Skocz do zawartości

Mgławica Koński Łeb i Płomień


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Zlew napisał:

Kurde, ja dłubię z niemal identycznego setupu (bo teleskopy te same, filtry te same, matryce te same) , ponad 2 razy więcej materiału a nie wychodzi mi nawet w połowie tak dobrze jak Tobie ;) 

Dużą robotę robi u mnie miejscówka (nie zawsze stamtąd fotografuję). Niby Bortle 4 i 10km do 80tys. Miasta, ale najbliższe latarnie są oddalone o niemal kilometr. Żeby nie było kolorowo, to mam mocno zasłonięty wschód i południe. Coś za coś :) Ale ciemne niebo nieocenione

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, .zombi. napisał:

Nie spoczywaj na laurach, w dolnej części kadru sporo siedzi, wzbogać fotkę kolorystycznie bo teraz tylko czerwony.

Dzięki, przysiądę jutro jeszcze raz do stacka i zobaczę czy rzeczywiście coś tam zarejestrowałem. Co do kolorystyki - jaki zabieg masz na myśli, by ją wzbogacić? Rzeczywiście czerwony jest melancholijny, ale szczerze nie wiem co można byłoby z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rosso napisał:

Co do kolorystyki - jaki zabieg masz na myśli, by ją wzbogacić?

 

Myślę że musisz się z kolorem obchodzić znacznie ostrożniej bo bardzo łatwo coś zgubić. Tu moje ulubione zdjęcie tego obszaru - https://www.astrobin.com/q3wjw8/B/

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, .zombi. napisał:

 

Myślę że musisz się z kolorem obchodzić znacznie ostrożniej bo bardzo łatwo coś zgubić. Tu moje ulubione zdjęcie tego obszaru - https://www.astrobin.com/q3wjw8/B/

Dzięki, ale szczerze wątpię że osiągnąłbym taką głębię kolorów przy moim materiale. Zdjęcie jest na prawdę imponujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem nad jednym. Co powoduje, że Płomień i najbliższe okolice wychodzą na wielu fotach tak jakby nie było tam żadnego szumu. Robisz fotę innego obszaru masz tło z mniejszym lub większym szumem a tu często gładkie  jak przysłowiowa  pupcia niemowlaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JustinSullivan napisał:

Zawsze się zastanawiałem nad jednym. Co powoduje, że Płomień i najbliższe okolice wychodzą na wielu fotach tak jakby nie było tam żadnego szumu.

 

Płomień jest bardzo jasny a Alnitak dodatkowo podbija jasność w okolicy przez co sygnał wychodzi daleko ponad szumy kamery i szumy nieba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, .zombi. napisał:

 

Płomień jest bardzo jasny a Alnitak dodatkowo podbija jasność w okolicy przez co sygnał wychodzi daleko ponad szumy kamery i szumy nieba.

Dokładnie, płomień wychodzi bardzo dobrze bo jest jasny powierzchniowo. Szkoda że w wizualu jest problem z Alnitakiem, ciężej się obserwuje tę mgławice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.