Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy zmodyfikowanym a sklepowym canonem


Maro21

Rekomendowane odpowiedzi

mam niemodyfikowanego 450D. Możemy zrobić porównanie

jeszcze w tym tygodniu powinny być warunki

mam jeszcze 1100D, który wypada nieco lepiej niż 450D. Chętnie porównałbym ze 100D

 

pozdrawiam

Zdziwiłem się xD 1100d wypada lepiej od 450d? Ja sam mam 1100d, dawno temu go kupowałem. To chyba najtańszy z Canonów... Na serio da się z niego wyciągnąć takie (według mnie) zarąbiste foty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sieci są faktycznie manuale i tutoriale wideo, ale mam pytanie. Jest to trudne? Na coś szczególnego warto uważać?

Tak, wzorowałem się na jakimś tutorialu, nie pamiętam jaki to był konkretnie. Uważać trzeba na śrubki by nie pogubić i delikatnie wszystko robić. Poległem na oryginalnym filtrze, pękł mi.

Nie wiem jak to powiedzieć ale stopień trudności chyba zależy od zdolnych rąk jakie to będą robić ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam także sprawdziłem jaka różnica wyszła po usunięciu filtra w moim 1100D.

Szkoda że nie zwróciłem uwagi na ostrość podczas testu z modowaną lustrzanka.

Obie klatki po 4minuty, 800iso.

attachicon.gifmod_unmod.jpg

 

W sumie to na tym przykładzie nie widzę specjalnej różnicy. Może to przez tę różnicę w ostrości albo wina mojego monitora:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sieci są faktycznie manuale i tutoriale wideo, ale mam pytanie. Jest to trudne? Na coś szczególnego warto uważać?

 

- na kolejność demontażu i montażu, żeby nic nie pomylić,

- na masę śrubek, opracować system ich odkładana żeby potem trafiły na to samo miejsce (ja robiłem wg instrukcji zdjęciowej, śrubki z kroku o danym numerze odkładałem w miejsce oznaczone tym samym numerkiem,

- na delikatne taśmy połączeniowe, przy nieostrożnym wyjmowaniu z złączy można je uszkodzić,

- na mikrowtyczki, j.w.,

- na krok w którym trzeba dwa razy użyć precyzyjnej lutownicy, żeby zdjąć ekran (w zależności od modelu, w moim byłym EOS 40D była taka potrzeba),

- na moment demontażu filtra (pęknie na bank, olać),

- na moment montażu nowego filtra i wklejenia go kropelkami czarnego silikonu - filtr musi być czysty, bez smug i pyłków,

- na elektrostatykę, jeśli jest sucho i ciepło w pokoju to ryzyko strzelenia ładunkiem w elektronikę aparatu, jeśli mieszkasz w budownictwie z tradycyjnymi metalowymi rurami CO to można sobie z tym poradzić,

- na każdy krok w tutorialu oznaczony "!", np montaż elementu łączącego masę z obudową (w EOS 40D).

 

To tyle. Trzeba zapewnić sobie 3-4h czasu na pracę w spokoju i skupieniu i można to zrobić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle, różnica jest kolosalna ! Sam zmodernizowałem swojego canona 450D i też wzorowałem się na jakimś wideo tutorialu z sieci. Czy to jest trudne ? Powiem tak, skoro ja będąc w wieku prawie 60 lat poradziłem sobie, to myślę że dużo młodsi koledzy bez trudu sobie poradzą. Modernizacja zajęła mi około 4 nocne godziny. Miałem tylko problem z jedną śrubką schowaną trochę pod kawałkiem plastiku i śrubokręcik nie trafiał dokładnie pionowo. Popsułem cztery zegarmistrzowskie śrubokręty na niej. Dopiero później na innym tutorialu zobaczyłem że można było ostrym nożem wyciąć po prostu ten zasłaniający plastik, i zrobić dogodne miejsce dla wkrętaka. Powiem jeszcze że rozbierałem mojego canona ponownie po kilku dniach, ponieważ okazało się że na szybce nowego filtra przykleił się jakiś paproch i widać go było na zdjęciach. Następne rozebranie, wyczyszczenie i ponowne złożenie zajęło mi już tylko godzinę czasu. Mnie udało się wymontować oryginalny filterek w całości i oprawiłem go w cienką rameczkę z blaszki stalowej 0,6 mm. Mogę teraz ten oryginalny filtr zakładać pod obiektyw i mam znowu możliwość robienia zdjęć dziennych. Opisałem to na innym forum. A jaka jest różnica pomiędzy zdjęciami astro ? Zrobiłem kiedyś taki porównawczy test na Drodze Mlecznej tym samym obiektywem Sigma 24mm f-2,8,te same warunki, zdjecia robione jedne po drugich , ISO 1600 14 klatek po 15 s . Obróbka taka sama w DSS i Fitswork, tylko raz jest to Canon o szerokim spektrum, a raz z oryginalnym filtrem założonym pod obiektyw. l tych kolegów którym uda się wymontować oryginalny filtr w całości podaję linka z sąsiedniego forum, gdzie opisałem jak go oprawić. Ten stary filterek przydaje się też w zdjęciach astro, np. przy foto komet, lub na obiekcie gdzie zbyt dużo czerwieni przeszkadza. https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=24293

stack 13x15s.TIF II_6 fb.jpg

Stack 14x15s ISO 1600.TIF II_6 fb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie z ostatniej nocy - brakło trochę czasu na więcej prób. SW150/750, MPCC, Baader UHC-S, "Miotła", prawdopodobnie lekki cirrus na niebie.

1. Nie modyfikowany C450d - ISO800, 240s

https://www.dropbox.com/s/f182p2waraw78u1/Single__1682_ISO800_240s__20C.CR2?dl=0

2. Modyfikowany (filtr Baader ACF/BCF) C450d - ISO800, 240s

https://www.dropbox.com/s/4y9axe00usyy4td/Single__1498_ISO800_240s__21C.CR2?dl=0

 

W załączeniu zrzuty ekranu wycinków kadru 100% z EOS DPP (printskrin z rawa).

 

 

mod_iso800_240s.jpg

stock_iso800_240s.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.