Skocz do zawartości

Messier 101


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Po M 101 Bogdana i Antka to moje wypociny niczym szczególnym nie są. Niestety w czasie czerwcowego urlopu miałem tylko trzy noce po 2-2,5 godziny i to okazało się niestety za mało.Coś tam ukleiłem sobie z tego.

FS 128, ZWO ASI 1600MM-C na ASA DDM 60.

Luminancja: 60 x 300 sekund ( unity gain) , RGB po 20x 180 sekund na kanał ( unity gain)

Brok nad Bugiem 13-15.06.2018

7agRTocNv1kC_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Opis:

 

Opis.jpg.e0c76f0f6e59614475ad5baec28289e7.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pokazuje i objaśniam:

- tło jest na poziomie 4 % - 5 % bo większość moich zdjęć galaktyk tak ma.

- termin " wycięte tło" oznacza obcięty z lewej strony histogram, a taki nie jest.

Dodatkowo: według mnie zdjęcie Afoto powinno się oglądać na czarnym tle. Jak masz ustawioną jasną skórkę forum to faktycznie każde ciemne i kontrastowe zdjęcie będzie Ci się wydawało za ciemne.

To tylko tyle, bo te atrybuty akurat dają się obronić w tej fotce.

Histogram.jpg.9898778fcf64b66d5cb7e0015187f3e9.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie -znakomity detal, choć faktycznie zupełnie inne niż Bogdana czy Antoniego. Można dyskutować nad poziomem tła, ale to 100% sprawa gustu autora fotki. Też mam nieustanne rozterki jak tło ustawić, ale o obcinaniu histogramu z lewej nie może być w tym wypadku mowy. Subiektywnie też wolę ciut jaśniej i pewnie lekko bym podbił krzywą po całości, tło i galaktykę, ale szanujmy podejście Maćka bo to On jest autorem.

   Na marginesie pytanie - Maćku, a czemu nie czemu nie podpinasz ASI do Veloce f/3? To dopiero by była studnia na fotony. Domyślam się, że chodzi o detal z długiej ogniskowej, ale bardzo jestem ciekaw co by z tego wyszło. Chyba jeszcze nikt na forum nie wrzucał prac z ASI i tak jasnego obiektywu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nic to nie da. Przy tak płytkiej studni kamery zastosowanie  optyki f3 mija się z celem, bo przepalone gwiazdy będą już pewnie na 120 sekundach. Ale oczywiście spróbuję, kompletuję przelotki.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzędziel napisał:

Chyba jeszcze nikt na forum nie wrzucał prac z ASI i tak jasnego obiektywu.

Ja wrzuciłem Veila z ASI z Samyangiem f/2 :)

6 godzin temu, wessel napisał:

Po M 101 Bogdana i Antka to moje wypociny niczym szczególnym nie są.

Twojemu zdjęciu niczego nie brakuje!

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Obawiam się że nic to nie da. Przy tak płytkiej studni kamery zastosowanie  optyki f3 mija się z celem, bo przepalone gwiazdy będą już pewnie na 120 sekundach. Ale oczywiście spróbuję, kompletuję przelotki.

Skrócisz czas stosownie do powierzchni teleskopów i nic się nie zmieni w kwestii przepalania gwiazd.

 

Ale... jaśniejsza optyka daje w zasadzie tyle, że szybciej zbiera materiał i chyba nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MateuszW napisał:

Ja wrzuciłem Veila z ASI z Samyangiem f/2 :)

Przegapiłem lub zapomniałem, przepraszam.

 

14 minut temu, MateuszW napisał:

Ale... jaśniejsza optyka daje w zasadzie tyle, że szybciej zbiera materiał i chyba nic więcej.

Racja, daje w zasadzie tyle. Powiem, aż tyle bo w jedną noc masz sporo więcej materiału, czyli więcej drobnicy wyciągniesz z szumu a chyba o to chodzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.