Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakieś 2 lata temu, gdy przeprowadziłem się do nowego mieszkania,

trafiłem na sąsiada zarażonego i to znacznie astronomicznym bakcylem.

Efekty były powolne, ale konsekwentne.

Na początku okazało się, że Tento 7x50 którą posiadałem od lat nadaje

sie nie tylko do podglądania sasiadek. Po dwóch latach zerkania w niebo,

lornetką lub sporadycznie sprzętem innych ludzi, stwierdziłem że temat

mi raczej za szybko nie minie i po namowach

wspomnianego sąsiada od kilku tygodni jestem posiadaczem Synty 200/1200

(żona powoli dochodzi do siebie :D gdyż przed zakupem nie do końca jej wyjaśniłem

rozmiary "nowego mebelka" :D ).

Z racji kiepskiej obserwacyjnie pogody rozpoznaję m.in właśnie to forum.

 

Mam na wstępie kilka pytań dotyczących funkcjonowania,których nie udało mi się doszukać na forum:

 

1. Gdzie jest jakiś post opisujący uprawnienia użytkowników (głównie nowych) ?

2. Czy wy także nie jesteście w stanie zobaczyć zapisków kalendarza astronomicznego (a bardzo mi na tym zależy) ?

3. Czy z racji uprawnień nie mam dostępu do działu Download ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem kim jest Twój tajemniczy sąsiad... :szczerbaty: . Ekipa z Wrocka jest mocna... może mały konkursik, poobstawiamy sobie kto to... :szczerbaty:

 

 

 

Co do uprawnień, to poczekaj chwilunię zaraz Sumas Ci odpowie, albo jakiś inny bardziej zorientowany astrowyjadacz.

 

 

 

Witamy na forum :helo: . Wciągnij żonę w obserwacje i koniecznie na jakiś zlot pojedźcie.

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam na wstępie kilka pytań dotyczących funkcjonowania,których nie udało mi się doszukać na forum:

 

1. Gdzie jest jakiś post opisujący uprawnienia użytkowników (głównie nowych) ?

2. Czy wy także nie jesteście w stanie zobaczyć zapisków kalendarza astronomicznego (a bardzo mi na tym zależy) ?

3. Czy z racji uprawnień nie mam dostępu do działu Download ?

Pozdrawiam

 

 

uprawnienia mają tylko renciści i emeryci, ach no i naturalnie kombatanci,

a poważniej już, to może to: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=boardrules

 

kalendarz astronomiczny jest tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15071

jak nie linkuje Ci ze strony głównej, to pozwól swojej przeglądarce używać skryptów

 

dział Download jest nieczynny

 

więc witaj na Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to czytałem, chodziło mi bardziej o to, co mogą, a czego nie, użytkownicy w ramach swojej rangi, kwalifikacji ( newbie itd.)

 

kalendarz astronomiczny jest tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15071

jak nie linkuje Ci ze strony głównej, to pozwól swojej przeglądarce używać skryptów

problem z tym, że widzę tylko zapiski z pierwszej strony wątku, gdy wchodzę na drugą, trzecią stronę (szczególnie zależy mi na bieżących informacjach) dostaję komunikat:

 

"Przepraszamy, wystąpił błąd. Jeśli nie jesteś pewny jak używać tej opcji lub nie wiesz dlaczego wystąpił błąd, spróbuj poszukać w plikach pomocy.

 

Napotkane błędy:

Przepraszamy, niektóre z wymaganych plików zostały utracone. Jeśli zamierzałeś przejrzeć temat, jest prawdopodobne, że został usunięty lub przeniesiony. Proszę wróć i spróbuj ponownie. "

 

Ponieważ nie dojrzałem wątku o tym, że kalendarz nie działa, podejrzewam, że problem może być z ustawieniami mojego konta, jak i innych nowych "newbie", bo to co otrzymuję jest niezależne od 2 komputerów i 3 przeglądarek.

 

 

więc witaj na Forum

 

Dzięki, mam nadzieję, że od czasu do czasu coś wniosę wartościowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, z konta gościa i z konta nowego użytkownika kalendarz widać bez problemu, zarówno z Firefoxa jak i IE

naprawdę nie możesz wejść np. w ostatni post tego wątku?

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=246546

 

natomiast nowi uzytkownicy mają ograniczenia dot. zakładania tematów w niektórych działach

ograniczoną wielkośc załaczników, które moga dołączać do swoich postów i nie widzą niektórych działów forum,

po przekroczeniu 10 napisanych postów, tych ograniczeń już niema

 

 

jakiej przeglądarki uzywasz?

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, z konta gościa i z konta nowego użytkownika kalendarz widać bez problemu, zarówno z Firefoxa jak i IE

naprawdę nie możesz wejść np. w ostatni post tego wątku?

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=246546

(...)

jakiej przeglądarki uzywasz?

za pomocą linka, który podałeś wyświetlił mi się kalendarz za 11 stycznia, problem jest z kalendarzem na kolejnych stronach. (obecnie formatują mi się 3 strony z wątkiem)

 

ten link jeszcze sięgam

 

tego już nie :(

 

sprawdzanie IE6 i Mozilla 1.4.costam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pomocą linka, który podałeś wyświetlił mi się kalendarz za 11 stycznia, problem jest z kalendarzem na kolejnych stronach. (obecnie formatują mi się 3 strony z wątkiem)

 

ten link jeszcze sięgam

 

tego już nie :(

 

sprawdzanie IE6 i Mozilla 1.4.costam

W pierwszym poście tematu po prawej stronie masz "Options" wejdź tam i kliknij " switch to standartowy"

Jeśli nie pomoże sprawdź ustawienia u siebie w profilu.

 

ps.

Jaki sąsiad ma teleskop?

Może po tym go zidentyfikujemy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tematu po prawej stronie masz "Options" wejdź tam i kliknij " switch to standartowy"

Jeśli nie pomoże sprawdź ustawienia u siebie w profilu.

 

ps.

Jaki sąsiad ma teleskop?

Może po tym go zidentyfikujemy. :D

 

dzięki, to pomogło ;)

 

a co do sąsiada, to posiada w tej chwili TMB 100/800

 

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zaprosić wszystkich na moją stronę astrofotografii i nie tylko

www.astrosyntaboz.republika.pl

gdzie zdjęcia zastały wykonane Syntą 8 w projekcji okularowej. ( co o nich myślicie )

 

Macie może jakiś pomysł co jeszcze umieścić w menu ( tym na górze ).

 

Wreszcie mamy dobrą pogodę. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem z Rokietnicy woj Podkarpackie .Mam na imie Krystian :Salut: jestem swiezo upieczonym fanem astrologi ,czytajac forum kupiłem swój pierwszy teleskop czyli Synta 8 w Delta Optical ,ale jeszcze go nie mam -dopiero będzie w połowie sierpnia strasznie długa kolejka za nim jest ,trzeba sie na liste wpisywać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo upieczonym fanem astrologi

 

 

 

No wejście masz z fajerwerkami... a szklana kula jest? Podobno jak położy sie ją obok synty i powie czarodziejskie słowo,to pokazuje rzeczy z przeszłości: np. Słoneczko jakieś 8 minut temu jak wyglądało... a jak chcesz sie jeszcze bardziej cofnąc w czasie to celuj w Galaktyczki... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mieszkam w Dabrowie Górniczej mam na imie Norbert mam 15lat i astronomia interesuje sie od 2 lat moj sprzet to lightbridge 12'' lecz niewiele jeszcze o nim wiem bo mam go dopiero 1 tydzien moj wczesniejszy telep to astar 114 lecz nie byl to za bradzo udany zakup poniewaz optyka nie za bardzo mi odpowiadala

 

PZDRRAWIAM

 

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników forum.

Mieszkam w Jaworznie.

Niebo oglądam amatorsko od dawna (przez starą polską lornetkę i pożyczaną okazjonalnie od kolegi lunetę) a teraz chcę kupić nową lornetkę. Poszukiwania informacji jaką zakupić skierowały mnie na to forum.

Poczytałem, spodobało mi się co piszecie i jestem.

Poza astronomią interesuję się lotnictwem, modelarstwem, fotografią i grafiką 3D.

 

Pozdrawiam

 

robekk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.