Skocz do zawartości

Obłoki srebrzyste [2018]


Limax7

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem przed chwilą na dworze i przez niewielkie pojedyncze luki w chmurach na pln zach dało się dostrzec obłoki i to na grubo. Rozciągnięte były na podobnych obszarach jak wczoraj wieczorem ale ich jasność odpowiada tym porannym. Zdjęć nie robiłem bo pada deszcz z czego ciesze się nawet bardziej niż obłoków bo susza jest potworna. 

Ma ktoś pogodne niebo teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne są Wasze zdjęcia, ja byłem w trasie na A4 (Górny Śląsk), generalnie niebo było zachmurzone z opadami deszczu, ale chwilami były dziury w chmurach i pięknie było widać obłoki srebrzyste. Obserwuję je w miarę możliwości od kilku lat, ale tym razem było ich całe mnóstwo i sięgały bardzo wysoko, Capella dosłownie topiła się w tych obłokach. Do dyspozycji mieliśmy tylko smartfony. Na żywo był to wspaniały widok.

IMG_20180623_030503_resized_20180623_103016881.jpg.42fae65cb03b6bbd0a422fb42b229d14.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DARK napisał:

Zdjęć nie robiłem bo pada deszcz z czego ciesze się nawet bardziej niż obłoków bo susza jest potworna. 

Ma ktoś pogodne niebo teraz ?

U mnie na północy zaczyna się robić pogodnie. Zrobiłem fotkę testową. Obłoki są - nie tak spektakularne jak wczorajsze ale dopiero zaczyna robić się ciemno przynajmniej tu na północy Polski.

Edytowane przez quad
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze wieczorne obłoki zapowiadały się tłusto. Niestety dość szybko "siadły" i zbladły a złą robotę zrobiły też niskie chmury które zakryły ich jakąś część.

Przy okazji wyjścia w plener przekonałem się, że jestem jeszcze w niezłej formie fizycznej. Spotkanie z dzikami zakończyłem chyba niezłym czasem na setkę :)

IMG_0648a.jpg

IMG_0677a.jpg

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej78 napisał:

Bez muzyki na szybko i chciałem w jakości 4 K 
Jest jedno ale nie stać mnie na 450 zł za taki programik do obróbki 1f641.png:(

Wystarczy VirtualDub2 i wtyczka do kodowania w x264 lub x265 ;)

 

Nie mam facebooka i nie obejrzę filmiku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej78 napisał:

Bez muzyki na szybko i chciałem w jakości 4 K 
Jest jedno ale nie stać mnie na 450 zł za taki programik do obróbki 1f641.png:(

Gdybyś zrobił w full HD i zamieścił na Youtube, to jakość byłaby lepsza. FB kompresuje filmy poniżej wszelkiej krytyki i nie nadaje się do publikacji.

Godzinę temu, Limax7 napisał:

Wystarczy VirtualDub2 i wtyczka do kodowania w x264 lub x265 ;)

Malutki tutorial... proszę? :) Zrobienie czegokolwiek w tym programie bez tutoriala jest potężnym wyzwaniem... Wtyczka konkretnie jaka (link)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Gdybyś zrobił w full HD i zamieścił na Youtube, to jakość byłaby lepsza. FB kompresuje filmy poniżej wszelkiej krytyki i nie nadaje się do publikacji.

Malutki tutorial... proszę? :) Zrobienie czegokolwiek w tym programie bez tutoriala jest potężnym wyzwaniem... Wtyczka konkretnie jaka (link)?

Spróbuję nagrać tutorial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej78 napisał:

Bez muzyki na szybko i chciałem w jakości 4 K 
Jest jedno ale nie stać mnie na 450 zł za taki programik do obróbki 1f641.png:(

Super !
może więcej szczegółów odnośnie produkcji i sprzętu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa ujęcia obłoków srebrzystych z 23 czerwca. Tym razem, chciałbym pokazać unikalną barwę jaką przybrały obłoki w górnej ich części. Otóż przez kilkanaście minut dało się zaobserwować fioletowo-purpurowy kolor. Widziałem to dopiero drugi raz, poprzednio w 2009 roku. Kiedyś, gdzieś czytałem, że mogą być za to odpowiedzialne atomy żelaza i sodu pochodzące z meteoroidów opadające na górną powierzchnię kryształków lodu tworzących obłoki. A może jest inne wytłumaczenie?

DSC_8878.jpg

DSC_8885.jpg

  • Lubię 8
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niki napisał:

Jeszcze dwa ujęcia obłoków srebrzystych z 23 czerwca. Tym razem, chciałbym pokazać unikalną barwę jaką przybrały obłoki w górnej ich części. Otóż przez kilkanaście minut dało się zaobserwować fioletowo-purpurowy kolor. Widziałem to dopiero drugi raz, poprzednio w 2009 roku. Kiedyś, gdzieś czytałem, że mogą być za to odpowiedzialne atomy żelaza i sodu pochodzące z meteoroidów opadające na górną powierzchnię kryształków lodu tworzących obłoki. A może jest inne wytłumaczenie?

Faktycznie to ciekawa rzecz. Ja głupi nawet nie zwróciłem na to uwagi, a to pięknie zjawisko widać na początku mojego filmu sprzed roku: 

 

Na góże mamy czerwony odcień, potem klasyczne niebieskie, a sam dół to pomarańcz. Pomarańcz to wiadomo, efekt taki sam jak wschodzące Słońce, ale że też mnie nie tknęło, że ten czerwony od góry musi mieć inny powód...

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kika minut temu wyjrzałem przez okno a tam ładny kłaczek NLC

Pobiegłem na poddasze z aparatem potem jeszcze szukanie pilota w torbie i NLC szybko przygasły (Słońce już za nisko).

 

Zrobiłem z 10-15 zdjęć co starczy na 1 sek animacji.

 

Może skuszę się na poranne polowanie... :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.