Skocz do zawartości

Odblaski z Canona mod. filtrem baadera


Charon_X

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Charon_X napisał:

Nie, tutaj każde foto jest z innej optyki. 

Dziwne. W ciągu 3 lat miałem w ręku 3 modyfikowane canony z czego na pewno przynajmniej jeden miał filtr baadera i takich odblasków nie miałem.

Robiłem z 750d, 1000d i 1100d.

Może moda masz źle zrobionego? Kto ci go robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOS 50D miał nową (wtedy) matrycę z mikrosoczewkami, może to one powodują ten efekt. Trochę musztarda po obiedzie, ale czy prosiłeś sprzedawcę o przykładowe klatki i tam nie było tego efektu?

 

Wybacz za mały off, prawdopodobnie niedługo będę sprzedawał mod 700D (poprawnie zmodyfikowany, z dwóch filtrów wyjęty jeden, bez baadera - nie daje odblasków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego miałem ze swoim Canonem 1100d, niezależnie czy było to z refraktorem czy reflektorem. Zjawisko potęgowało się kiedy filtr był dalej od matrycy - minimalne dla EOS clipów, a bardziej widoczne gdy filtr był np. przed korektorem komy.

 

Zwróć uwagę na całość zdjęcia czy te odbicia są rozłożone równomiernie czy nie. U mnie na każdym zdjęciu wyglądało to tak.

M-81_82_corr_color2.png.24c06e66b3bb727f28e21d26b13b0730.png

 

Co raz większe idąc od lewej do prawej strony, niezależnie od ustawienia w teleskopie. Dlatego moja teza jest taka, że jest to jakiś problem z filtrem BCF przed matrycą. Być może był źle dokręcony? Albo krzywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tuvoc napisał:

U mnie na każdym zdjęciu wyglądało to tak.

Kurcze nie widzę na tym zdjęciu nic niepokojącego. Patrzę na laptopie może dlatego ale gwiazdki wyglądają ok nie to co u Charon_X.

 

Sam mam jednego Canona 450D z filterm Baadera ale odblasków nie zauważyłem. Widzę jednak, że zjawisko u niektórych osób występuje:

https://www.cloudynights.com/topic/480166-modified-dslr-internal-reflections/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szymoff napisał:

Kurcze nie widzę na tym zdjęciu nic niepokojącego. Patrzę na laptopie może dlatego ale gwiazdki wyglądają ok nie to co u Charon_X.

 

Sam mam jednego Canona 450D z filterm Baadera ale odblasków nie zauważyłem. Widzę jednak, że zjawisko u niektórych osób występuje:

https://www.cloudynights.com/topic/480166-modified-dslr-internal-reflections/

Wiesz, nie jest tak źle jak u kolegi tutaj, ale widać je i to głównie po prawej stronie.

M-81_82_corr_color2.png.dc8826c42bbba166e1d378131711db82.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.