Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też byłem wczoraj w Mostówce od ok 22 do 24. Niebo było całkiem dobre - M31 widziałem gołym okiem. Niestety, falami napływala mgła o wysokości do 3-4 m więc co pewien czas widoczność przysiadała. Stałem przy samym lesie bo tam mgła najmniej wchodziła. To już kolejny raz w ostatnim okresie kiedy jadac s8 mam super klarowne niebo, a na wysokości Zabrodzia pojawia się zamglenie na latarniach i już wiem że Mostówka będzie cała we mgle. Trzeba obczaić coś w pobliżu bez mgły. Tak w promieniu 10 km żeby można było szybko przeskoczyć. 

 

P.s. Tomchm dziwne że się nie spotkaliśmy. Do której byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę Pavlito niedaleko rząśnika - Dębienica. 7 raz wczoraj byłem. Naprawde dobre miejsce. 

 

Tam koło Broku gdzie to miejsce i do kiedy będziesz, Wessel? I czy nadaje sie to miejsce do wizualu? 

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś na Podlasiu lukam, SQM grubo ponad 21.70 więc będzie petarda. Szkoda, że łysy szybko wyłazi.

 

25 minut temu, PiotrTheUniverse napisał:

Ja jeżdżę Pavlito niedaleko rząśnika - Dębienica. 7 raz wczoraj byłem. Naprawde dobre miejsce. 

Potwierdzam. Biorąc pod uwagę czas dojazdu najlepsze miejsce w okolicach Warszawy jakie znam. Tylko płd-zach zapsuty przez połączone łuny Warszawy i Wyszkowa. W rejon Stoczka jedzie się niestety pół godziny dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrTheUniverse napisał:

Ja jeżdżę Pavlito niedaleko rząśnika - Dębienica. 7 raz wczoraj byłem. Naprawde dobre miejsce. 

 

Tam koło Broku gdzie to miejsce i do kiedy będziesz, Wessel? I czy nadaje sie to miejsce do wizualu? 

 

Brok, PIaskowa 34.

Ograniczenie od zachodu , wschodu i północy dość znaczne, za to od południa praktycznie od horyzontu.

872584362_LPBrok.jpg.d130ee53a36757263a496653fcdc4048.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomchm napisał:

@PiotrTheUniverse podaj proszę dokładne współrzędne tej miejscowki w Debienicy, aby nie szukać jej podczas wyjazdu zbyt długo...

52.723874,21.661312

Ratio podobne do Stoczka w istocie

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się nie zdążyłem ogarnąć na dalszy wyjazd, ni Brok, ni Stok, ni Różan, ale gdyby jutro ktoś miał wenę - możemy się spotkać, np. w bezkrownej i bezmglistej zazwyczaj, Dębienicy, albo tam, gdzie będzie pogoda najlepsza, o ile ta nadal dopisywać zamierza. Dłużej też będzie ciemno. 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, astrokarol napisał:

A jaka jest różnica w niebie ? Jestem ciekaw nowego miejsca pod kątem łun.

Niebo tak jak pisał Piotrek podobne, z tą różnicą że ta łuna  na płd-zach dość paskudna jest. Ogólnie przeprowadzam się do Białegostoku. Tu wystarczy 40km za miasto wyjechać i jest takie niebo, że kapcie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Astrobonq napisał:

Niebo tak jak pisał Piotrek podobne, z tą różnicą że ta łuna  na płd-zach dość paskudna jest. 

Jeśli nie oglądasz słabych, zachodzących obiektów, łuna w niczym nie przeszkadza. A na południu, 15 stopni up, dostrzec można gwiazdy 14,5 mag. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 21:15, lolak89 napisał:

W następnym tygodniu chętnie się wybiorę do Starej Róży. Oby pogoda dopisała to byłoby miło gdyby Warszawa i Dęblin też wpadły :)

 

 

W dniu 23.08.2019 o 08:23, astrokarol napisał:

Z chęcią Łukasz ale jak narazie nie widzę nadziei na pogodę w przyszłym tygodniu (nawet w środku). Jak zawsze okolice nowiu ehh...

Prognozy na poniedziałek i wtorek na razie są niezłe. Jakbyście się wybierali gdzieś w ciemne miejsce to mogę się do was doturlać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Astrobonq napisał:

Prognozy na poniedziałek i wtorek na razie są niezłe. Jakbyście się wybierali gdzieś w ciemne miejsce to mogę się do was doturlać.

Miałem pisać bo zapowiada się nawet dobrze. Jutro Księżyc wstaje o 1:20 i ogólnie jest około 3h 40min obserwacji. Właśnie sobie projektuje stopkę pod drugi szukacz więc nie zapomnij zabrać tego 30 mm ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jadę dokończyć z Pluto i Kwintetem, jutro mogę poodhaczać jesienną resztę - by w spokoju udać się na przerwę przed orionizacją nieba. Sugeruję Dębienicę, ale mogę dalej, Dzika róża czy coś. 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, astrokarol napisał:

Chętny kto na dziś ?

Ja bym tu spróbował: https://goo.gl/maps/k1YNLmpUBzRZdK5E9 Pasuje ?

Mi to wygląda na gorsze zaświetlenie strony południowej, niż Stara Róża.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, astrokarol napisał:

Dlaczego ?

W Starej Róży masz łunę od Stoczka Łukowskiego. Byłem w Budkach (obok np. Cisownik) i było lepiej a jak widać na mapie Grudź jest dalej od szklarni w Stężycy. Z Warszawy i tu i tu jest około 95km.

IMG_20190826_112843.png

Nie wiem, z jak daleka jest impakt Stężycy i okolic, ale skoro w Budkach nie było widać pogorszenia nad horyzontem, to może ujdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.