Skocz do zawartości

Nowe forum - START!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, jestes druga osoba ktora zwrocila taka uwage. Sprawdzilem w bazie, wszystko z twoim mailem jest ok. Zobaczymy, co bedzie dalej. Poszukamy przyczyny.

Też dostałem taki komunikat, ale potem posprawdzałem i Ja to nadal Ja - całe szczęście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje utworzyc na serwerze plik viewtopic.php, ktory automatycznie przekierowywalby adres na showtopic (np z viewtopic.php?t=xxxx na showtopic=xxxx).

 

 

Tylko jest warunek, że musi być ten sam ID topicu, żeby przekierowywało poprawnie, Jesion już o tym wspominał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje informacje o wszelkich zanlezionych bledach nie aby poganiac ale po to, ze moga takie info. pomoc przy namierzaniu problemow.

Nastepny:

Wyświetl aktywne tematy z:  dziś tego tygodnia ostatnich 2 tygodni tego miesiąca ostatnich 3 miesięcy tego roku 

Po wybraniu tej opcji otrzymujemy:

Napotkane błędy:

Przepraszamy, administrator włączył zabezpieczenie przed floodowaniem. Odczekaj 20 sekund, pomiędzy kolejnymi próbami szukania.

Pozdrawiam.

 

Tym sie zajme, jak odpale twoj Download. Ok?

 

Mi brakuje okna szybkiej odpowiedzi. Jeżeli można to jak będzie czas to bym prosił dodać.

 

Druga rzecz to brakuje mi równierz na dole drzewka:

 

Astro-Forum.org > Inne > Sprawy Astro-Forum.org

 

Żeby można było się poruszać sprawniej po forum.

 

Nie wiem czy to jest globalne dla wszystkich userów czy mogę sobie to spersonalizować dla siebie?

 

Szybka odpowiedz mozna wlaczyc, tylko czy to nie wyciaga przesadnie strony? Tu trzbeba sprobowac systemu multiquote, ktory przy szybkim odpowiadaniu nie dziala. Kwestia przyzwyczajenia.

 

Niestety musze przyznać, że stare forum podobało mi się bardziej. Co do ogloszenia w panelu o zmienia e-maila. Też je mam. Poza tym nie wiem co się stało z moim avatarem. Zrobił się jakiś długi a ja nie chcialem mieć innej rozdzialki  :angry:

 

Nie wierze, ze poprzednie forum podobalo ci sie bardziej. Pamietaj, ze mowisz o systemie forum, nie o jego wygaldzie. To forum technologicznie ma prawie wszystko co tamto + mase poprawionych bledow + nowe mozliwosci, ktore z kazdym dniem bedziesz odkrywal na nowo. Zachecam do poznania systemu. Tu nawet podstawowe rzeczy moga zaskoczyc swoim nowym sposobem dzialania.

 

Sama grafika, tak jak pisalem, bedzie taka, jaka sobie uzgodnimy. Ale najpierw niech zacznie dzialac wszystko.

 

Ogólnie nowa wersja jest OK, jedynie do nowej grafiki muszę się przyzwyczaić, no może logos astroforum mógłby byc na środku  B)

 

Tak jak mowilem, grafika szaro-niebieska zapewne wroci. Nie ma problemu, zeby graficznie wygladalo identycznie jak stare. Grafika, grafika - system, systemem.

 

Widzę, że nowe forum niesie nie tylko nową szatę graficzną, do której będę musiał się na nowo przyzwyczaić, ale też kilka usprawnień. Ogólnie jest ok. tylko ta szata graficzna trochę za bardzo ekstrawagancka albo za bardzo przyzwyczaiłem się do poprzedniej.

Pozdrawiam  B)

 

Przede wszystkim system. Grafiki nikt nie chcial zmieniac. Ona jest teraz, bo jest szybko zrobiona na bazie standardowej skorki. Jezeli chodzi o system, to rozni sie bardzo. Pobaw sie wiecej, a sie przekonasz.

 

"Szałt" box by się przydał.

 

Nie bedzie shoutboxa na pewno. Nawet nie wiesz, ile tam trzeba bylo "kur..." wywalac. Nie sprawdzil sie, a polubily go tylko jednostki.

Oto, czego mi brakuje. Poniższe punkty mają wyłącznie charakter informacyjny, nie żebym, wywierał jakiś nacisk.

 

1. Okno szybkiej odpowiedzi

2. Przy kliknięciu na temat, w którym pojawiły się posty nieprzeczytane chciałbym, aby komputer od razu przechodził do nich

3. Oznaczenie postów nieprzeczytanych - "Nieczytany post"

 

Generalnie szata graficzna nowego forum podoba mi się bardziej B)

 

Ad.1 - do zrobienia, ale trzeba sie zastanowic. Pisalem powyzej dlaczego - zerknij.

Ad.2 - to niemozliwe. W starym forum uzyty byl mod do zapisywania przy profilu kazdej akcji usera. Czyli system w bazie zapisywal info, ktory post czytales, ktory nie. Wyobraz sobie ilosc postow razy ilosc userow i ich akcji. To powodowalo rozrastanie sie bazy, do tego zmulanie forum. Mysle, ze warto poznac inne techniki nawigacji po nowych postach.

Ad. 3 - to samo co wyzej. To ten sam mod. PHpbb w standardzie tego nie ma. Ja to doinstalowalem. Mimo ze faktycznie bardzo funkcjonalne to rodzi sporo problemow, ktorych wy na zewnatrz nie widzieliscie.

 

W tej chwili sa co najmniej 3 narzedzia do sledzenia postow nowych.

- moj asystent

- pokaz nowe posty, a w nim opacja: Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane i wróć do strony głównej. Pobawcie sie tym. Jest swietne i nie mniej uzyteczne.

- Dzisiejsze aktywne tematy - na dole strony, w belce "statystyk". Swietna opcja, nie bylo jej wczesniej. Pokazuje wszystkie aktywne watki z danego dnia.

Zauwazcie tez, ze np. w "Pokaz ostatnie posty" jest pewien ciekawy identyfikator (pomaranczowy kwadracik na poczatku tytulu). Pokazuja on, czy ktos cos tam napisal od ostaniej wizyty. Swietne.

 

Rozumiem, ze do wszystkiego trzeba sie przyzwyczaic. Ja moge zrobic tylko to, co jestem w stanie. Ogolnie wiadomo, ze system jest znacznie lepszy. Trzeba tylko pokonac nawyki. Mysle, ze za tydzien dwa, bedziemy mogli ocenic, jak nam sie na tym zyje. Ja juz dzisiaj nauczylem sie korzytac z nowych technologii forumowych. Jest dobrze.

 

 

Kolejny dziwny "blad?"

Niektore posty nie maja autora. Przyklad:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=4533&st=20

Drugi od gory, ale jest takich wiecej.

Pozdrawiam.

 

Nie maja, bo i autora juz nie ma :)

 

Ludzie, wlaczylem forum i SZOK :shock: :shock:

PS. Ono teraz sie tak nie wlecze czy mi sie tylko wydaje?

 

Tak, kilkaset procent wydajniejszy silnik. Z tego slynie. Ten sam proces w phpbb generowal sie na serwerze ponad 1.5 sek. W IPB zajmuje w tej chwili 0.03 sek. Phpbb by przemo to byla kobyla z dziurami i bledami. Powodowala spowolnienia, zapychanie serwera itp. Tu kultura pracy skryptow jest jak niebo i ziemia - w porownaniu do Przema. To nie dziwne, bo phpbb pisane jest przez wiele osob z calego swiata. To ma swoje zalety, ale tez i wady, Trudno optymalizowac to jako calosc.

 

Proponuje utworzyc na serwerze plik viewtopic.php, ktory automatycznie przekierowywalby adres na showtopic (np z viewtopic.php?t=xxxx na showtopic=xxxx).

 

Tak, juz na to wpadlem. Dzieki Panu i Bogu - ID topicow i watkow po konwersji sa identyczne. Oznacza to, ze po prostu skonwertujemy linki w bazie. Ale moment - nie wszystko na raz. Samo odpisywanie Wam zabiera mi sporo czasu. Chce zebyscie pamietali o jednym. Robie to dla nas wszystkich. Przeciez nie po to wymyslam rewolucje, bo sie nudze. Pamietajcie prosze o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie dziala MultiQuote. Odpowiedzialem wielu osobom w jednym watku za pomoca doslownie kilku klikow.  :D

Być może skrypt forum jest lepszy ale chodzi mi głównie o image. Nie podoba mi się. To tylko moje zdanie :)

I nie wiem co z tymi avatarami. Czemu obrazki zmieniają rozdzialke ?

Edytowane przez Ati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko jak na razie działa poprawnie nie licząc konieczności logowania się i sławetnego komunikatu o e-mailu.

Nowe możliwości są duże i trzeba trochę czasu by to wszystko uruchomić i dograć.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oprawa graficzna wygląda świetnie :D Jesion - dobra robota :) Na razie nie zauważyłem błędów. Mi całość działa :P

Nie wiem czy wszyscy zauważyli, ale na stronie głównej po prawej stronie, w każdej "belce" kategorii jest taki "minusik(-)" i jak się go kliknie to się kategoria zwija i rozwija :lol: fajna zabawka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.