Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym spróbował tu jak jest: https://goo.gl/maps/7RFtyzxVWaubQX1g6 Po za tym, bardziej by mi to miejsca odpowiadało. Kolegom z Łukowa pewnie obojętne ?

 

Z centrum Warszawy to trochę dalej jest (4-10 km) ale na mapach wygląda to lepiej niż Stara Róża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj trochę popatrzyłem ale nie ma się czym chwalić. Jedynie jestem mocno zaskoczony lornetką 8x32. 

Widać w niej Veila :icon_eek: Przyłożenie filtrów (UHC i OIII) na obiektywy potwierdziły to a po za tym to przyłożenie dało fajne efekty. Chyba zrobię praktyczne mocowania i przeprowadzę solidne obserwacje. Lolak już takie ma, tylko muszę mu je dostarczyć (do 10x50).

 

Dziś ktoś chętny na spotkanie ?

Ja z lolakiem wstępnie się umawiamy. Ja bym jechał do Budek ale jak ktoś inny chętny to może być Stoczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlito szkoda, że nie pisałeś na kom, byłem z dwójką znajomych k Dobrego. Pogoda była cały czas, skończyliśmy jakoś po pierwszej. Najpierw męczyliśmy Jowisza - akurat był tranzyt Europy i WCP widoczna - potem przyszła kolej na Saturna. W dobrze skolimowanym GSO 10 kolegi przy 240x władca pierścieni prezentował się bardzo zacnie, Cassini i ciemny pas w atmosferze widoczne na wprost. W moim 120/600 przy 150x też to było widać, choć oczywiście dużo gorzej i tylko momentami.

 

Potem przyszła pora na rundkę po klasykach - znajomi byli pierwszy raz ze sprzętem za miastem - była Gromada Podwójna, Veil z UHC (w 10tce widoczny zarys struktur), M31, M33, M13, M57, M27, M51, M81 i 82. Ja pobuszowałem też nieco w okolicach Tarczy i Strzelca, który niestety wchodził już w łunę. Fajny wypad, dawno nie byłem na porządnym paczaniu.

 

Co do dzisiaj to nie wiem czy dam radę tak daleko jechać, raczej gdzieś do godziny drogi w Warszawy jeśli już.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym chętnie dziś się wybrał. Wczoraj ze szwagrem do północy posiedzialem, on pierwszy raz patrzył w niebo także takie same klasyki z tym że 81 i 82 zmieniłem na Amerykę, NGC 7662 Blue snowball i 6826 blinking planetary :) ja dziś jestem chetny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz pisał mi, że od 22 do 1.30 (ja ewentualnie dłużej jak by ktoś został). Ja jeszcze się zastanowię konkretnie, po za tym muszę zorganizować auto :P 

 

EDIT: widzę, że ICM zmienił prognozy na te niestety gorsze ...

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.