Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nazywam się Oskar,wiek to niespełna 14 lat.Pochodzę ze Świdnicy,ok.50 km od Wrocławia.Moje zainteresowanie astronomią rozpoczęło się jeszcze w zerówce,kiedy to dostałem na urodziny książkę "Atlas Wszechświata".I bakcyl astronomii siedzi we mnie do dzisiaj ;) Posiadam teraz teleskop Spinor Optics 130/900 ,na początek (jak dla mnie) w sam raz.Tyle o mnie ;)I mam nadzieję,że spędzę tu wiele ciekawych i wspaniałych godzin!

 

Pozdrawiam.

The Universe is beautiful.

Edytowane przez Dootix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhu, chwilkę mnie nie było, a tu takie dysputy na moim wątku:) Miałam wyjazd służbowy, potem był weekend i jakoś tak się stało, że nie miałam czasu odpisac. Oczywiście motywacja mi nie spadła, nadal chcę oglądac to co nad nami, nawet kupiłam drukarkę do drukowania map nieba (ale żeby nie było - taką odkupioną od firmy w której pracuję za 25zł;)) Dziękuję Wam za wszystkie wpisy, jestem naprawdę zaskoczona tak miłym przyjęciem:)

No a wracając do meritum - ostatnio coś chmurno nad nami, w weekend nie dało się nigdzie pozadzierac głowy. Mam nadzieję, że coś się zmieni i za jakiś czas dalej będę mogła się uczyc nowych rzeczy.

 

A jakies wieści macie? Jakies spotkania? Zloty?

Coś w stolycy moze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, źle zostałem odebrany. To co napisałem miało być żartobliwe. Nie chciałem nikogo urazić. Przepraszam każdego (ja po prostu zawsze muszę przywalić coś głupiego). Przepraszam po stokroć i jeszcze więcej razy jeśli trzeba. To może już zamilknę.

Walken, nie ma sprawy. Widać, że masz klasę, bo nie każdy potrafi się przyznać, więc WIELKI PLUS DLA CIEBIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki

 

Nazywam się Krzysztof pochodzę z kaszub mam 15 lat astronomia interesuje się około 4 lat (długo by opowiadać)

Mam na razie popularny teleskop 130/900eq2 ale są już zbierane fundusze na co mniejszego (tak to nie błąd) , ponieważ chciałbym się zająć astrofotografia. Zobaczymy jak to będzie i dziękuje za fachową pomoc która tu uzyskałem. Poza astronomia lubię astrofizykę, fizykę ogólna, jakiś czas uprawiałem sporty siłowe ale sprawa się skomplikowała i nie wyszło.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki

 

Nazywam się Krzysztof pochodzę z kaszub mam 15 lat astronomia interesuje się około 4 lat (długo by opowiadać)

Mam na razie popularny teleskop 130/900eq2 ale są już zbierane fundusze na co mniejszego (tak to nie błąd) , ponieważ chciałbym się zająć astrofotografia. Zobaczymy jak to będzie i dziękuje za fachową pomoc która tu uzyskałem. Poza astronomia lubię astrofizykę, fizykę ogólna, jakiś czas uprawiałem sporty siłowe ale sprawa się skomplikowała i nie wyszło.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Od kilku tygodni nie daje mi spokoju pewne ciekawe zjawisko.

Otóż okazało się, że ponad moją głową, dość wysoko, znajduje się (widziane szczególnie dobrze w nocy), niezwykłe zjawisko.

Krótkie resume posiadanych wiadomości pozwala mi określić to zjawisko jako firmament zwany gdzie indziej także nieboskłonem, niebem tudzież sklepieniem niebieskim.

Rodząca się we mnie fascynacja tym zjawiskiem skłoniła mnie aby przyłączyć się do niniejszego forum.

 

Na razie przede mną długie wieczory z literaturą tematu.

Potem przyjdzie czas na technikalia - czyli wybór pierwszego teleskopu.

 

Jako początkujący pasjonat nieba liczę na pomoc doświadczonych koleżanek i kolegów,

i w swoim czasie pozwolę sobie "ponękać" szacowne towarzystwo pytaniami.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

I oto dolaczyl do forum nowy uzytkownik.

Cos o mnie:

Gwiezdziste Niebo zawsze mnie ciekawilo i lubie w nie patrzec. Nie mam duzej wiedzy o gwiazdach, planetach i wszystkim co z niebem zwiazane ale przeciez nie musze byc fascynatem danych, liczb i konkretów naukowych zeby odczuwac radosc z patrzenia w niebo. Takim wlasnie pasjonatem astronomii jestem. Jednak cos tez lubie wiedziec, wiec jezeli bede Was nieraz zasypywał pytaniami, które sa moze banalne, naiwne, to nie wkurzajcie sie na mnie. Dla mnie najwazniejsza jest radosc plynaca z patrzenia w niebo. Taki troche reumatyk marzyciel hehe

 

Pozdr. - Padre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Astronomią zafascynowałem się niedawno. Główną przyczyną było to, że trafiłem na Wasze forum. Niebo zawsze było dla mnie zagadką, ale małymi kroczkami brnę do przodu. Dotychczas obserwacje prowadziłem lornetką, ale wiadomo że chęci na teleskopik ;) W tmt teleskopów jestem zielony, po prostu czarna magia (ach ta optyka) ;] Czytam ile się da, ale im więcej zbiorę informacji tym bardziej wszystko się gmatwa. W najbliższym czasie planuje zakup teleskopiku, ale fundusze nie są zbyt wysokie. Będę pewnie zasypywać Was pytaniami które mogą wydawać się głupie, ale myślę że mnie zrozumiecie :)

 

Serdecznie wszystkich pozdrawiam, Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.