Skocz do zawartości

Forum Astromaniak - ogłoszenia, problemy, wnioski, zapytania


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.03.2019 o 12:25, Adam_Jesion napisał:

Drodzy koledzy, przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z administracją Astromaniaka i jestem przekonany, że zaszło jakieś kosmicznie nieporozumienie.

Ja tego nie ogarniam. Może faktycznie Domkowi zależy na dobru forum, ale jego sposób wypowiedzi i zachowanie jest czymś niepojętym i nieakceptowalnym. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie z administratorem Astromaniaka. Jest chęć dalszej współpracy z Polskim  APODem i delegacji eksperta w miejsce Janusza. Trzeba im dać trochę czasu i mam nadzieję że wszystko wróci do normy

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wessel napisał:

Z tym samym  co Adam chyba :) mam z nim dobry kontakt i jestem dobrej myśli.

Ale chyba wiesz z kim rozmawiałeś? :)

Bo sytuacja chyba zaczyna się klarować. Problemem jest postawa Dominika, a Bogdan działa prawidłowo (tylko nic nie pisze publicznie na ten temat). Przynajmniej takie są moje "domysły". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paether napisał:

Ale nie wiem z kim Adam rozmawiał :D 

Wydaje mi się, że to oczywiste z kim rozmawiałem :P. Kontakt mam z Bogdanem z prostej przyczyny - znamy się i fajnie nam się gada. Ale o ile dobrze rozumiem, to administracja została przekazana Bogdanowi i Domkowi - i robią to razem. Pisałem post niejako w imieniu administracji - całej, a nie pojedynczych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że tytuł wątku został zmieniony - teraz jest bardziej neutralny. Zasugerowałem sie za bardzo screenem.

 

2 hours ago, Adam_Jesion said:

Drodzy koledzy, przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z administracją Astromaniaka i jestem przekonany, że zaszło jakieś kosmicznie nieporozumienie.  będą szukali drogi do jasnego przedstawienia swoich intencji, a pamiętajmy, że to właśnie intencje są kluczowe, a nie emocje, czy błędy.

Adam, nie wiem co usłyszałeś, ale nie ma tu żadnego "kosmicznego" nieporozumienia - tylko real, życie i fakty. Nie wierzę, że ty wierzysz w jakieś "kosmiczne" nawrócenie administratora o którym piszeszemy. Ten człowiek nie powinien pełnić funkcji administratora na żadnym forum, a tym bardziej astromaniaka i powinien zostać odsunięty. I skoro Bogdan tak bardzo prowadzi narrację w kierunku "pamięci" to tym bardziej powinien nie dopuścić, aby ten człowiek miał jakikolwiek wpływ na forum czy kontakt z szarymi użytkownikami forum - bo już historia pokazywała jak to sie kończy. "Kosmicznym nieporozumieniem" nazwałbym sposób załatwienia całej sprawy i przejecia forum. Nie wiem co się działo "za kulisami",  ale w pierwszym poście opisałem jak to wygląda z mojego punktu widzenia - wszystko tam jest. Pewnie są osoby które się nie zgadzają - rozumiem.

 

Na forum AM zgłaszali się ludzie, którzy wykazywali cheć pomocy poukładania forum zarówno od strony technicznej tj. informatycznej jak finansowej, było zainteresowanie - to sa fakty. Można to naprawdę było poukładać rozsądnie i wspólnie.  Powiedziałbym, że być może dalibyśmy radę jako społecznosć i nie potrzeba było zadnego apodyktyka, który ma kasę (jak mniemam) i teraz ja będę wam tu urządzać jak ja chcę. Bez poszanowania. Na ten moment był potrzeby tylko pośrednik, który formalnie miałby dostęp do całego forum, resztę można by było ogarnąć.

 

Po co to wszystko piszę? Ano dlatego, ze mnie to jednak boli. Może to zrozumieć tylko osoba, która wie jak to jest być zwiazanym z danym miejscem/forum przez spory okres czasu. Sytuacja nie jest jakaś tam... ale to zmiana Fundamentalna. I niestety jak na razie bardzo niekorzystna. Czy krytykanci  "shitstormu" jak to piszą mogą to zrozumieć?

Może, może jakąś nadzieję daje twój post Adam. Może. I dobrze, że ten wątek doprowadził do takiej rozmowy.

 

 

Edytowane przez Nieważne
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Nieważne napisał:

Po co to wszystko piszę? Ano dlatego, ze mnie to jednak boli.

Powtórz to jeszcze raz - nie polemizują z poczuciem krzywdy i rozumiem rozgoryczenie. Jednocześnie nie chciałbym zajmować stanowiska i oceniać czegoś, co mnie nie bezpośrednio nie dotyczy (i Astropolis). Zależy mi na środowisku, bo uważam, że mimo istnienia wielu for środowisko jest mimo wszystko jedno. Z tej perspektywy bardzo chciałbym, żeby wasze losy na AM także się dobrze poukładały. 

Nie odbieraj tego, jako ignorowanie poszkodowanych. Ja w rozmowie skupiałem się tylko na tym, co ma być w przyszłości, a nie to co było. Tylko tyle. Powodzenia.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Łukasz_M napisał:

To porażające że użytkownicy Astromaniaka muszą uciekać przed cenzurą na inne forum żeby sobie sytuację obgadać. Totalna porażka.

Masz coś merytorycznego do dodania czy tylko wylewasz swoje smuty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Winter napisał:

Masz coś merytorycznego do dodania czy tylko wylewasz swoje smuty ?

To jest merytoryczne. Popieram Łukasza, to jest przerażająca sytuacja.

Winter, jeśli nie obchodzi Cię los Astromaniaka, to nie przeszkadzaj chociaż w dyskusji tym, których to przejmuje. Na prawdę, jeden temat na forum, który Ci się nie podoba możesz pominąć w czytaniu

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Winter napisał:

Masz coś merytorycznego do dodania czy tylko wylewasz swoje smuty ?

Winter, Twoje posty nie wnoszą nic merytorycznego do tego wątku.

Napij się litr H2O - koniecznie bez gazu i daj sobie czas na przemyślenia czy aby na pewno chcesz coś napisać w tym wątku.

Pianotwórców w tym wątku nam nie potrzeba.

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łukasz_M napisał:

To porażające że użytkownicy Astromaniaka muszą uciekać przed cenzurą na inne forum żeby sobie sytuację obgadać. Totalna porażka.

To hipoteza i nie warto już drążyć tematu. Dominik Woś raczej zamykał wątki gdzie leciało już ad-persnam lub na ostro. Du*a itp.

Astromaniakom może łatwiej byłoby funkcjonować gdyby widzieli co i jak z ustaleniami ekonomiczno-personalnymi.
Kto finansuje forum (ja do zrzutki na rodzinę się dołożyłem dodam nieskromnie i pewnie dałbym radę do kolejnej),
kto ma prawo do decyzji o domenie, kto został namaszczony do administrowania. itp.

Ktoś wie coś?

Ja odniosłem wrażenie, że Dominik obronił logo przed "demokratyczną " metodą anulowania go bo omówił je już wcześniej z decydentami którzy mogli o tym decydować i nie był to dobry czas na anulowanie.
Czegoś co ktoś włożył chwilę pracy (a wyszło jak wyszło - mi akurat się podoba).

Styl "humorystyczny" Daniela ("kto się upiera przy startym logo może odejść") no może nie jest najdelikatniejszy (Danielu Woś i tu zaapeluje - unikaj go :!: ) ale przecież nikogo nie zbanował 8)

Nie ma bezwarunkowej demokracji w decyzjach na prywatnym forum. Ostatnia taka demokracja była chyba w Grecji 2000 lat temu.
 

Pozdrawiam

p.s.

To jest czas w którym Dominik, Bogdan i inne osoby, które mają władzę nad Astromaniakiem mają okazję pokazać, że są coraz lepsi - życzę powodzenia.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chcę coś napisać bo mnie irytuje ten płacz. Nic nie muszę pić aby stwierdzić, że jednostki nie wytrzymują emocji. Poznałem Dominika osobiście w Roztokach Górnych i okazał się dobrym człowiekiem. Obstawiam, że osoby przeciwne jemu mają jakieś zaszłe napinki z forum, a w rzeczywistości nigdy ze sobą nawet nie porozmawiały. Nie jestem za ani przeciwko bo tam nie przebywam, ale teraz co chwilę oburzeni będą tutaj przychodzić i przelewać żale. Będzie o dyktatorach, o cenzurach, że komuna wróciła i zapanowało zło, on zrobił to i tamto, że logo krzywe, zamknął wątek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tupiecie nóżkami jak małe dzieci i do tego płacząc że wam zabawke wzieli. Tak to porównuje do zmiany loga Astromaniaka. Smiech na sali jak dla mnie. Biore popcorn i czytam całośc od poczatku bo komedia niezła. Parodia sie z tego zrobiła. Dziekuje za uwage. 

Edytowane przez Amator-astro
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojezu .... tak czułem że takie łajno z tego wyjdzie prędzej czy później ... sam proponowałem pomoc a utrzymaniu Astromaniaka jako wieloletni bywalec ... ale wiedziałem z góry

że są tam zapewne osoby "znacznie bardziej zaznajomione merytorycznie i praktycznie" jak moja osoba .... widzę że się myliłem ..... żeby się 2 ludzi ze sobą nie mogło dogadać ? dajcie spokój .... ale fakt faktem szkoda portalu .. jeśli to tak dalej się będzie toczyć ...  ale myślę że AM powinien być dla ludzi a nie ludzie dla AM ....    całe szczęście że jest webarchive i jak całkowicie się tam popierzy ... to baza wiedzy pozostanie w jakiś tam sposób po Januszu ...  

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ekolog napisał:

Styl "humorystyczny" Daniela ("kto się upiera przy startym logo może odejść") no może nie jest najdelikatniejszy (Danielu Woś i tu zaapeluje - unikaj go :!: ) ale przecież nikogo no zbanował 8)

Żadnych "Danieli" w to nie mieszaj :lanie:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Winter said:

Jak najbardziej chcę coś napisać bo mnie irytuje ten płacz. Nic nie muszę pić aby stwierdzić, że jednostki nie wytrzymują emocji. Poznałem Dominika osobiście w Roztokach Górnych i okazał się dobrym człowiekiem. Obstawiam, że osoby przeciwne jemu mają jakieś zaszłe napinki z forum, a w rzeczywistości nigdy ze sobą nawet nie porozmawiały. Nie jestem za ani przeciwko bo tam nie przebywam, ale teraz co chwilę oburzeni będą tutaj przychodzić i przelewać żale. Będzie o dyktatorach, o cenzurach, że komuna wróciła i zapanowało zło, on zrobił to i tamto, że logo krzywe, zamknął wątek !

Przynajmniej wiadomo juz po co dyskredytujesz cały wątek. Poznałeś i bardzo dobrze - nie możesz napisać tego normalnie? Sam masz chyba jakies emocje bo inaczej widziałbyś że  nikt nie twierdził, że Domek to "zły człowiek". To że ktoś nie nadaje się do zarządzania ludźmi i nie ma kwalifikacji do zarządzania forum, nie oznacza że jest złym człowiekiem. Czy wyrażam się zrozumiale? Co więcej, przypuszczam, że Domek ma dobre intencje. Ale dobre intencje to za mało, trzeba tez umieć je wcielić i umieć rozmawiać z ludźmi. Sztuka prowadzenia forum to także sztuka słuchania, konwersacji i kompromisów i przede wszystkim nauka bycia obiektywnym. 

 

I dla twojej informacji, watek nie powstał bo ktoś ma jakąś "napinkę z przeszłości" zrozum to wreszcie i przestań na siłę dorabiać do tego jakąś historię. Pisze wyraźnie czemu wątek powstał.  Dlaczego nie potrafisz tego zaakceptować, a zamiast tego tworzysz kłótnię i zmuszasz mnie do zajęcia obronnej pozycji. Czy dążysz właśnie do tego by wątek został zamkniety ? 

 

Jeśli temat spowoduje, że Bogdan lub ktokolwiek inny przynajmniej mocno przystopuje Domka, to spełni swoją rolę. Zamykanie i kneblowanie ust userom nigdy i nigdzie nie przynosiło dobrych rezultatów, ponieważ tak czy inaczej wyjdzie to gdzie indziej. 

 

Edytowane przez Nieważne
  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.