Skocz do zawartości

Kolec Skorpiona z Pogórza Przemyskiego.


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

Twoim świetnym ujęciem przypomniałeś mi mój "upośledzony" kadr z Kasprowego, widać że moje umiejętności sprzed ośmiu lat były słabe. :)

Tu także jest potencjał żeby łapać dół Skorpiona. Tyle że wyprawa trochę bardziej skomplikowana logistycznie i pogoda bardziej nieprzewidywalna.

Obrobiłem jeszcze raz pojedynczą klatkę z 50mm i wykadrowałem. Girtab w Skorpionie się złapał.

 

Ponownie zdjęcie z 3 lipca 2013 roku. Jaka szkoda że nie miałem wtedy dłuższej ogniskowej i moda.

 

_MG_0592 copy.jpg

Ta górka z prawej to Krywań.

 

https://www.peakfinder.org/?lat=49.2312&lng=19.9826&ele=1945&azi=182.23&alt=-5.1&fov=52.58&date=2019-06-15T15:59:58Z&cfg=sr&name=

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Darek_B napisał:

pokaż :notworthy:

@MateuszW zaprogramował sterownik na arduino.

W obrotnicy ucinamy tylko rurę do trzymania anteny, wiercimy otwór, gwintujemy na 3/8" pod głowicę kulową, zamieniamy silnik na krokowy, programujemy sterownik i po temacie.

Szybko, sprawnie i bez bólu.

Przekładnia mechaniczna obrotnicy satelitarnej to 1:10285,71

krok sterowania to 0,07875003 arcsec

Obliczony błąd prowadzenia to 17,0 arcsec

Fotografuję teraz bez deski. Posadawiam na statywie takim jak ten https://www.astroshop.pl/statywy/skywatcher-statyw-do-az-5-az-gti-pronto-i-star-adventurer/p,55848

20170506_133510.thumb.jpg.60ee8a52e78f35169fe9be3099ebd138.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darek_B napisał:

Ta górka z prawej to Krywań.

 

Kocham Krywań :) . Jest taka suita Skaldów z genialnymi improwizacjami - bardzo ceniona na zachodnich forach muzycznych, bardziej niż u nas chyba...

Sorki za off - zdjęcia genialne. To co na horyzoncie zawsze jest bardziej tajemnicze...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, pablo12311 said:

@MateuszW zaprogramował sterownik na arduino.

W obrotnicy ucinamy tylko rurę do trzymania anteny, wiercimy otwór, gwintujemy na 3/8" pod głowicę kulową, zamieniamy silnik na krokowy, programujemy sterownik i po temacie.

Szybko, sprawnie i bez bólu.

Przekładnia mechaniczna obrotnicy satelitarnej to 1:10285,71

krok sterowania to 0,07875003 arcsec

Obliczony błąd prowadzenia to 17,0 arcsec

Fotografuję teraz bez deski. Posadawiam na statywie takim jak ten https://www.astroshop.pl/statywy/skywatcher-statyw-do-az-5-az-gti-pronto-i-star-adventurer/p,55848

 

 

Pomysłowe. Ile to waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Darek_B said:

Twoim świetnym ujęciem przypomniałeś mi mój "upośledzony" kadr z Kasprowego, widać że moje umiejętności sprzed ośmiu lat były słabe. :)

Tu także jest potencjał żeby łapać dół Skorpiona. Tyle że wyprawa trochę bardziej skomplikowana logistycznie i pogoda bardziej nieprzewidywalna.

Obrobiłem jeszcze raz pojedynczą klatkę z 50mm i wykadrowałem. Girtab w Skorpionie się złapał.

 

Ponownie zdjęcie z 3 lipca 2013 roku. Jaka szkoda że nie miałem wtedy dłuższej ogniskowej i moda.

 

_MG_0592 copy.jpg

Ta górka z prawej to Krywań.

 

https://www.peakfinder.org/?lat=49.2312&lng=19.9826&ele=1945&azi=182.23&alt=-5.1&fov=52.58&date=2019-06-15T15:59:58Z&cfg=sr&name=

 

Ta górka z prawej to Velka Kopa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agent Smith napisał:

Ta górka z prawej to Velka Kopa ;)

Odczytałeś z mojego linka ? :movingtongue:

 

ps. dam jeszcze raz cały dolny fragment, pojaśnienie po prawej to łuna od Budapesztu. Pogoda tego dnia to była żyleta ale jak widać na samym skraju horyzontu wisiał pył na południu (zapewne z powodu upałów) i skutecznie rozpraszał LP od metropolii.

_MG_0592dół.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.