Skocz do zawartości

Oficjalna nocna wersja Astropolis - dokonało się!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Miejsce zmiany stylu było dla mnie trudne do znalezienia. Pewnie dlatego, że nie korzystam z takich opcji w innych systemach. Wszelkie ustawienia są w Astropolis wybierane u góry, stąd trochę mnie zaskoczyło usytuowanie na samym dole. Kiedy się już wie, to oczywiście nie ma problemu i łatwo można zmieniać. Zgłaszam bo miałem problem, ale może jestem nietypowy ;) Poza tym bardzo dobrze dobrane odcienie kolorów w ciemnym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arek_P napisał:

Miejsce zmiany stylu było dla mnie trudne do znalezienia. Pewnie dlatego, że nie korzystam z takich opcji w innych systemach. Wszelkie ustawienia są w Astropolis wybierane u góry, stąd trochę mnie zaskoczyło usytuowanie na samym dole. Kiedy się już wie, to oczywiście nie ma problemu i łatwo można zmieniać. Zgłaszam bo miałem problem, ale może jestem nietypowy ;) Poza tym bardzo dobrze dobrane odcienie kolorów w ciemnym stylu.

Dlatego napisałem w tekście, jak to zrobić i załączyłem screena :P

Jeżeli chcecie go także wypróbować to zapraszam na dół strony (okolice środka) i kliknięcie w przycisk Styl - następnie wybierzcie motyw "Astropolis Nocą". Nowa skóra powinna się od razu załadować i zapamiętać w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie doczytałem niestety, gdyż zainteresowałem się zmianą gdy wątek był już obszerny. Zamiast go studiować chciałem po prostu wypróbować nowy styl. Można przyjąć, że nowi i rzadziej odwiedzający forum użytkownicy prędko tego nie odkryją. Może dla nich warto dołożyć u samej góry po prawej ikonkę przełącznika zmiany stylu. Można też dodać taką opcję do menu ustawień dostępnego po kliknięciu nazwy zalogowanego użytkownika (prawy górny róg), przed "obserwowaną zawartością". Na samym dole strony, obok kontaktu, zmiana stylu jest mało intuicyjna. Propozycja do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo cieszę sie i dziekuje Adamowi za ciemny motyw :) Takie juz mam zboczenie, ze przyłączam każdy program i stronę, jak tylko sie da na ciemną wersję. Siedzenie przy białym monitorze nie uważam za przyjemne.

A może by tak jeszcze taki bajer, zeby nocna wersja aktywowana sie sama w zależności od wysokości Słońca? :) Do wyboru oczywiście.

Ze szczegółów, na mobilnym Chromie mam białe paski z autorem, tak chyba być nie miało?

 

Screenshot_20170911-120459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytor muszę jeszcze poprawić. Będzie w następnej rewizji. Co do zmiany w zależności od godziny - to fajny pomysł, ale nie wiem, czy taki prosty do realizacji (w kontekście tego, jak zbudowane są te skiny IPB). To przekracza moje amatorskie kompetencje. Skonsultuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze tak dodam od siebie cosik bo mój wrodzony perfekcjonizm nie daje mi spokoju :D

Na stronie głównej po prawej stronie jest dodany margines 15 px:

astropolis_right_panel_before.png.d8857dc09c2ecb265c9ed62cb6a40818.png

Można to usunąć poprzez dodanie :first-chiild:

.ipsWidget.ipsWidget_vertical:first-child {
    margin-top: 0px;
}

I wtedy mamy:

astropolis_right_panel_after.png.1befe0d42297b7e77b223b5307bc5339.png

I wtedy dopiero mogę spokojnie przeglądać ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, diwanoczko napisał:

Ale wróciłem na domyślny motyw i teraz mam prawą stronę przesuniętą do góry o 15 px :) Pewnie trzeba pożonglować tą regułą żeby tylko dla ciemnego stylu działało ale wierzę, że dasz sobie już z tym radę ;) Pozdr.

 

Niemożliwe. Może masz aktywny ten poprzedni plugin? W tej chwili kod jest odseparowany (biała/czarna). Może przeczyść kesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Niemożliwe. Może masz aktywny ten poprzedni plugin? W tej chwili kod jest odseparowany (biała/czarna). Może przeczyść kesza.

Już jest ok. Miałem ustawiony w pluginie Stylish swoją zmianę a ona działała i tu i tu. Natomiast widzę, że już poprawiłeś i jest git. Normalnie malina! Jeżeli nie używasz do generowania styli Less'a albo Sass'a no to można by kiedyś w przyszłości zrobić szablon i dobierać tylko zmienne żeby nie kopać się z każdym stylem osobno, ale to już tak luźny pomysł. Jest pięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dziki napisał:

Gdybym miał się do czegoś "doczepić" to w nocnej wersji trudniej mi rozróżnić wątki przeczytane od nieprzeczytanych. Nie potrafię niestety wskazać jaką kolorystykę powinny mieć nieprzeczytane żeby się bardziej wyróżniały.

Właśnie miałem to pisać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dziki napisał:

Gdybym miał się do czegoś "doczepić" to w nocnej wersji trudniej mi rozróżnić wątki przeczytane od nieprzeczytanych. Nie potrafię niestety wskazać jaką kolorystykę powinny mieć nieprzeczytane żeby się bardziej wyróżniały.

Tak, tu warto będzie pogrzebać, choć jeszcze nie wiem, czy jestem w stanie to zrobić przez CSS. Sprawdzę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Naski napisał:

A jak ten styl zmienić , jak nie jestem zalogowany . ?

1.JPG.7ed7c067c2fd3f949f3e58d4aecda704.JPG

2.JPG.1bb25a407485c73f6d1120cea8344e0f.JPG

 

Nie można. To przywilej dla tych, którzy wykonali tak przeokropnie ciężką pracę i założyli sobie konto. Dobrze, że nie jestem takim idiotą i nie udostępniłem tego tylko dla płatnych kont :P (w końcu to oni za to zapłacili) :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.