Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@Behlur_Olderys Ciężko detal uzyskać.

1ha.jpg

 

Też tak myślę ;)

 

 

 

Mam wrażenie że balkon na parterze pomiędzy blokami to jedno z najgorszych miejsc na focenie.

 

 

 

Swoją drogą @_Spirit_ obrabiałeś gwiazdki i mgławice na osobnych warstwach? 

 

Nie wiem jak to zrobiłeś że mgławica jest tak dobrze wyciągnięta a tło dalej... dosyć czarne ;)

 

Tak czy siak dzięki za ukazanie kierunku.

 

 

Notabene:

Od tygodnia chmury a tak to bym coś jeszcze dopalił do tego tematu. M27 powoli zachodzi.... :(

 

Za rok spróbuję z prawdziwym filtrem Ha.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolorowy materiał z kamery OSC i do tego H-Alfa. Jak to najlepiej połączyć? Co dać na L? Rozumiem, że muszę rozdzielić materiał kolorowy na RGB oraz L i w Pixel Math złożyć nowe L, R, G, B uwzględniając H-Alfa? Ale jakich współczynników użyć i co zrobić z wodorem?

Edytowane przez holeris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tex88 napisał:

Chciałbym zobaczyć co potraficie wyciągnąć z mojego materiału. Kto ma ochotę to zapraszam :) link : https://drive.google.com/file/d/1SvwwInLcV0H6TthheAYKtDpGQeUC66u6/view?usp=sharing

Moja wersja :

IC1805 (1 z 1).jpg

 

  A tiff mozna?

Bo tego formatu nie mam czym otworzyć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się zebrać trochę przyzwoitego (tak mi się wydaje) materiału z mgławicą Pacman. Sam tak średnio mam chwilowo czas do tego przysiąść, ale może ktoś będzie miał ochotę się pobawić. 

139 klatek po 240s, z czego 26 z filterm L-Enhance i 113 z filtrem L-Pro. Miało być po równo obu filtrów, ale w czasie nocy z L-Enhance APT postanawiało zawiesić sesję po kilku ditherach (dwukrotnie, kiedy przyszedłem skontrolować meridian flip wznowiłem sesję, po kilku klatka znów problem). 

ASI 294 MC Pro, TS APO 80Q F/6.8

Stack z drizzle: https://drive.google.com/file/d/1TvNWf7uEcpDkbL8F1VG1xp9OhSQ4B9mP/view?usp=sharing

Stack bez drizzle: https://drive.google.com/file/d/1MvxicdDmKWJB2wj4nefnOxUhxnKDoV7B/view?usp=sharing

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Mandulzz napisał:

Ostatnio udało mi się zebrać trochę przyzwoitego (tak mi się wydaje) materiału z mgławicą Pacman. Sam tak średnio mam chwilowo czas do tego przysiąść, ale może ktoś będzie miał ochotę się pobawić. 

139 klatek po 240s, z czego 26 z filterm L-Enhance i 113 z filtrem L-Pro. Miało być po równo obu filtrów, ale w czasie nocy z L-Enhance APT postanawiało zawiesić sesję po kilku ditherach (dwukrotnie, kiedy przyszedłem skontrolować meridian flip wznowiłem sesję, po kilku klatka znów problem). 

ASI 294 MC Pro, TS APO 80Q F/6.8

Stack z drizzle: https://drive.google.com/file/d/1TvNWf7uEcpDkbL8F1VG1xp9OhSQ4B9mP/view?usp=sharing

Stack bez drizzle: https://drive.google.com/file/d/1MvxicdDmKWJB2wj4nefnOxUhxnKDoV7B/view?usp=sharing

 

pac.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ zmiażdżyłeś system ! Kompletnie nie wiem jak się powinienem zabrać za swój materiał aby coś takiego osiągnąć. Obrabiałeś tylko w pix ?

Jak patrzę na swoje zdjęcie to mogę tylko stwierdzić mi wyszła jakaś ciemna, nieżyciowa ciapa :)

Edytowane przez tex88
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tex88 napisał:

Obrabiałeś tylko w pix ?

W Pixe tylko skonwertowałem sobie do Fitsów stacki.

Przygotowanie surówek w APP i Maxim.

Stretch w Images Plus - asinh

> PS

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Spirit_ przede mną długa droga żeby w ogóle zbliżyć się do tego poziomu obróbki, bo ani nie mam wiedzy ani pomysłu jak się do tego zabrać. Jak oceniasz materiał wyjściowy ? Powinienem jeszcze dopalać któryś z kanałów ? Zastanawiam się czy chociaż potrafię zebrać i skalibrować dobrze materiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tex88 napisał:

przede mną długa droga żeby w ogóle zbliżyć się do tego poziomu obróbki

Dlatego trzeba ostrożnie bardzo udostępniać stacki @_Spirit_owi, gdyż jak on obrobi, to człowiek myśli - kurde, no z czym do ludzi ja wyjeżdżam... 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.