Skocz do zawartości

Mój chłopak dał mi prezent


Kat Nems

Rekomendowane odpowiedzi

  • Kat Nems zmienił(a) tytuł na Mój chłopak dał mi prezent

Z tym modelem znakomicie się wstrzelili w rynek. Aż kilka "przewag" w stosunku do konkurencyjnych modeli o podobnej budowie i cenie.

 

Sensowny szukacz, odrobinę większe lustro, sensacyjnie duża źrenica wyjściowa uzyskiwana długim (26mm) okularem obecnym w zestawie ("kitowym" jak to mówią) bo aż 7 mm.

 

To oznacza, że  niektóre, największe obiekty mgławicowe zobaczysz nie jako ledwo zauważalną mgiełkę lecz ewidentną "chmurkę".

 

Przy tej źrenicy także gromada otwarta Messier 45 ("Plejady") może wyglądać zaskakująco dobrze.

 

:violin:  "i wszystko gra gitara nara" :)

 

Siema

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Ja myślałem że tu będzie o jakiejś ciąży czy coś:):g:

 

Oj tam! Może to taki nietypowy pierścionek zaręczynowy.

 

'W późnym Cesarstwie Rzymskim rozpowszechniła się praktyka umacniania przyrzeczenia zaręczynowego ze strony narzeczonego przez zadatek zaręczynowy (arra sponsalicia).
...
W różnych dyscyplinach naukowych analizuje się narzeczeństwo jako okres wzajemnego poznawania przez narzeczonych swoich cech fizycznych i psychicznych, wad, zalet,

umiejętności, a także obciążeń dziedzicznych, ukrywanych nałogów, historii życia narzeczonego i jego rodziny, ustalenia aspektów przyszłego życia wspólnego

(miejsca zamieszkania, podziału obowiązków, kwestii finansowych, współżycia seksualnego czy sposobu wychowywania przyszłych dzieci)

– przed podjęciem ostatecznej decyzji o zawarciu małżeństw'

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaręczyny

 

 

Ja bym dorzucił jeszcze tę folię (za 8 zł) bo nadchodzi etap plam na Słońcu.

 

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=420&lunety=Folia s oneczna Baader Solar Foil ND5 10x10 cm filtr kup wielokrotno

 

Siema

 

 

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ekolog napisał:

Z tym modelem znakomicie się wstrzelili w rynek. Aż kilka "przewag" w stosunku do konkurencyjnych modeli o podobnej budowie i cenie.

 

Wydaje mi się, że taki teleskop szyty na moją miarę, póki co obserwowałam księżyc i Marsa i kilka większych gwiazd... bo chmury....:)

 

 

1 godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Pająk. W sensie mocowanie lustra wtórnego.

Przy czym powinno być "vein", przez V.

tak tak:) wiadomo:))  ;)

 

 

Godzinę temu, Piotr Strama napisał:

Ja myślałem że tu będzie o jakiejś ciąży czy coś:):g:

po świętach to oczywiście ciąża spożywcza:)))

 

 

 

Godzinę temu, ekolog napisał:

 

Oj tam! Może to taki nietypowy pierścionek zaręczynowy.

 

 

Ale by było:))) ;) Zapytam , kto wie:))

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dobrychemik napisał:

Sprytny facet: już teraz pracuje nad swoją panią, by z uśmiechem przyjmowała przyszłe informacje o kolejnych astrowydatkach. Dla niej Newtonik, dla niego apo - by było sprawiedliwie to o tej samej średnicy. ;)

 

Ja jestem zajebista dziewczyna, mnie nie trzeba tak urabiać:) Ja się raczej wciągam sama i popycham Jego w ten astroszał.

W każdym razie nigdy nie blokuję, raczej wspieram. Tak myślę :)

 

  • Lubię 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kat Nems napisał:

Ja jestem zajebista dziewczyna, mnie nie trzeba tak urabiać:) Ja się raczej wciągam sama i popycham Jego w ten astroszał.

W każdym razie nigdy nie blokuję, raczej wspieram. Tak myślę :)

 

 

No mam nadzieję, że to nie ściema w poniższym stylu.  ;)

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

... a potem sprawili sobie szesnastocalowego dobsona, żeby w nim zamieszkać. I żyli długo i szczęśliwie.

 

KONIEC

 

:D

 

E, tam! Zaraz cali. Jak ludzie się kochają to i 16 cm wystarczy.

Siema

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w takim związku znika problem, a co to jest? Ten malutki okularek? To tylko malutkie 6 mm szkiełko za 50 "złociszków", na pewno nie więcej, takie małe nie może więcej kosztować  ;) Czystego nieba! I jak to pisze Neil DeGrasse Tyson: "Nigdy nie przestawaj patrzeć w górę". 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znika. Po okupacji dwóch szaf, garażu i kilku potykaczach na działce ( jakieś bloczki betonowe w trawie i taki słup na środku grządki - "co to za cholera w moich tulipanach???") pojawia się znowu :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Was ponosi! 

 

10 godzin temu, lkosz napisał:

@Kat Nems gratulacje. Ale oświadczyny to już przynajmniej 5" tripletem na EQ6 przyjmuj :D

Dzięki za radę, będę to miała na uwadze, hahahha

 

 

7 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

... a potem sprawili sobie szesnastocalowego dobsona, żeby w nim zamieszkać. I żyli długo i szczęśliwie.

 

KONIEC

 

:D

Tak po prostu, tak niewiele do szczęścia ;)

 

 

Godzinę temu, wessel napisał:

Nie znika. Po okupacji dwóch szaf, garażu i kilku potykaczach na działce ( jakieś bloczki betonowe w trawie i taki słup na środku grządki - "co to za cholera w moich tulipanach???") pojawia się znowu :)

Rozumem, że Ty to tak z doświadczeniem wiesz, hahah. Ewentualny problem to które z nas odsypia, a które stakuje materiał po udanej nocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, astroartur napisał:

Och planety i nebule. I stakowanie. Jakia ta astronomia skomplikowana :)

Wydaje mi się, że to taka czarna robota, która okazuje się kluczowa dla efektu końcowego. Widzialam tu na forum świetne potencjalnie foty głębokiego nieba, które zostały załatwione słaba obróbką niestety. (I odwrotnie też)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.