Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Chyba nie o to chodzi i nie tędy droga bo teraz mamy 2x tyle artefaktów do retuszowania niż na pierwszej modyfikacji z góry wątku :unsure:

Czyli ktoś już nad tym myślał tylko metoda jest jak widać jeszcze nie całkiem dopracowana :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainteresowalem sie obserwacjami przez kolege, porzyczył mi zniszczony refraktor no i poszlo. NIe wiem jeszcze na ile bedzie to zainteresowanie a na ile slomiany zapal aczkolwiek raczej podchodze do tego dośc powaznie. Mieszkam na śląsku a obecnie miotam sie z decyzja co, jakie, do czego kupić.

Pozdrwiam wszystkich

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłaniam się nisko wszystkim forumowiczom.

Chciałbym dołączyć do szanownego grona na razie jako słuchacz i ten co pyta.

Mieszkam w Sulęcinie w województwie Lubuskim od 46 lat.

Zawsze chciałem praktycznie oddawać się pasji astronomicznej ale niestety nigdy nie było na to dość czasu. W końcu jednak mam to o co zabiegałem przez te wszystkie lata więc spokojnie mogę zająć się przyjemnościami :banan::helo:

Interesuje mnie głównie astrofotografia obiektów mgławicowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem początkujący i kompletnie nie znam sie na teleskopach!

Niedaleko gdzie mieszkam jest komis stoi tam teleskop jest dość stary i nie drogi 280pln

Niestety sprzedawca nie ma pojęcia o parametrach teleskopu a jedyna informacja jaką posiadam to ta co jest napisane na jego boku a napisane jest dokldnie tak

 

REVUE

Reflector Telescope

D=4(i jedna druga) F=900mm

coated optics

mde in JAPAN

 

PROSZE pomóżcie mi i powiedzcie czy to warte jest tej ceny i czy nadaje sie na początek dla takiega AMATORA JAK JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tylko jedno pytanko, czy ta rura ma na oko metr czy pólmetra, jak ma prawie metr i jest w ogólnie dobrym stanie to bierz, nada się za tą cenę jak nic :Salut:

O poraday lepiej pytaj w dziale sprzętowym bo tu się raczej witamy, to przedpokój forum że tak powiem i może blokujemy teraz komuś drzwi <_<:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Piotr, wystraszyłeś kolegę tym zlotem :D Żartowałem :Boink: Witamy na forum.

 

Miło mi :Salut:

Co do zlotu to się zdziwisz B)

http://www.nienacki.art.pl/w_jerzwald_piotrek_2003.html

i było fajnie.

A w moich stronach pewnie było by jeszcze lepiej. Tylko sna razie sam muszę zaliczyć jakiś astrozlot aby wiedzieć co nocny Marek lubi mieć na swoim zlocie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nocnymi Markami bywa różnie. Jeden lubi :Beer: , inny :letsdrink: , a jeszcze ktoś inny :astro::buahaha: Ogólnie przygotowując zlot musisz być wszechstronnie przygotowany. Jeśli nie zamówisz :sunsmiley: to spadną na Ciebie :burza::lanie: Weź wszystko pod uwagę i ogłaszaj gdzie i kiedy organizujesz zlot :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To i ja napisze trochę o sobie.

Mieszkam niedaleko Rzeszowa.

Niebem interesowałem się już w podstawówce, mniej więcej jak była w pobliżu Ziemi kometa Halleya.

Z tamtych czasów zachowała się obrotowa mapa nieba drukowana w miesięczniku Delta (czy ktoś to jeszcze pamięta?).

W zeszłym roku zainteresowanie powróciło na nowo i kupiłem sobie refraktorka.

Inne zainteresowania to komputery zwłasza C64 i Amigi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się - u mnie mikro i makrokosmos to fascynacja i zamiłowanie, nie pamiętam od kiedy, "chyba od zawsze". Układ kilku szkiełek, który pozwala zagłębić się troszkę dalej w bezkres w okolice nieznanego, pozwala zaczerpnąć trochę siły, wiary i natchnienia, pomaga oddać się marzeniom i oderwać się od zgiełku i niepokojów tego świata, wreszcie poczuć się cząstką otaczającego wszechświata i na pewien czas rozpłynąć się zapominając co to jest czas i przestrzeń.

Ale mnie coś naszło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się - u mnie mikro i makrokosmos to fascynacja i zamiłowanie, nie pamiętam od kiedy, "chyba od zawsze". Układ kilku szkiełek, który pozwala zagłębić się troszkę dalej w bezkres w okolice nieznanego, pozwala zaczerpnąć trochę siły, wiary i natchnienia, pomaga oddać się marzeniom i oderwać się od zgiełku i niepokojów tego świata, wreszcie poczuć się cząstką otaczającego wszechświata i na pewien czas rozpłynąć się zapominając co to jest czas i przestrzeń.

Ale mnie coś naszło.  :D

 

Pięknie napisane. :notworthy:

Sam lepiej bym nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm ...., to może ja również dodam w tym temacie kilka słów od siebie. Zwykle mawiam, że astronomia to nie jest moje hobby, ..... to jest moja pasja. Stawiam ją zdecydowanie ponad kilka innych rzeczy, które lubię robić. Napewno jednak nie jest to cel życiowy, bo życie wymaga i oczekuje od nas czegoś więcej niż przyjemności i samozadowolenia. Nie jest to również w moim przypadku tylko chwilowy kaprys, bo trochę to już trwa i myślę, że trwać będzie do samego końca. B)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Nazywam się Dorota. Po długich namysłach,dywagacjach-negocjacjach, postanowiłam zapisać się na astroforum. :Beer:

Mieszkam na Dolnymśląsku około 50 km od Wrocławia.

W niebo gapię się od dziecka,ale od kilku miesięcy prowadzę świadomą obserwację nieboskłonu. Już niedługo wybieram się na maraton messiera,oby udany. :astro:

No to pierwsze koty za płoty.Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:angry: Czarny pesymista- skończe 24 lata w sierpniu obecnie studiuję mam dwie pasje: astronomia i elektronika (zakładam instalacje caraudio, składam wzmacniacze i subwoofery - więc jakby ktoś miał problemy w tej dziedzinie to z chęcią pomogę). Niedługo może sprawię sobie teleskop, ale nie wiem co wybrać w moim przedziale cenowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.