Skocz do zawartości

NGC6888 + PN G75.5 +1,7 HOO RGB


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Kadr faktycznie jest ok, ale struktura mgławicy wygląda jak pęczak w sosie grzybowym. Tło, w tych fragmentach gdzie je widać- podobnie. Za mocno to pociągnąłeś jak na możliwości materiału. No ale ambitnie - Bańkę widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wismat napisał:

W takim razie będę musiał przysiąść jeszcze raz do tego. Może faktycznie przerost formy nas teścią. Wezmę wszystkie uwagi pod uwagę ;) i postaram się obrobić drugi raz. 

Ja nie jestem wyrocznią, jeżeli tobie się podoba to jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tex88 napisał:

Ja nie jestem wyrocznią, jeżeli tobie się podoba to jak najbardziej ok.

Mi się podoba ale to tylko dlatego ze to moje zdjęcie :) Jeżeli jest możliwość jego poprawienia to czemu nie? :) będzie mi sie podobać bardziej :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to może inaczej… bo jak napisałem pierwszy raz robiłem HOO i pewnie większość z was ma większe doświadczenie w temacie.

Jak zrobić luminację pod HOO? Jak dam wodór to te tlen z mgławicy mi się zatraca masakrycznie. 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luminancję do zdjęć NB robi się w dość prosty sposób. Bierzesz Ha -bo ma z reguły najlepsze gwiazdki - a potem dodajesz w PS z atrybutem "lighten" pozbawione gwiazd warstwy OIII i SII. Analogicznie w bikolorze.

Na to wszystko nakładasz mocno podcięte z lewej strony gwiazdki LRGB z atrybutem SCREEN

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Plan mam zrobić to jeszcze raz od zera. Teraz zastosowałem kilka rad i chodzi mi tu tylko o informację czy w dobrą stronę idę. Docelowo przysiądę porządniej do tego ale musze mieć więcej czasu. Zdjęcie może zbytnio się nie różnić od tego z samego początku ponieważ opierałem się na tych samych wstępnie przygotowanych plikach. Inaczej je złożyłem i lżej potraktowałem samą NGC6888. Na przejaśnienia górnej mgławicy czy na wyblakłe niektóre gwiazdy nie patrzcie. 

ngc6888_jpeg.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha wygląda lepiej. Coś jest nie tak z tlenem - kaszaniasty kisiel widać na mgławicy. Może za mało? Na gwiazdach odejmij niebieski...

Zrób wersję HaLRGB . Złoż samo LRGB poprawnie z dobrym tłem a potem dołóż zabarwioną na czerwono Ha pozbawioną gwizdek z atrybutem SCREEN. Pokaz samo LRGB i potem złożone z Ha.

Zostaw na razie OIII na boku

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 10:27, wessel napisał:

Luminancję do zdjęć NB robi się w dość prosty sposób. Bierzesz Ha -bo ma z reguły najlepsze gwiazdki - a potem dodajesz w PS z atrybutem "lighten" pozbawione gwiazd warstwy OIII i SII. Analogicznie w bikolorze.

Na to wszystko nakładasz mocno podcięte z lewej strony gwiazdki LRGB z atrybutem SCREEN

Czyli gdyby chcieć zrobic to w Pixie to by było tak? (celowy znak zapytania z prośbą o potwierdzenie, czy taka sekwencja procesów da to samo, co opisał @wessel)

 

starnet z O3 -> O3_BG

starnet z S2 -> S2_BG

starnet z LRGB -> RGB_star_mask, HT na LRGB_star_mask

w pixelmath:

max(Ha,O3_BG,S2_BG) ->Luminance

~(~Luminance*~RGB_star_mask)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za niewdzięczny obiekt! Jeszcze raz zrobiłem HOO RGB i nie ma fajerwerków z samą mgławicą, ale ogólny wydźwięk zdjęcia chyba przyjemniejszy.
Postaram się jeszcze na początku września kiedy będę miał więcej czasu usiąść do samego HaRGB. 
Wydaje mi się jednak, że będę musiał odstawić pliki źródłowe na półkę i niech czekają na moje większe doświadczenie w obróbce. 
 

ngc6888v6a_podpis_jpeg.jpg

  • Lubię 6
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.08.2021 o 17:53, wismat napisał:

Co za niewdzięczny obiekt! Jeszcze raz zrobiłem HOO RGB i nie ma fajerwerków z samą mgławicą, ale ogólny wydźwięk zdjęcia chyba przyjemniejszy.
Postaram się jeszcze na początku września kiedy będę miał więcej czasu usiąść do samego HaRGB. 
Wydaje mi się jednak, że będę musiał odstawić pliki źródłowe na półkę i niech czekają na moje większe doświadczenie w obróbce. 
 

 

Trochę odkopuję, ale dopiero teraz trafiłem na to zdjęcie. Dla mnie ta ostatnia wersja wygląda super, zdecydowanie lepiej niż dwie początkowe. Fajny detal, nawet w powiększeniu wszystko się ładnie prezentuje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2021 o 12:25, wismat napisał:

przejaśnienia górnej mgławicy czy na wyblakłe niektóre gwiazdy nie patrzcie. 

Ok. Ale nie podobają mi się ostre przejścia pomiędzy kolorami. Robi się taka "plackowatość". Sam mam z tym problem i ciągle nad tym pracuję. Dzieje się to jak za mocno potraktuję kolorem selektywnym i wytnę za dużo z innych kolorów poza czerwienią i niebieskim.  

Wersja ostatnia chyba najprzyjemniejsza jak dla mnie.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.