Skocz do zawartości

M13 z testów


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, kubaman napisał:

RC12+ASI 2600 bez filtra

 

Jest skala i wychodzi fajny szczegół. :) Ale czy z gwiazdek jesteś zadowolony?...

Ta ASI2600 to kolor?

 

Edit.

O gwazdkach napisałem jednocześnie z kolegą @wessel. ;)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, diver napisał:

 

Jest skala i wychodzi fajny szczegół. :) Ale czy z gwiazdek jesteś zadowolony?...

Ta ASI2600 to kolor?

 

Edit.

O gwazdkach napisałem jednocześnie z kolegą @wessel. ;)

To zależy, z małych jestem z dużych nie. To było przed kalibracją teleskopu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wessel napisał:

Wszystkie gwiazdki masz niebieskie od góry. Rozjechały się kolorki. No ale to pewnie zauważyłeś sam...

Tak Maciek, to było przed kolimacją. Ale najbardziej rozjechał się zółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, diver napisał:

 

Dyplomatycznie. ;) Ale fakt, mniejsze są całkiem przyzwoite. Tak podejrzewałem, że może chodzić o kalibrację tego RC-ka.

Task szczerze to nie ma za dużo gwiazd w takiej skali do porównania. Małe naprawdę uważam za bardzo przyzwoite. Tu dodatkowo troszkę mi pojechał mont i poprawiałem. Telep był mocno rozjechany, wiec teraz mogę zrobić dużo fajniejsze - zapewne, bo pogodę to szlag trafił

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kubaman napisał:

Telep był mocno rozjechany, wiec teraz mogę zrobić dużo fajniejsze

 

Czekam więc na fajniejsze z tego RC-ka, bo skala jest do pozazdroszczenia. Szczególnie do takich właśnie obiektów jak gromady kuliste. Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Task szczerze to nie ma za dużo gwiazd w takiej skali do porównania. Małe naprawdę uważam za bardzo przyzwoite.

 

Propozycja na przyszłość: dopal trochę krótszych klatek, takich po 1s na przykład, tak jak ludzie dopalają osobno trapez do M42, a potem jakoś w PS magicznie można to połączyć...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł, bardzo ładne -  zajefajne w tej skali, nie myślałem że gromada kulista może być taka atrakcyjna.

Jedna uwaga - gwiazdy straciły kształt co psuje odbiór. Poza tym na dużych jest fringing.

Mój strzał - zbyt agresywne zmniejszanie gwiadzd albo odszumianie tła i/lub coś z optyką.

Posumowując - kadr świetny, a gwiazdki wymagają trochę miłości

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wieloch napisał:

Łoł, bardzo ładne -  zajefajne w tej skali, nie myślałem że gromada kulista może być taka atrakcyjna.

Jedna uwaga - gwiazdy straciły kształt co psuje odbiór. Poza tym na dużych jest fringing.

Mój strzał - zbyt agresywne zmniejszanie gwiadzd albo odszumianie tła i/lub coś z optyką.

Posumowując - kadr świetny, a gwiazdki wymagają trochę miłości

Nie zmniejszałem gwiazd. Potraktowałem to arcsin w pixie i stąd te saturacyjne ekstrema. Jak pisałem ten materiał był zrobiony przed finalną kolimacją, vale upieram się ze widziałem popularne a dużo gorsze gwiazdy. 

 

1 godzinę temu, diver napisał:

 

No tak, pixel 3,76 um przy ogniskowej ~2400 mm to jest wyzwanie. To jest potężny oversampling. Stosowałeś binning?

 

Nie tutaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 00:13, kubaman napisał:

ale ten materiał nie jest przepalony, każdy sub m a wszystkie gwiazdy tak w połowie saturacji

 

Na kamerze 16bit? To znaczy, że spokojnie mógłbyś palić 100x krótsze klatki ;) Nie myślałeś nigdy o lucky imagingu? :)

....

 

a no tak, to by owocowało sesjami po kilka terabajtów na godzinę ;)

 

ech, dochodzimy już do momentu, gdy powoli materiału jest *za dużo* ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.