Skocz do zawartości

TARNÓW i okolice nie gorsze...


ax

Rekomendowane odpowiedzi

Z inicjatywy " Regulusa" powstał pomysł zorganizowania spotkania, nazwijmy to

- "sprzętowego". Celem spotkania było by:

- dokładniejsze poznanie posiadanego sprzętu(teleskopów i osprzętu) , zwłaszcza SkyLuxa

("Antyqujon" i Vixena("JS"),

- wymiana "pomysłów" samodzielnej modernizacji posiadanego sprzętu

- zapoznanie z "własnymi" pomysłami i projektami w tej dziedzinie

 

...kurcze, troche to brzmi jak program XX zjazdu przodującej partii :P

 

Dobra, kto chętny to zgłaszać się.... i własne uwagi i propozycje.

 

Planowane jest ono w tę niedzielę(05.12) około godziny 15.00 u Regulusa w Koszycach.

Zbiórka "ekipy" ze wsch. Tarnowa : jak zawsze :DH "ZENIT" około 14.30 - "studenckie " 15 min dla spóźnialskich :D

 

O ile pogoda by dopisała można by również "optycznie" poznać walory sprzętu, zobaczymy na miejscu..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że sam jestem dopiero przed zakupem sprzętu. Pojawię się na pewno, ale najprawdopodobniej z poślizgiem. Regulus, napisz jak do Ciebie trafić. Wiem, że to okolice mostu, ale domków tam sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawię się na pewno, ale najprawdopodobniej z poślizgiem

 

Ta godz. 15 została podana tak sobie. Jeśli większości pasowała by późniejsza (np.16), to nie ma sprawy.

 

Regulus, napisz jak do Ciebie trafić.

 

Mógłbym po ciebie wyjechać pod LUX-a na koszyckiej, ale jak chcesz to podaję lokalizację z GPS-a (moja nowa zabawka): N 49 st 59' 28,9" , E 20 st 56' 37,8 " , 220m npm. Ul.Hubala - Dobrzańskiego 32. Jadąc od obwodnicy jest skrzyżowanie, na prawo są 2 sklepiki i jest to ul.Jagiełły, a na lewo moja ul.Dobrzańskiego (jadąc od Tarnowa na prawo). Jak w nią skręcisz to za jakieś 150-200 m po lewej stronie będzie pusta parcela zarośnięta chwastami (jest tam odwiert gazowy), a na następnej stoi bliżniak, jedna połowa w stanie surowym, a druga otynkowana i zamieszkała. To właśnie tu. Na bramie jest bramofon, a po działce biega pies bokser (znany na osiedlu ludożerca). Jakbyś nie trafił mimo to, zadzwoń na komorke 600 513 262, to wyrusze na poszukiwania.

 

Czekam na: Orion Sky View Pro 6 EQ

 

Szkoda że go jeszcze nie masz, ( weź koniecznie Taigę), ale czuję że następne takie spotkanie będzie poświęcone Twojemu Orionowi i jego montażowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta godz. 15 została podana tak sobie. Jeśli większości pasowała by późniejsza (np.16), to nie ma sprawy.

Mi by pasowała już 15.30, ale nie chciałbym, żeby tylko przeze mnie opóźniać.

Dzięki za wyczerpujące namiary, choć lokalizają z GPS nie będę się kierował :wink:

czuję że następne takie spotkanie będzie poświęcone Twojemu Orionowi i jego montażowi.

Też mam taką nadzieję... od połowy września. Zaczynam się niecierpliwić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta fotka jest z 1987 roku i nie ma na niej obwodnicy, ale ulicę Dobrzańskiego widać całkiem dobrze :)

 

Stronke znam od kilku lat ale co widze dorobila sie porzadnego interface do wyszukiwania :)

I male sprostowanie:

Nasz rejon tarnowski zostal obfotografowany w okolicach roku 1990/1991 a nie tak jak podales.

Pamietam dokladnie moment jak obwodnice zaczynali budowac a widoczne jej fragmenty to jedynie delikatna niwelacja terenu wokol alei Tarnowskich wraz z swiezym nasypem zoltego piasku podkladu pod czarne nitki asfaltu.

 

Reszta Polski mogla byc w calkim roznych czasach fotografowana.

Jesli sie nie myle to np Gdansk byl wg oceny jednego z kolegow robiony w okolicach 1993 roku czyli neico pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę

:mrgreen:

 

i jakby ktoś nie mógł trafić na zlot

:pijemy: :wink:

 

to służę pomocą

:salu:

 

Jodłów

 

http://geoengine.nima.mil/muse-cgi-bin/ras...nscountry_code=

 

Kudłacze

poprawione

 

http://geoengine.nima.mil/muse-cgi-bin/ras...72&RoamLL.y=265

 

Roztoki Górne

 

http://geoengine.nima.mil/muse-cgi-bin/ras...94&RoamLL.y=456

 

 

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by pasowała już 15.30

 

Jeżeli pozostali chętni nie wnoszą sprzeciwu, to ustalamy ostatecznie godzinę na 15:30. Oczywiście nic się nie stanie jeśli ktoś się spóźni.

Prośba do Antyqjona - weź ze sobą SkyLux-a, a do Pitera o lustro i co jeszcze już ma do swojego budowanego telepa.

 

P.S. Z tymi namiarami na GPS to żart, chociaż rzeczywiście jestem od kilku dni jego posiadaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by pasowała już 15.30

 

Jeżeli pozostali chętni nie wnoszą sprzeciwu, to ustalamy ostatecznie godzinę na 15:30. Oczywiście nic się nie stanie jeśli ktoś się spóźni.

 

 

W związku z powyższym, zbiórka wsch.Tarnowa o godz. 15.00 tam gdzie zwykle(DH"Zenit"). Sławku("JS") jak trzeba "podjechać" po Ciebie(Vixen) - daj znać!!!

Z prognozy wynika , że pogoda na popołudnie w niedzielę (05.12), będzie nam sprzyjać do obserwacji :D:banan:

I wynika, że do godzin rannych "uchowa" sie w miarę pogodne niebo - ewentualny "wypad" ustalimy na miejscu :salu:

mgram0512g18.gif

 

0512g18.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zaczynam zastanawiać, jak się zabiorę z tym Skyluxem... Może użyczyłby ktoś na parę kilosów (ode mnie do Regulusa i z powrotem) tylnego siedzenia samochodu, bo niestety nie jest to lornetka, co by ją do plecaka zmieścić

Proponuję tak: wybierz się do Regulusa bez sprzętu. Na miejscu wsiądziesz do mnie i wrócimy po Skyluxa. Bezpośrednio po Ciebie nie przyjadę, bo nie wiem gdzie mieszkasz, a poza tym ja będę na "styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.