Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam na imię Wojtek, mam 21 lat, studiuje w Krakowie, a mieszkam sobie w okolicach Krosna. Jak byłem małym chłopcem to interesowałem się astronomią, czytałem książki na ten temat, często spoglądałem w niebo, ale gołym okiem. Na tych wakacjach wpadłem na pomysł, żeby znowu zainteresować się tą tematyką. Kupiłem sobie lornetkę SkyMastera 15x70 i zaczynam poznawać niebo. Zarejestrowałem się na forum, bo liczę czasem na jakaś pomoc jako początkujący :rolleyes: i oczywiście kontakt z ludźmi interesującymi się astronomią amatorską. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Mateusz i mieszkam w czechowicach-dziedzicach. Astronomią interesuję się odkąd pamiętam, zawsze uwielbiałem patrzeć w niebo itp. Denerwuje mnie to, że czasem spoglądam przez mojego weluxa i widzę ogrom gwiazd a nie mam niczego by móc oglądnąć bliżej. oglądnąć z bliska mogę jedynie w stellarium, ale to za mało. Niestety też niewiele się znam na wszystkich liczbach, zagadnieniach. Patrzyłem na temat w którym pomagacie kupić teleskop dla początkujących, lecz przez moją niewiedze nie potrafie sobie poradzić. Jeśli ktoś byłby miły i powiedział co mogę kupić do 1000 zł. Teleskop najlepiej do oglądania planet, gwiazd albo mgławic :) serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników nieba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, jestem Maciej z Tczewa (niby mała mieścina, ale sporo światła daje :)). Astronomią pasjonuję się od lat najmłodszych, ale jakoś dopiero niedawno wpadłem na pomysł (i fundusze) by poważnie poświęcić się tej pasji. Żeby było zabawniej swoje plany życiowe skierowałem w całkowicie inną stronę niż hobby, choć z drugiej strony najwięksi fizycy uważali się za humanistów... Obserwuję niebo kiedy tylko nadarzy się okazja, dlatego przejąłem na siebie wieczorne wyprowdzanie psa :). Sprzętu póki co nie posiadam, więc spektakularnymi obserwacjami pochwalić się nie mogę - no chyba że oglądanie Jowisza przez lornetkę można uznać za wyczyn :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na forum trafiłem żeby dowiedzieć się co tak mocno ostatnio świeci na niebie (Jowisz :) ). Astronomią interesuję się od dzieciństwa. Zaczęło się od obserwacji nieba jak miałem 3 lata (szukałem "pierwszej gwiazdki" :) ). W wieku 4 lat przeczytałem "Obłok magellana" Lema - nie rozumiejąc ale przeczytałem ;).

 

Do tej pory zajmowałem się fotografowaniem księzyca bez wspomagania. Teraz postanowiłem skomunikować aparat z teleskopem - jak na razie kiepsko idzie częściowo ze względu na kiepski seeing i częsciowo na problemy z montażem. Mój sprzęt to Olympus 590 (max. 676mm) i Teleskop TAŁ-100SR (100/1000) + 6 okularów. Moim celem jest upolowanie planet. Jak coś upoluję i będzie to wychodziło to zastanowię się nad zakupem lepszego teleskopu, no chyba że mnie nie wciągnie.

Od WAS oczekuję wiedzy na temat tego co można fotografować, jak połączyć aparat z teleskopem, w przyszłości będę oczekiwał pomocy w zakupie sprzętu z prowadzeniem i porad przy zakupie telekonwertera x3 lub wybicie tego z głowy.

 

pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez plesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam na imię Przemek. Jestem z Poznania. Dawnymi czasy popełniłem trochę obserwacji gołym okiem i lornetką. Parę książek też się przeczytało.

Aktualnie w posiadaniu lornetka i próba podpatrzenia czegoś. Ale przede mną całkowite podstawy, nauka gwiazdozbiorów, bo znam tylko kilka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od paru dni przeglądam to forum. W końcu zdecydowałem się zarejestrować :)

Przeglądałem je w poszukiwaniu odpowiedzi jaki teleskop za tą kasę co mam najlepiej by było nabyć-no i nabyłem. Dziś przyszła przesyłka i czekam na moment wyjścia z pracy, aby zacząć się nim "bawić".

 

Astronomia interesowałem się ładnych parę lat temu, potem jakoś z braku czasu no i chęci też moje zainteresowanie zostało uśpione. Teraz mam nadzieje, że po zakupie teleskopu się znów we mnie obudzi!

Pochodzę z Czerwionki-Leszczyn

 

Pozdrawiam

SoraN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

 

Mam na imię Paweł. Mam 24 latka na karku :). Astronomią interesuje się od dawna lecz jak do tej pory do obserwacji nieba korzystałem z lornetki 10x50 Made in Japan :) oraz rosyjskiej lunety 20x32. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego teleskopu ZSSR Tal-1 :) mam nadzieje że dobrze wybrałem :).Dzisiaj jeśli będzie możliwość go wypróbuje :rolleyes: a tak na marginesie co polecacie na początek obserwacji ??

 

Pozdro. dla wszystkich użytkowników forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, moge kupić od użytkownika Mata 2 x przeciwwagi po 5,5 kg, niestety przesyłka kurierska poza granice Polski jest bardzo drogia. Bylo by moźliwe, oczywiście po zaplacenie, niechać jest poslać na Wasz adres? Ja bym przyejchal, bo do Jeleniej Góry to juz nie mam daleko. Bardzo dzienkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać kurierem DHL do Jeleniej Góry z odbiorem własnym z oddziału.

Często tak robię .

Paczka jest nadana na Twoje nazwisko , ale z adresem oddziału DHL. Oddział jest też w Wałbrzychu.

Tel do DHL 042 63 45 345 lub 0801 345 345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Po odpowiedzi na nurtujące Cię pytania zajrzyj do działu "mój pierwszy teleskop" i do "obserwacji astronomicznych". Ten temat był wiele razy poruszany, chyba nawet całkiem niedawno. Poszperaj. Na pewno znajdziesz.

A teleskop całkiem niezły na początek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.