Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mialem juz niewatpliwa przyjemnosc buszowania po forum i zasiegania informacji do tej pory jako sheratan.jednak pech chcial ze z roznych powodow zainteresowanie astronomia musialem postawic na drugim planie ze wzgledu na tak zwane problemy.powracam juz w pełni zapalu i z chceia nadrobienia zaleglosci.wlasciwie od tamtej pory nic sie nie zmienilo poza tym iz dysponuje lornetką kronos20x60 i statywem do niej zakupioną w "astrokraku".z jakosci sprzetu jak i przebiegu mimo ze małego formatu ale zawsze transakcji jestem zadowolony.zmienilem nick gdyż zapomnialem hasla do starego konta jak i do maila heh zdaża sie.pozdrawiam wszystkich i zycze sukcesow we wszystkim co jes dla was istotne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim.Chcialem powiedziec ,ze ciesze sie ze tu trafilem.Sa tu ludzie ,ktorzy naprawde znaja sie na rzeczy :notworthy: .Przeczytalem bardzo duzo porad na nurtujace mnie pytania dotyczace sprzetu jak i calej reszty.jestem im bardzo wdzieczny :Beer: Bardzo dobrze sie stalo,ze jest takie forum i mam nadzieje ze przez lata sie utrzymie.Tu naprawde bardzo duzo mozna sie dowiedzic ,nauczyc czy wymienic doswiadczenia.Napewno jestem teraz 100 razy bardziej poninformowany w sprawach astronomii niz kilka tygodni wczesniej :banan: pozdrawiam serdecznie :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie te certyfikaty autentyczności. Mozesz napisać cos bliżej na ten temat?

 

A ja jestem FIZYK ale pracowałem w fabryce odczynników 10 lat :)

 

Spada sobie coś z nieba, wali o ziemię. Podnosisz, otrzepujesz z kurzu, sprawdzasz czy ma certyfikat autentyczności. Ma - znaczy METEORYT, nie ma - znaczy znowu chuligani (albo ASTROFANI) rzucają w lampę uliczną albo POKOJOWA MANIFESTACJA idzie ulicą. :banan:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogie Kierownictwo :notworthy:                                                                      Niewiem czy szanowne panstwo zauwazylo,ale było mi dane napisac 100 tys.posta :szczerbaty:!!!!!!!                                                                                                        W zwiazku z tym mam pytanie ,czy sa przewidziane jakis nagrody,bo w koncu 100-tys post zdaza sie raz w zyciu :Beer:                                                                              Pozdrawiam

 

witam,

 

zostałeś już uhonorowany, stworzeniem tematu specjalnie dla Ciebie: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7780 :szczerbaty:

 

a i zapewne nie jeden, z tego powodu, wypił Twoje zdrowie :Beer:

mam nadzieję, że Cię to wystarczająco wynagrodziło :ha:

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chce jakiegos naglerka od Rady Forum :)

 

Pozdrawiam.

 

taa i jeszcze taką końcówkę, którą się to takiego naglerka dokręca z przodu, z jakimś jeszcze stojaczkiem, coby się to nie przewróciło :ha: a jakiś drobny takahasi apo150 na jakimś newATLUX'e :szczerbaty:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho... Nie nakrecaj spirali roszczeniowej. Ja tu klece tajnos planos agenta J23, zeby ukontentowac autora 100 000 posta bynajmniej nie spontanicznie... :ph34r: Bo jak dadza nagler autorowi 100 000 posta, to moze i bedzie jakis SWA w ramach nagrody pocieszenia dla autora 100 001 posta... A autorem tego drugiego jest... :smokin:

 

Pozdrawiam. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niewiem gdzie podzial sie moj ostatni post,moze go nieprzeslalem,ale napisze jeszcze raz.W Bieszczadach sie niespotkamy,poniewaz niedam rady ,a bardzo bym chial byc tam i osobisie was poznac oraz poogladac profesjonalny sprzet :Beer: .Co do nagrody za jak ze bardzo waznego 100.000 posta :szczerbaty: to przydala by sie koszulka z logo Astroforum jesli takie macie lub z jakims innym logo.No jesli to dla Was zadedn problem, to moze jakis okular?Powiedzmy Ploosla 20mm.Niejestem wymagajacy :ha: Pozdrawiam cale kierownictwo :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim cholę czoła wszystkim uczestnikom forum, zwłaszcza tym, którzy służyli nie raz dobrą radą takim żółtodziobom jak ja. Ale przejdźmy do rzeczy. Pierwsze moje pytanie, którymi nie raz będę zaśmiecał, brzmi następująco: czy ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z lornetką Bresser-Saturn 30x70. Tak się składa że mieszkam w niedużej miejscowosci w której zakup praktycznie jakiejkolwiek lornetki czy innego sprzętu optycznego nastręcza troszkę trudności, a do miasta wojewódzkiego nie ma czasu się wybrać. Wizyty w sklepach z reguły kończą sie poinformowaniem mojej osoby iż w przypadku wyrażenia chęci zakupu czegokolwiek droższego należy dokonać wpłaty zaliczki i czekać aż towar łaskawie zostanie dostarczony. Tak więc czy ktokolwiek miał w ręce i używał wymienioną wyżej lornetkę, gdyż podobno będzie mnie ona kosztować "niedużo"- ok. 550złotych. Proszę także o odpowiedź na pytanie czy to dużo czy mało. Dodam jeszcze iż obserwacje astronomiczne dokonywane przeze mnie będą zawierać się w przedziale gdzieś około 30-40% ogółu obserwacji. Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu-czy kupić, czy też nie, a może coś innego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Karan i witam na forum . Nie ma w przyrodzie lornetek 30x70 !! i jest to tylko wielka ściema sprzedawców . Jak zmierzysz dokładnie linijką to się okaże że soczewka ma 60 mm a nie 70 mm .Ja już miałem lornetkę 20-120 x70 Zoom ale kupioną w dobrej firmie w Londynie.Do astro była kompletnie nieprzydatna i Janusz przerobił ją na 13x70 .

 

Dobrej lornetki raczej nie kupisz na targu bo choć można trafić oryginalną rosyjską 20x60 to nie wiesz w jakich warunkach była przechowywana i czy nie spadła kilka razy .

 

To moje prywatne zdanie ale polecałbym oficjalnych dystrybutorów gdzie możesz liczyć na gwarancję , techniczną poradę i wrazie czego odesłać towar niespełniający Twoich oczekiwań . W przypadku problemów Astro-Forum do usług , pomożemy :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrze. Otóż owe lornetki polecił mi sprzedawca w sklepie optycznym, wiec z gwarancją problemów nie będzie, a jeśli chodzi o oszustwa odnośnie średnicy soczewek to co byś powiedział na to:

 

http://www.meade.de/index.php?id=74&act=pdis&actid=1553070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karan na forum.

Piotr miał zapewne co innego na myśli. Mianowicie chodziło mu pewnie bardziej o przydatnośc powiększenia 30x w astro i nie tylko. O ile w astro możemy popracować ze statywem o tyle trudno sobie wyobrazić wycieczki po górach z noszeniem duzego ciężkiego statywu. Przy powiększeniu 30x statyw będzie bezwzględnie konieczny. Jeżeli te lornetkę będziesz takze używał na wycieczkach to poszukaj raczej lornetki 10x50 lub 7x50. Zarówno w obserwacjach astronomicznych jak i turystycznych większe znaczenie ma jasność lornetki niż jej powiększenie. Im większe powiększenie tym lornetka ciemniejsza.

Karan nie daj się zwieść magii wielkiego powiększenia, a najlepiej to napisz jeszcze do czego oprócz astro chcesz tej lornetki używać bo te wycieczki to są moje spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem słusznie spekulujesz Mirosławie, że będę ją używał w trakcie górskich wycieczek. Aj jak ja dobrze zrobiłem rejestrując się na tym forum. Ostatnio zastanawiałem się też nad zakupem Taigi 16x80 lub Celestrona 15x70. Wszystkie znajdują się w tym samym przedziale cenowym, a nie ukrywam iż cena jest ważnym kryterium doboru jeśli o mnie chodzi. Jeśli chodzi o ciężar lornety to nie przejmuję się tym gdyż zawsze można usiąść na kocyku rączki oprzeć na kolanach i podziwiać widoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciężar lornety  to nie przejmuję się tym gdyż zawsze można usiąść na kocyku rączki oprzeć na kolanach i podziwiać widoki.

 

Tu nie chodzi tylko o ciężar ale także o powiększenie. Zrobisz jak chcesz ale ja jeszcze raz powtórzę 7x50 lub 10x50 będzie najwygodniejsza. Jezeli masz gdzieś możliwość to spróbuj porównać co i jak widać w lornetce 10x50 i 15x70. Moim zdaniem jednak wielkośc lornetki przy wycieczkach pieszych ma zanczenie. Do pleckaka musimy jeszcze zmieścić: aparat, prowiant, sweter.

 

Zobacz np. to

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...62491f380f3f73f

 

zastanowił bym się nawet nad modelem 8x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyjąłem do wiadomości. Mam w związku z powyższym jeszcze takie pytanko: na ile można zawierzyć firmie DO jeśli chodzi o jakość przysłanego sprzętu, bądź też ewentualny zwrot lub naprawę usterek. Ja nie twierdzę że oni przysyłają wadliwy towar, ale jak znam życie to mi sie może coś takiego przydażyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przyjąłem do wiadomości. Mam w związku z powyższym jeszcze takie pytanko: na ile można zawierzyć firmie DO jeśli chodzi o jakość przysłanego sprzętu, bądź też ewentualny zwrot lub naprawę usterek. Ja nie twierdzę że oni przysyłają wadliwy towar, ale jak znam życie to mi sie może coś takiego przydażyć.

 

 

Opienie klientów o firmie Delta Optical są bardzo pozytywne. Osobiście kupowałem u nich drobiazgi: barlowa, lornetkę. Dostawa była szybka i sprawna. Z jakością towaru nie miałem problemu nie musiałem takzę korzystać z gwarancji więc trudno mi osobiście coś na ten temat powiedzieć. Przeczytaj sobie ten wątek

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=1482

 

uwaga Himpol i Delata Optical to ta sama firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.