Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawiacie parametry ekspozycji na podstawie histogramu RGB? Bo mam zawsze problem z kolorem czerwonym na Jowiszu. Zawsze jest przesunięty znacznie w prawo w stosunku do reszty. W efekcie albo czerwony mam prześwietlony, albo pozostałe kolory niedoświetlone :/ A może korzystać z tego białego wykresu i nie przejmować się prześwietloną czerwienią? Czy wystarczy balans bieli przestawić i ewentualnie przy późniejszej obróbce skorygować kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego ..chyba lepiej nie potrafię?

 

 

 

A tu dwa pliki złożone AS2!

 

https://www.dropbox.com/s/ql1e1qpqmo9xi34/Mars_213349_g3_ap16_conv.tif?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/sklbprsrqet0984/Mars_213349_g3_ap16.tif?dl=0

 

Nazwa myląca, ale tam mam nazwany pasujący ROI w FC.

 

Z braku własnego materiału również pobawiłem się jupkiem Wessela.

Balans kolorów udało się ustawić w miarę prawidłowo z automatu w PS.

JUP.png

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiacie parametry ekspozycji na podstawie histogramu RGB? Bo mam zawsze problem z kolorem czerwonym na Jowiszu. Zawsze jest przesunięty znacznie w prawo w stosunku do reszty. W efekcie albo czerwony mam prześwietlony, albo pozostałe kolory niedoświetlone :/ A może korzystać z tego białego wykresu i nie przejmować się prześwietloną czerwienią? Czy wystarczy balans bieli przestawić i ewentualnie przy późniejszej obróbce skorygować kolory?

 

U mnie to wygląda tak:

20160328_204559.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem edukacyjny stream w celu obserwacji Jowisza. Podczas nagrywania (Canon EOS 60D, MAK127, SW Virtuoso) zebrałem przy okazji materiał, który lepiej wygląda niż na filmiku (wiadomo - kompresja, rozdzielczość itp). Seeing lepszy niż wczoraj. Zobaczymy co wyjdzie z tego materiału, który dopiero jutro zestackuję i obrobię. Na dzisiaj już wystarczy :)

 

I sorki za dźwięk, to jakość mikrofonu w laptopie. Postaram się coś z tym na przyszłość zrobić.

 

https://youtu.be/QDlO0vSmgM8?t=59m30s

Edytowane przez LibMar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak zaczynałem focenie, na ekranie wydawał się być super seeing. Oczywiście drobne problemy z prowadzeniem i porywy wiatru sprawiły, że nagrałem coś sensownego dopiero jak seeing zrobił się mega kiepski. Zobaczę gdzieś w weekend czy coś się nagrało, bo nie chce mi się teraz z laptopa zgrywać ale nie spodziewam się "fajerwerków". Tak więc potwierdzam kiepskie warunki ostatniej nocy, nawet ostrość ciężko było ustawić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.