Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Materiały z poniżej załączonego wątku do pobrania tutaj: https://1drv.ms/u/s!AjNBHKkQrQLmhN9P3pQ8Cf9H9Bt0ew?e=D06HYu

 

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Image18.thumb.png.65b574ab8119245fef7fdb0eb8739180.png

 

@beny

 

Na szybko i po drineczku.

 

Przydałoby się więcej nieco Ha, chyba że w tej galaktyce w ramionach jest faktycznie mało a w centrum bardzo dużo.

 

Poza tym przesunąłem nieco black point, miałeś za jasne tło i widać było brzydkie rzeczy i gradient. Całe zdjęcie jest zdecydowanie za bardzo wyciągnięte- tło i gwiazdy zwłaszcza są poza kontrolą i niewiele na to poradzę. Radziłbym Ci wrzucać tutaj liniowe wersje. Wyciąganiem można zrobić dobre zdjęcie albo je kompletnie zepsuć- najważniejsza operacja w całej obróbce.

 

Małe HDRMultiscaleTransform i leciutkie odszumianie na do widzenia.

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czyli jednak się da :) Czyli muszę popracować nad tym jeszcze. A co do rozciągania to wiem wiem. To zdjęcie jest już dość "stare" i mam zamiar obrobić je na nowo bo jak widać gwiazdy się rozlały. Niebawem wrócę z nową wersją ;) Ale dzięki i tak za pokazanie że się da :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beny Jak masz wersję liniową to wrzucaj. Cukierki z Ha można dodawać jak reszta jest ogarnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawsze zatrzymuj surowe, dobrze skalibrowane stacki, nawet jeżeli wyrzucasz suby i wszystkie pośrednie pliki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tam zabawa w samotności z własnym.... ee, materiałem. Żeby zobaczyć co mogłem zrobić pół roku temu a co potrafię teraz. Kiedyś użyłem LHE, DarkStructureEnhance i krzywych a i tak obłoki czarnego pyłu niezbyt widoczne. Teraz tylko stretch oraz odrobina kontrastu w PS.

 

Teraz:

1.PNG.8adbea02e2cece273ca3a034b5861085.PNG

 

Wcześniej:

2.PNG.a57f59d7702246aa3336c2442fa2eda3.PNG

 

Teraz:

4.PNG.daa643db8083f7165ec97a5ae7872e99.PNG

 

Wcześniej

3.PNG.e6bfbd2ac2f5dccc7a09f7683dc0bd07.PNG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@Zlew a to jest już po modzie w Astroserwisie?

Jeszcze przed, muszę jeszcze jakimś ccd inspectorem kwestię odległości kamer ogarnąć i tiltu, bo wydaje mi się, że rotator w refraktorze też nie do końca jest idealny w osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja załączę moje pierwsze zdjęcie drogi mlecznej. Niemodyfikowanym Nikonem d5300. Nikkorem 35mm robione na f/2.8. Widzę, że jest lekka koma, następnym razem do f/4 trzeba będzie przymknąć. Łącznie wyszło jakoś chyba ok godziny pod bortle 4 na ISO100.

 

https://we.tl/t-TxKO9GUn9G

 

Widzę, że stack nie usunął części satelit, pewnie trzeba by klatki z nimi usunąć ze stacka.

 

Mnie wyszło tak, pierwsze podejście do drogi mlecznej, nie wiem za bardzo z czym to się je, pewnie jeszcze będę ćwiczył, komentarze mile widziane :)

 

image.thumb.jpeg.55338ad2d9777f0c8e6702976989280b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.