Skocz do zawartości

ASI 294 vs ASI 533


Mikolaj2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem mojej pierwszej kolorowej kamery. Po krótkich poszukiwaniach wykluczyłem asi183 ze względu na jej mały piksel oraz asi 071 ze względu a wysoką cenę. Zawęziłem moje poszukiwania do asi 294 oraz asi 533. Pomijając rozmiar i kształt matrycy, która z tych kamer jest lepsza pod względem obrazów które generuje? Amp glow w asi294 jest dużym problemem? Fotografuję pod niebem Bortle 3, teleskopami 200mm, 450mm oraz 750mm. Pozdrawiam! ZWO ASI | Astronomy Cameras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

większa sprawność QE w 294

Wg informacji na stronie ZWO, 294 w wersji kolorowej ma sprawność maksymalną "powyżej 75%", a 533 ma 80%.

294 w wersji mono ma lepszą sprawność (co zrozumiałe), ale i cena jest lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że kolega pyta chyba o kamery kolorowe, inaczej porównanie nie ma sensu.

 

Z mojej perspektywy a propos czułości na czerwień w 294C.

Miałem tę kamerę i teraz mam 2600MC i 2600 ma kolosalnie większą czułość na czerwony i łapie masę wodoru.

Np tu

 

 

 

533 to podobno taka sama matryca jak 2600 i 6200 tylko mniejsza.

Jeśli tak faktycznie jest, to 294mc będzie na wodór mniej czuła, tego jestem pewien.

294MC nie ma opcji piksela 2.4, to dotyczy wyłącznie mono.

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

533 to podobno taka sama matryca jak 2600 i 6200 tylko mniejsza.
https://www.sony-semicon.co.jp/products/common/pdf/IMX571BQR_Flyer.pdf 
https://www.sony-semicon.co.jp/products/common/pdf/IMX533CQK_Flyer.pdf

ASI 294 MC PRO, ma matryce CMOS-Chip (Sony IMC294)
ASI 294 MM PRO, ma matryce CMOS Chip (Sony IMX492) 
Matryce są inne, nie tylko że jedna jest kolorowa, a druga nie, choć wielkość pixela jest taka sama 4,63

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

Przypominam, że kolega pyta chyba o kamery kolorowe, inaczej porównanie nie ma sensu.

 

Z mojej perspektywy a propos czułości na czerwień w 294C.

Miałem tę kamerę i teraz mam 2600MC i 2600 ma kolosalnie większą czułość na czerwony i łapie masę wodoru.

Np tu

 

 

 

533 to podobno taka sama matryca jak 2600 i 6200 tylko mniejsza.

Jeśli tak faktycznie jest, to 294mc będzie na wodór mniej czuła, tego jestem pewien.

294MC nie ma opcji piksela 2.4, to dotyczy wyłącznie mono.

 

 

No właśnie specyfikacja matrycy prawie identyczna oprócz 14 vs 16 bitów i rozmiaru, jeżeli faktycznie jest taka sama to wybór jest oczywisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że ten opis to po prostu Ctrl+C, Ctrl+V z wersji mono.

 

Edit: w sumie np. informacja o pojemności studni nie zgadza się z obrazkiem (a i 7ke to nie bardzo jest "impressive" :D), takżę tego... 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr4d napisał:

Moja kamerka półtora miesiąca temu przyszła. 2 tygodnie temu próbowałem rozkminić czy jest opcja bin1 i nie mogłem nigdzie tego włączyć, miałem ściągnięte nowe sterowniki. Spróbuję jeszcze raz ściągnąć sterowniki, może coś się zmieniło. 

Edytowane przez mack_mnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.