Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

tez szukałem studiów zaocznych, niestety, wszystkie uczelnie prowadzą studia w trybie dziennym, no chyba że przez ostatnie pół roku temu coś się zmieniło, osobiście najbliżej mam do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (Toruń), gdzie jest astronomia, wiem na pewno że są jeszcze takowe w Warszawie, o innych mi nie wiadomo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie proszę o pomoc we wskazaniu uczelni wyższej, która posiada w swojej ofercie studia wyższe I stopnia o kierunku:

 

- astrofizyka

- astronomia

 

Interesują mnie studia w trybie zaocznym lub eksternistycznym.

 

Osobiście w necie nie mogę namierzyć. Może ktoś jest na takich studiach lub ma kontakt z kimś kto studiuje na powyższych kierunkach. Dla mnie studia te mają być poszerzeniem moich zainteresowań.

 

Co prawda nie sprawdzałem tego, ale zdaje się, że nie możesz namierzyć studiów zaocznych z astronomii, bo po prostu uczelnie (przynajmniej polskie) nie oferują możliwości studiowania astronomii inaczej, niż na studiach dziennych. A przynajmniej tak było jeszcze kilka lat temu i raczej nic nie zmieniło się w tej materii - widzę, że Lardux ma świeższe informacje, które to potwierdzają.

 

Czyli albo trzeba pójść na studia dzienne, albo zostać samoukiem. Innej możliwości nie ma.

 

Dodam jeszcze, że oprócz tego, co wymienił Lardux, astronomię można studiować też w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Może jeszcze gdzieś, ale te ośrodki są wiodące.

Edytowane przez majer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zielonej Górze jeszcze można, ale astrofizyka jest chyba w Gdańsku z tego co się orientuje. Ja studiuje dziennie astronomię, inaczej się nie dało. Studiowanie to tak naprawdę praca samodzielna, sam musisz siedzieć w książkach, robić zadania, czytać, choć oczywiście wykład pomaga i to bardzo, w nich siedzi cała esencja danego zagadnienia. Teraz jest system dwustopniowy, 3 lata licencjat i 2 magisterka. Zawsze po 3 latach możesz zrezygnować.

 

To co robią astronomie zawodowi jest zupełnie inne niż amatorstwo, dlatego do zrozumienia zjawisk (tych bardziej złożonych) trzeba mieć silne podstawy fizyki i matematyki, przede wszystkim matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

mam na imię Darek, mieszkam w Sztumie, niedużej miejscowości niedaleko Malborka. (...)

 

Ooo no proszę ktoś wreszcie z moich rejonów ;)

Świetnie, witam serdecznie na forum :) AF na pewno pomoże Ci rozwinąć się pod względem astronomicznym, to taka duża kopalnia wiedzy :)

Jak coś jest nie jasne to pytaj, a odpowiedź się znajdzie.

 

 

(...) Obserwacja i obcowanie z potęgą wszechświata jest fascynująca. (...)

 

szczera prawda ;) śmiało się pod tym mogę podpisać.

 

Pozdrawiam

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za dobre słowo :) Na studia dzienne już jestem za "stary" a i zobowiązania zawodowo-rodzinne już nie pozwolą. Poza tym astrofizyka i astronomia to raczej moje wielkie hobby razem z kilkoma innymi pomniejszymi.

 

Jeżeli chodzi o ośrodki to najbliżej mam Gdańsk potem może Olsztyn i Toruń. Niestety właśnie nigdzie nie mogłem znaleźć studiów zaocznych. Coś mi myknęło odnośnie studiów zaocznych z astrofizyki na UŁ al szczegółów nie znalazłem w necie. Byłbym wdzięczny za namiary zorientowanym.

 

Dzięki za ofertę pomocy w pogłębianiu mojej skromnej wiedzy. Na pewno skorzystam. Do mlody188 - niezmiernie fajnie, że tak blisko w sumie. Jeżeli będzie możliwość (a wiek nie ma dla mnie znaczenia) to chętnie skorzystam z Twojej pomocy i może możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć, tym bardziej że jest net a i km w sumie nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi jest zaoczna fizyka licencjacka a potem zaoczne magisterium z astrofizyki wysokich energii.

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

Jeżeli kolega miał na myśli UŁ na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej to ja niestety tam nie mogę znaleźć info na temat studiów wspomnianych przez kolegę w trybie zaocznym. Proszę o pomoc jeżeli kolega ma więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dzięki za ofertę pomocy w pogłębianiu mojej skromnej wiedzy. Na pewno skorzystam. Do mlody188 - niezmiernie fajnie, że tak blisko w sumie. Jeżeli będzie możliwość (a wiek nie ma dla mnie znaczenia) to chętnie skorzystam z Twojej pomocy i może możliwości realizacji wspólnych przedsięwzięć, tym bardziej że jest net a i km w sumie nie dużo.

 

można pomyśleć coś o wspólnych obserwacjach :)

ja też laik w dziedzinie astro, cały czas się uczę i pogłębiam wiedzę.

a faktem jest że dużo nie jest kilometrów między Sztumem a Kwidzynem :) w samochód wsiąść i gdzieś się udać na jakiś minizlot obserwacyjny to jest moment. więc w przyszłości można coś podziałać.

a tak jak piszesz wiek nie ma znaczenia. (mlody uczy się od starszego i odwrotnie)

 

Pozdrawiam

mlody188

 

edit:

w kwestii wyjaśnienia :szczerbaty:

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega miał na myśli UŁ na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej to ja niestety tam nie mogę znaleźć info na temat studiów wspomnianych przez kolegę w trybie zaocznym. Proszę o pomoc jeżeli kolega ma więcej info.

 

zdecydowanie nie polecam studiowania na ww wymienionym wydziale UŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można pomyśleć coś :)

ja też laik w dziedzinie astro, cały czas się uczę i pogłębiam wiedzę.

a faktem jest że dużo nie jest kilometrów :) w samochód wsiąść i gdzieś się udać to jest moment. więc w przyszłości można coś podziałać.

a tak jak piszesz wiek nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam

mlody188

 

 

eeee no nie daj spokój, widac naprawdę jeszcześ młody mi kolego już rzadko ten chleb na myśli a poza tym jestem normal :) spox gostek.

Edytowane przez Sentinel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee no nie daj spokój, widac naprawdę jeszcześ młody mi kolego już rzadko ten chleb na myśli a poza tym jestem normal :) spox gostek.

 

 

nie rozumiem? :szczerbaty::blink:

 

ja miałem na myśli jakieś wspólne obserwacyjne wypady :szczerbaty:

zebrać się grupą ludzi z okolic, zabrać sprzęt i pod ciemne niebo z dala od miasta.

poobserwować co ciekawsze obiekty na niebie, popatrzeć przez inny sprzęt, powymieniać się doświadczeniem itp

 

 

btw. Sentinel używaj opcji edytuj, jeżeli masz możliwość dopisania do poprzedniego posta, tak żebyś nie pisał swoich postów jeden za drugim :)

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Całą zimę (no może troszkę przesadzam - od czasu do czasu) obserwuje sobie niebo. Porobiłam nawet notatki co i gdzie szukać na zimowym niebie. Niestety niewiele mi to wychodzi samej. :Boink: Dlatego właśnie zaczynam chodzic po forach (m.in. tutaj) aby się czegoś dowiedzieć. Idealnie by było, gdybym mogła z kimś, jakąś grupa poobserwować wspólnie niebo. To byłby dobry początek dla moich późniejszych samodzielnych obserwacji - tak myślę. Poprostu sama wymiękam i szkoda mi tylko tych pięknych gwiazd, gdy ślicznie świecą a ja nie mogę ich nazwać a także mojego teleskopu, na którym siada kurz aż głupio. Interesują mnie okolice południowo-wschodniej Polski - najlepiej okolice Rzeszowa (Mielec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj się ekipa rzeszowska umawia i sądząc po relacjach to poważni wymiatacze deesów od których można się wiele nauczyć :)

 

Cześć Sabiii, miło nam Cię powitać.

 

Szuu, w porannym niedowidzeniu przeczytałem "wymiatacze dresów" i doszedłem do wniosku że wyparliście dresów z jakiejś fajnej miejscówki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sentinel prawdopodobnie chciałby tak jak ja, po prostu usiąść i posłuchać, przyswoić informację, ale to od zupełnych podstaw, tutaj na forum każdy tylko pisze "a używałeś opcji szukaj"? opcja szukaj fajna jest, przyznaję, ale nie da Ci całkowitej kompletnej wiedzy, idąc na studia dostajesz komplet materiałów, czy to w postaci samej bibliografii czy płyt CD, i zaczynasz po koleji, to czego nie wiesz, na pewno zostanie powiedziane, wszystko jest układane w chronologiczny ciąg, renomowana placówka przydaje się jeśli chcesz pracować w wybranej dziedzinie, ja już mam swój zawód, jestem programistą z prawie już 8 letnim stażem, i wiem że będę to robił do końca moich dni, mimo iż astronomię traktuję jako hobby, chciałbym posiadać spory zasób wiedzy na ten temat, samym czytaniem celestii się nie nauczę, nie dowiem się co i jak, tym bardziej że nikt mi nie powie od czego zacząć, a skoro poważne uczelnie nie oferują nam poszerzania wiedzy w sposób który nas interesuje (zaocznie, eksternistycznie) no to co nam zostaje? Mamy rodziny, prace, nie będziemy wszystkiego rzucać dla hobby, prosiliśmy o pomoc w znalezieniu uczelni, więc jeśli kolega ma coś do napisania to będziemy na pewno bardzo wdzięczni, ale tekst "jeśli chcesz włożyć wiele pracy w studiowanie fizyki albo astronomii to wyberz renomowaną placówkę i tyle " nie jest argumentem, nic nie mówi na temat placówki, może kolega rozwinie wypowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem? :szczerbaty::blink:

 

ja miałem na myśli jakieś wspólne obserwacyjne wypady :szczerbaty:

zebrać się grupą ludzi z okolic, zabrać sprzęt i pod ciemne niebo z dala od miasta.

poobserwować co ciekawsze obiekty na niebie, popatrzeć przez inny sprzęt, powymieniać się doświadczeniem itp

 

 

btw. Sentinel używaj opcji edytuj, jeżeli masz możliwość dopisania do poprzedniego posta, tak żebyś nie pisał swoich postów jeden za drugim :)

 

nooo :):) to śmiesznie wyszło :) jasne że ja tez miałem to na myśli chociaż Twoja pierwsza odpowiedź została fajnie, zabawnie skonstruowana stąd te nieporozumienie.

 

jeśli chcesz włożyć wiele pracy w studiowanie fizyki albo astronomii to wybierz renomowaną placówkę i tyle

 

Przyłączam się do prośby "Lardux" - może poda kolega "wiatr" więcej szczegółów.

 

Dla "lardux" - akurat dziś rozmawiałem z moim teściem, jest naukowcem ale w innej dziedzinie, ma za to szerokie znajomości a astronomia, fizyka to jego hobby. Ma kolegę, z którym kończył studia, a który podobno indywidualnie ustalił sobie tok studiów z astronomii i astrofizyki na UMK w Toruniu. Podobno istnieje taka możliwość. Postaram się zasięgnąć języka i chyba napisze do nich maila. Jak będę coś więcej wiedział podzielę się moimi informacjami na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Uniwersytet Jagielloński (ciekawe dlaczego? :rolleyes: ) UJ raczej kojarzony jest z uczelnią humanistyczną ale mam parę znajomych na wydziale Fizyki i jest tam wysoki poziom. Jeżeli chodzi o astronomie to też nie jest łatwo. Zostaje jeszcze Akademia Pedagogiczna, ale tam ponoć jest o wiele lżej z materiałem. Generalnie w naszym kraju nie można studiować astronomii zaocznie. Jak ktoś nie ma czasu na studia dzienne a chce poszerzyć swoją wiedze w tym kierunku, to pozostaje mu tylko w miarę wolnego czasu chodzić na wykłady jako wolny słuchacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo :):) to śmiesznie wyszło :) jasne że ja tez miałem to na myśli chociaż Twoja pierwsza odpowiedź została fajnie, zabawnie skonstruowana stąd te nieporozumienie.

(...)

 

hehe, myślałem, że przesłanie tej wiadomości jest oczywiste :D biorąc pod uwagę tematykę forum ;p

ale dla własnego bezpieczeństwa wprowadziłem poprawki do tamtego posta :szczerbaty::) faktycznie śmiesznie wyszło :D

 

ale jakby nie patrzeć, propozycja współpracy w przyszłości nadal aktualna :)

ja jak na razie dysponuje Synta 8" :)

 

Pozdrawiam

Patryk

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy starczy cierpliwości w doczytaniu do końca :)

Jeżeli nie, to po prostu krótko: wlc n brd mdmrsz :Salut:

Pzdr

 

------------------------------------------------

Co to jest SMS

 

Pierwsze telefony komórkowe potrafiły tylko dzwonić. Jednak okazało się, iż to zbyt mało i zaczęto wynajdywać nowe usługi które zmieniły poglądy człowieka na telefony komórkowe. Jedną z najpopularniejszych usług to SMS tzw. krótkie wiadomości tekstowe. Dzięki swojej popularności, SMS`y teraz mogą wysyłać wszystkie telefony komórkowe.

 

SMS (Short Message Service)

Wiadomości tekstowe które maksymalnie mogą mieć 160 znaków. Otrzymywanie wiadomości jest bezpłatne. Płatne niestety już jest wysyłanie. Wiadomości tekstowe w swoim założeniu są niezwykle proste Stały się tak popularne, że rocznie jest wysyłane miliony SMS`ów-. A ta liczba wciąż rośnie. Polscy operatorzy wyszli abonentom na przeciw i stworzyli własne centra informacyjne które powiadamiają użytkowników poprzez SMS.

10 wskazówek przydatnych przy korzystaniu z SMSów.

 

1. Ogólne zasady dobrego wychowania nadal obowiązują. W przeciwieństwie do powszechnej opinii pisanie SMSów podczas bezpośredniej rozmowy z drugą osobą jest tak samo niegrzeczne jak rozmawianie w tym czasie przez telefon.

2. SMSów nie wysyłaj, aby zaprosić kogoś na oficjalne spotkanie lub aby zakończyć znajomość z dziewczyną. Pamiętaj, że SMS ma charakter nieoficjalny, przez co jest mniej zobowiązujący.

3. Nie martw się, gdy nie dostaniesz odpowiedzi na wysłanego SMSa. Zanim wyślesz wiadomość bądź pewien, że odbiorca umie ją odczytać i wie jak na nią odpowiedzieć.

4. Uważaj na ton pisanych SMSów, bowiem jest niezwykle trudno dostrzec przekaz emocjonalny w otrzymanych wiadomościach /tak samo jak w emailach/. Zupełnie neutralna Twoim zdaniem wiadomość może być bowiem błędnie zrozumiana przez odbiorcę, przez co może go zrazić do Twojej osoby.

5. Nie pisz SMSów podczas jazdy samochodem. To samo tyczy się także rozmów telefonicznych. Jeśli będziesz zbyt zajęty wpisywaniem treści SMSa może się to zakończyć niespodziewanym zaparkowaniem na zderzaku innego samochodu.

6. Slang zostaw dla dzieci. Nie oczekuj, by np. twój przełożony był biegły w ulicznym slangu.

7. Pamiętaj, że wysyłając SMSa zostawiasz po sobie ślad. Anonimowe wiadomości – jeśli musisz ich użyć – najlepiej wysyłać z internetowych bramek.

8. Bądź wyrozumiały dla czyjegoś rozkładu dnia. Nie zakładaj, że jeśli ty masz w danym momencie wolny czas, osoba do której piszesz również go ma. Wiele rozkosznych snów bywa przerywane przez odgłosy w stylu „beep-beep...beep-beep”.

9. Jeśli masz pilną wiadomość to po prostu zadzwoń. Czasami ludzie nie mają bowiem czasu na wpisywanie odpowiedzi.

10. Pamiętaj, że telefon ma także wyłącznik. W twoim życiu są zapewne o wiele ważniejsze rzeczy niż SMSy... e-mail z telefonu

SMS`y bez telefonu

10. Jeśli nie mamy pod ręką telefony, chcemy być anonimowi lub po prostu szkoda pieniędzy, SMS`y można wysłać z bramki internetowej. Niektóre serwisy(np. Idea.pl) pozwala odpisać wiadomość na bramkę. Jak powszechnie wiadomo nigdy nic za darmo. Tak więc jeśli wysyłamy SMS`y z bramki musimy się liczyć z tym, iż do naszej wiadomości może być dołączona krótka reklamówka np. operatora.

 

za:

http://www.votel.pl/czytaj,30,Co,to,jest,SMS.html

 

Ps. Szybkich kciuków :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.