Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 3 (33) - NGC1976 w wodorze


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Pav1007 zmienił(a) tytuł na Projekt "Taras" - Epizod 3 (33) - NGC1976 w wodorze

Ogień tak ! ale nie kosztem detalu który teraz zginął, środkiem wyrazu w BW są kontrasty - spróbuj najpierw HDRMultiscaleTransform który skompresuje dynamikę a potem Local Histogram Equalization który przywróci Ogień - możliwe że Ci się spodoba ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekDw napisał:

Ładne, jest taki przyjemny szum, przynajmniej dla mnie, dla kogoś może być za dużo.

Dzięki - dla mnie to taka ilość "w sam raz". 

 

3 godziny temu, TomekDw napisał:

Jeśli już ją masz w RGB z innego setupu to może połącz to i zrób RGB z tym Ha.

Mam, ale to zupełnie inna skala. Chociaż zobaczę co da się z tym zrobić :-) Celem tego projektu to SHO

 

3 godziny temu, ryszardo napisał:

Patrzę, patrzę, a tu takie gładkie zdjęcie, acha - 14 godzin Cmosem. Ale pięknie to wyszło! Kolor jest absolutnie niepotrzebny!

Dziękuję :-) Celem jest SHO ale zobaczę czy da się z kolorkiem połączyć - chociaż taka wersja mi się też podoba.

 

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Ogień tak ! ale nie kosztem detalu który teraz zginął, środkiem wyrazu w BW są kontrasty - spróbuj najpierw HDRMultiscaleTransform który skompresuje dynamikę a potem Local Histogram Equalization który przywróci Ogień - możliwe że Ci się spodoba

Przemek, HDRMT robiłem i wyszła kaplica straszna - zdjęcie płaskie jak dupa (taka płaska) - zupełnie mi nie podpasowało. LocalHistogram Equalization nie robiłem - spróbuję, dzięki.

Po prostu wersja bez tego "ognia" mi totalnie nie leży.

 

2 godziny temu, Morth napisał:

Pięknie podana, nie jak te spłaszczone wytwory. Choć ja bym lekko przygasił środek i dodał troche kontrastu na zewnętrzne struktury.

Wszystko przedemną :-) Na razie wyprodukowałem 6 wersji a ta mi się podoba najbardziej - jak przygaszam środek to mgławica się potwornie wypłaszcza. Z kontrastem nie chciałem przesadzić za bardzo, bo to ma być składowa SHO i po złożeniu można jeszcze podciągnąć - w zależności od tego co wyjdzie. Spojrzałem na to zdjęcie jako składowa całości a nie jako wynikowe zdjęcie - dzięki za naprowadzenie. 

Chociaż dalsze kontrastowanie spowoduje pojawienie się szumu - a tego już bym nie chciał.

 

1 godzinę temu, Tayson napisał:

odwazniej, wiecej kontrastu, wiecej dynamiki, cos jak tu

To zdjęcie w ogóle mi się nie podoba - na pewno nie będę szedł tą drogą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pav1007 napisał:

Dzięki - dla mnie to taka ilość "w sam raz". 

 

Dokładnie, to miałem na myśli, w sam raz, ale powiedziałem , że dla niektórych może być za dużo mając na myśli chyba wiadomo kogo :D 

 

53 minuty temu, Pav1007 napisał:

 

Mam, ale to zupełnie inna skala. Chociaż zobaczę co da się z tym zrobić :-) Celem tego projektu to SHO

Da się to złączyć na pewno, przecież jak łączą kolor z BIN 2 to i to się da, ja łaczyłem TS65Q i SCT11 więc warto próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekDw napisał:

Da się to złączyć na pewno, przecież jak łączą kolor z BIN 2 to i to się da, ja łaczyłem TS65Q i SCT11 więc warto próbować.

Tak, oczywiście, że się da - zastanawia mnie co z tego wyjdzie :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na podniesienie kontrastu. Co myślisz o takiej wersji? 

I pytanie. Jak ustawiasz ostrość? Bo M42 to obiekt, który widuję w wersji rewelacyjnej jak Twoja czy Kennyego i ma się ochotę skanować ją wzrokiem, a czasem przy podobnej skali wygląda jak zza flatownicy z mlecznej pleksi. 

pav.thumb.jpg.a97f6adbee8ead5d2e93564d230a37a9.jpg

Edytowane przez count.neverest
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winter napisał:

Czy masz zamiar kiedykolwiek pozbywać się ED80 ?

Wiesz co - korzystam z ED80 dzięki uprzejmości @Grzędziela, który mi go pożyczył. Jednak gdyby to był mój to musiało by sporo wody upłynąć w rzekach jakbym się go pozbywał. Jestem zaskoczony jak udany jest to produkt.

 

 

 

W pierwszym poście dodałem wersję kontrastową, jednak z zachowaniem jasności okolic trapezu. Próbowałem się przekonać do wersji totalnie spłaszczonej ale niestety nie dało rady - nawet po nocy. Dajcie znać, która lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pav1007 napisał:

Jednak gdyby to był mój to musiało by sporo wody upłynąć w rzekach jakbym się go pozbywał. Jestem zaskoczony jak udany jest to produkt

Hmmm, a ja cały czas myślę żeby wymienić swed80 na tsapo65q. Może dokupie flattener i nie wymieniać go... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2019 o 23:44, count.neverest napisał:

Jak ustawiasz ostrość?

Automatycznie - SGP ustawia.

 

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Bardzo mi się podoba to zdjęcia. Mega. 

Dzięki Adam :-)

 

11 godzin temu, gawain74 napisał:

Prowadzone bez guidingu? Pytam, bo przymierzam się do zakupu EQ6 do ED-ka właśnie

z guidingiem :-)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.