słów, wypije się łyk piwka czy spojrzy w niebo i sumarycznie zajmuje to 5 minut :-D

Straszne... stracone 1/2 klatki :-D

 

To fakt, dopóki nie zaczniemy chcieć fotografować kilkanaście albo kilkadziesiąt obiektów w ciągu nocy (fotometria, astrometria), wtedy się docenia takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy taką samą opinię napiszecie o trzeciej nad ranem, jak trzeba odpalić kilka softów bo akurat kolega wyłączył przedłużacz :D . Akurat w wypadku Maxima mogę spokojnie napisać - robi wszystko i robi dobrze. Mnie wystarcza, a moje wyniki focenia są dla mnie zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idźmy za ciosem - teraz trzeba uruchomić kamerę w Maximie może ktoś ma ALccd 5T i może opisać jak to zrobić ?

Ja mam QHY5 i wiem ze bez specjalnych zabiegów z Maximem nie działa:

http://astropolis.pl/topic/29331-alccd5-maximdl-459-problem/

http://astropolis.pl/topic/38292-qhy5-guiding-w-maximie/

http://www.qhyccd.com/astrosoftbe.html

 

Mam QHY 5 i cały czas ją uzywam przy guidingu w Maximie i żadnych problemów nie miałem i nie mam ani nie robiłem żadnych specjalnych zabiegów nie wiem skąd to Twoje stwierdzenie. Bardzo dobrze mi działa i szybko.

Edytowane przez Antoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam QHY 5 i cały czas ją uzywam przy guidingu w Maximie i żadnych problemów nie miałem i nie mam ani nie robiłem żadnych specjalnych zabiegów nie wiem skąd to Twoje stwierdzenie. Bardzo dobrze mi działa i szybko.

Z doświadczenia własnego i kolegów !

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy taką samą opinię napiszecie o trzeciej nad ranem, jak trzeba odpalić kilka softów bo akurat kolega wyłączył przedłużacz :D . Akurat w wypadku Maxima mogę spokojnie napisać - robi wszystko i robi dobrze. Mnie wystarcza, a moje wyniki focenia są dla mnie zadowalające.

 

Raptem 4 ;) Ale pełnej automatyzacji kamery, robofocusa, koła filtrowego i ditheringu nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak tylko rozłożyłem sprzęt to Jowisz znikł za chmurami :D.

Nowa przedłużka została więc sprawdzona na odległych światłach z autostrady w Strykowie (rewelacja wszystko pasuje i jest tak jak przewidziałem).

Sprzęt schowałem do domu by się nie stresować, odpiąłem guider (SW80/400 wraz z ALccd5T) i podłączyłem do kompa by sprawdzać na spokojnie w ciepełku :).

Co zauważyłem podczas prób? oto co:

instalowałem różne sterowniki i podmieniałem dll ale zdjęcia z guidera nadal były poszarpane bądź czarne więc postanowiłem zmienić ustawienia i kamerę podłączyłem jako główną kamerę zbierającą materiał. Po takim podłączeniu i wykonaniu kilkunastu ekspozycji okazało się że wszystkie ekspozycje łączy jedno a mianowicie wyglądają tak jak ekspozycje w PHD czyli klatka jest przedzielona.

alccd5tv1.jpg

Teraz najważniejsze, czym to może być spowodowane??? czy ktoś miał coś takiego??? to już nie przypadek skoro w różnych programach wychodzi identyczna ekspozycja

 

I jeszcze jedno: podczas diagnostyki wyszło mi coś takiego:

alccd5tv2.jpg

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie dziwi mnie to, że to QHY czy Allccd nie gada ? Przecież pisałem i rozmawialiśmy o tym dwa dni temu...Sprawdziłeś czy ma drivery pod Win 8? Na swoim własnym sofcie działa, to nie dziwi. Ale pod Ascomem już nie musi.

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ciemnogród jestem i astro uprawiałbym tylko na WinXP, ewentualnie Win7.

 

Jakoś nie wierzę w 100% kompatybilność wsteczną nowych OS, a już na pewno nie w tak "popularnej i powszechnej dziedzinie" jaką jest astrofotografia. Word czy Excel będzie działał, bo jest popularny.

 

Nie masz przypadkiem możliwości przetestowania chociaż samej kamerki na starszej platformie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał reanimować starszy komp :)

 

A może ktoś ma windows 8 i ma przypadkiem sterowniki do kamerki ALccd5T. Może komuś pod windowsem 8 działa ta kamerka z maximem

 

Dodam jeszcze że mój windows 8 jest 64 bitowy

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.