Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

W sumie to wrzucę coś od siebie :)

 

Mgławica Włóknista w LRGB, ciekaw jestem co uda się Wam uzyskać :)

https://drive.google.com/drive/folders/1IkPRYMFPj04nBm_pimIzk0G083z18V4d?usp=sharing

 

Skala to 1sekunda na piksel, jakby ktoś chciał się bawić w PCC :)

 

MI to wychodzi tak:
FIlamentary Nebula - LRGB.jpg

 

 

Mnie wyszło tak :)

 

Action - RGB color_2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rosso napisał:

 

@RomekAstrobaza fajna subtelna obróbka, ale przy m33 rzuca się w oczy brak koloru na gwiazdach, ale przy m31 już wygląda to dużo lepiej. Elegancko przygaszone jądro, choć ja lubię jak tam się więcej dzieje :D dzięki za obróbkę Panowie.

Raz jeszcze - ale jakoś gwiazd nie potrafię ogarnąć by były jakie powinny być - bo ten kolor to raczej nie taki jak być powinien :)

 

m33-s1_tlo.jpg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Raz jeszcze - ale jakoś gwiazd nie potrafię ogarnąć by były jakie powinny być - bo ten kolor to raczej nie taki jak być powinien :)

 

 

 Według mnie lepszy efekt byłby jakbyś mocniej odszumił/rozmył w cieniach ... jeśli w ogóle to robiłeś.

 

Edytowane przez rambro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 19:54, wismat napisał:

@RomekAstrobaza Ok to mam już wrzucone na serwer poprawione pliki. 
Doszło 2 godz i 30 min wodoru oraz 5 godzin 35 minut tlenu. Dziś miałem dorobić tlen i zamknąć projekt bo ma być sztosowa pogoda ale niestety zostałem zamknięty w domu przez kota.... (a w zasadzie przez jego dzisiejszą kastrację).

https://drive.google.com/drive/folders/1rfDp0o6pn8CfbnNTU-vuvGGdgAHpNnO7?usp=sharing

Fajnie bo mimo że tego tlenu jest raptem 5 godz 35min to już ładnie na zwykłym wyciągnięciu w STF w pixie widać bańkę mydlaną. Dla mnie czad i tym bardziej żałuje że akurat dziś ten kot ... eh...  każdy dziś cierpi na swój sposób... :) 

 

 

 

 Wracam na nowym koncie bo nie mogę zalogować się przez FB...

 

 Mi wyszło takie cóś... liczę na ocenkę hah

nie wiem jak usunąć otoczke z gwiazd, to jakie halo czy coś...

 

Image158.jpg

Edytowane przez ElwiSSS
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przychodzę do was z kolejnym materiałem.

Tym razem mam Andromedę z dziwnymi gwiazdkami. Jestem ciekawy czy uda wam się to jakoś ogarnąć.

Canon m50 + Samyang 135mm na SWSA

70 minut materiału w klatkach po 45s

Stack

Stack z sirila

Autosave_pov2_koniec_v3.jpg

Edytowane przez Stachu
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 00:03, Patryk Sokol napisał:

W sumie to wrzucę coś od siebie :)

 

Mgławica Włóknista w LRGB, ciekaw jestem co uda się Wam uzyskać :)

https://drive.google.com/drive/folders/1IkPRYMFPj04nBm_pimIzk0G083z18V4d?usp=sharing

 

Skala to 1sekunda na piksel, jakby ktoś chciał się bawić w PCC :)

 

MI to wychodzi tak:
FIlamentary Nebula - LRGB.jpg

 

Mój pierwszy kontakt z LRGB, moja wizja :flirt:

image.png.75812b5ba96177266a8afa6f2c8ae672.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Niepotrzebne to odszumianie. Darki też robisz z odszumianiem? 

Niepotrzebne też drizzli, później obróbka trwa wieki :haha:

Udało mi się trochę ocieplić tą Andromedę, choć finalnie sam nie jestem zadowolony :P

Fajnie Ci wyszła, dzięki. Muszę ją chyba trochę ocieplić.

Najwyraźniej darki też robiłem z odszumianiem:fool:, choć w przypadku tego zdjęcia w ogólnie ich nie zrobiłem.

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Stachu napisał:

Fajnie Ci wyszła, dzięki. Muszę ją chyba trochę ocieplić.

Najwyraźniej darki też robiłem z odszumianiem:fool:, choć w przypadku tego zdjęcia w ogólnie ich nie zrobiłem.

Nie zauważyłeś, że fotki robi dłużej niż nastawienie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M16 i M17 na jednym kadrze. Super byłoby mieć inne spojrzenie na ten materiał, któryś raz materiał z okolic kierunku na centrym drogi  mlecznej i nie potrafię być zadowolony z rezultatów obróbki. 
66x300s, nikon D600, epsilon 130d
https://drive.google.com/file/d/1pygtRZ8gvAx8LeBWNWOx6JI5LkNvduXk/view?usp=sharing

Edytowane przez MaciejW
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciejW napisał:

M16 i M17 na jednym kadrze. Super byłoby mieć inne spojrzenie na ten materiał, któryś raz materiał z okolic kierunku na centrym drogi  mlecznej i nie potrafię być zadowolony z rezultatów obróbki. 
66x300s, nikon D600, epsilon 130d 
https://drive.google.com/file/d/1pygtRZ8gvAx8LeBWNWOx6JI5LkNvduXk/view?usp=sharing

Daj dostęp do folderu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaciejW napisał:

M16 i M17 na jednym kadrze. Super byłoby mieć inne spojrzenie na ten materiał, któryś raz materiał z okolic kierunku na centrym drogi  mlecznej i nie potrafię być zadowolony z rezultatów obróbki. 
66x300s, nikon D600, epsilon 130d
https://drive.google.com/file/d/1pygtRZ8gvAx8LeBWNWOx6JI5LkNvduXk/view?usp=sharing

Ja widzę to tak :)

 

2021_05_M16_M17integration_2a.jpg

  • Lubię 7
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciejW na kolanie na lapku polowym z domku w górach. (Deszcz leje jak z cebra).

Kolory - wymieszana kalibracja fotometryczna z Siril + balans auto white (50+50) - zależało mi na niebieskim w mgławicy. Sam kolor z Sirila wyszedł bardzo żółty i bez niebieskiego.

Resize 66% tif > jpg bez kompresji jakość 90%.

Może powtórzę w domu jak wrócę.

 

Edit.

Można by HDR Multiscale zastosować żeby odzyskać struktury w jasnych partiach mgławicy.

MaciejW_resize66procent.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.