Skocz do zawartości

Jowisz 2015/2016


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe byłoby porównanie filtrów: IDASA i Uv/Ircut

Kiedyś pokazywałem takie porównanie, przeszło niezauważone, jak większość zresztą ^_^

 

Natywna kolorystyka Księżyca z różnymi filtrami. IR-UV daje kolory dużo bardziej zielone niż IDAS, co potwierdza się tez na DS.

 

RGB.jpg

 

PS, nie zapominałeś o czymś przy Jowiszu powyżej? ;)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(stosuję idasa bo odpowiada mi balans kolorów jaki z nim wychodzi)

IR-UV da Ci natywnie zieleń, IDAS jest ok ale z ASI224MC najlepszy natywny balans kolorów daje filtr z kamerki Phlips ToUcamPRo :)a dodatkowo, nie wiem czy celowo czy nie, lekko przepuszcza podczerwień, nie tnąc jej całkowicie (badanie spektroskopem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś pokazywałem takie porównanie, przeszło niezauważone, jak większość zresztą ^_^

 

Natywna kolorystyka Księżyca z różnymi filtrami. IR-UV daje kolory dużo bardziej zielone niż IDAS, co potwierdza się tez na DS.

 

 

PS, nie zapominałeś o czymś przy Jowiszu powyżej? ;)

Hamal, ale Ty pragniesz uznania :) - skromność nie jest Twoją cnotą ;) Szkoda, że robiłeś takie porównanie na Księżycu - może dlatego porównanie nie zostało zauważone (zastanów się dlaczego) ;)

 

Ale za przypomnienie dam Ci lajka :)

 

ps. nie zapomniałem, obrabiam kolejne aviki, żeby wybrać najlepszy :)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że robiłeś takie porównanie na Księżycu - może dlatego porównanie nie zostało zauważone (zastanów się dlaczego) ;)

Zastanów się chwilę, który z obiektów na niebie daje natywnie biały/szary kolor i w ten sposób najlepiej kwalifikuje się do takich testów? Saturn? Mars?, Jowisz który jest mały kątowo i by wymagał Barlowa a ten może przekłamać, czy Księżyc który ma wszystkie potrzebne cechy?. Wczuj się czasem z to co oceniasz zanim coś skomentujesz.

 

Nie pragne uznania, zastanawiam się jedynie czemu niektórym zawiść tak skutecznie przeszkadza wznieść się ponad.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się chwilę, który z obiektów na niebie daje natywnie biały/szary kolor i w ten sposób najlepiej kwalifikuje się do takich testów? Saturn? Mars?, Jowisz który jest mały kątowo i by wymagał Barlowa a ten może przekłamać, czy Księżyc który ma wszystkie potrzebne cechy?. Wczuj się czasem z to co oceniasz zanim coś skomentujesz.

 

Nie pragne uznania, zastanawiam się jedynie czemu niektórym zawiść tak skutecznie przeszkadza wznieść się ponad.

Oczywiście zawistni też się znajdują :) Osobiście uznaję że jesteś osobą zdolną i wnoszącą nieprzeciętny wkład do forum i zapewne nie jestem osamotniony w takim werdykcie :).

Dlatego przypominanie o fakcie domniemanego niedocenienia tudzież przywłaszczania Twojej własności intelektualnej bywa męczące.

 

Rozumiem Twoje uzasadnienie wyboru Księżyca. Jednak nie zgadzam się z nim. Dlaczego ? Bo pokazujesz tylko jaki wpływ będą mieć filtry na balans bieli. Przyjmując Twój tok rozumowania - jeszcze lepiej byłoby wykonać takie porównanie na kartce papieru. Nie tędy droga. Przyjąłeś błędne założenia początkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Twoje uzasadnienie wyboru Księżyca. Jednak nie zgadzam się z nim. Dlaczego ? Bo pokazujesz tylko jaki wpływ będą mieć filtry na balans bieli. Przyjmując Twój tok rozumowania - jeszcze lepiej byłoby wykonać takie porównanie na kartce papieru. Nie tędy droga. Przyjąłeś błędne założenia początkowe.

Błędne założenia początkowe? Nawet nie wiem jak do tak oderwanego od rzeczywistości stwierdzenia się odnieść.

 

A skoro to jedynie balans bieli, to tu znowu sam sobie zaprzeczasz.

 

Ciekawe byłoby porównanie filtrów: IDASA i Uv/Ircut

Lepiej poświęć czas i zrób jakąś pracę którą będziesz mógł wnieść coś do tematu a nie jedynie wszystko negujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne założenia początkowe? Nawet nie wiem jak do tak oderwanego od rzeczywistości stwierdzenia się odnieść.

 

A skoro to jedynie balans bieli, to tu znowu sam sobie zaprzeczasz.

 

 

Lepiej poświęć czas i zrób jakąś pracę którą będziesz mógł wnieść coś do tematu a nie jedynie wszystko negujesz.

Niby jakie wszystko neguję ? Podeślij Idasa to zrobię testy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja także testowałem nowy drobiazg (barlow 3x) i również potwierdzam kiepski seeing tej nocy.

Najlepszy Jowisz z sesji (niedziela 27.03.2016, godz. 23:00):

Jowisz_23.00_27.03.2016.jpg

Synta 200/1200 dobson + barlow 3x + Point Grey Firefly

Obróbka Registax 5

 

Pozdrawiam

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.