Skocz do zawartości
  • 0

Canon 500d vs 1100d


Arthur Skoracki

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Michał Z. napisał:

HDMI przekaże CI tylko obraz do monitora czy telewizora.

Po USB przejmujesz w laptopie sterowanie aparatem. Program APT pozwala na ustawianie wszystkich parametrów focenia, zaplanowanie sesji. MA też moduł do ustawiania ostrości ale nie używałem go. Do maski Bathinowa też coś jest.

Są też oczywiście inne apki o podobnych możliwościach.

To jaki dokładnie kabel potrzebuję? Tam mam wejście do mikro usb i do hdmi oraz do pilota od migawki. 

2 godziny temu, Tuvoc napisał:

Bierz i moduj Canona 800D ;)

W jakich cenach jest  800D i dlaczego by nie zmodować  1100D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... a ja bym kupił jedynie taki, który ma wychylany displej .  Docenisz to w sytuacjach , gdy focisz coś na niebie,

co jest wyżej , np. ponad 30 st.  Nie będziesz musiał czołgać sią po trawie, betonie itp                                            Taki ma np. 650 d, który posiadam.

 

Z.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jakoś nigdy nie miałem okazji ustawiać ostrości na ekraniku lustrzanki

kiedyś kupiłem najtańszy tablet z Windowsem więc mam ekran 8" do ustawiania ostrości i jeszcze wielu innych rzeczy

nie przyszło mi do głowy by mordować się z maleńkim ekranikiem aparatu. Na tablecie mam APT więc całą sesję mi ogarnia

 

wybór między dopłatą za odchylany mikroskopijny ekranik czy tańszym tabletem z ekranem 8" był dla mnie oczywisty

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewe macie rację,  ale to już jest wyższa szkoła jazdy - dla mnie  nieosiągalna.

A czy Arthur Skoracki na tym etapie, na którym obecnie jest  - poradzi z tym sobie , to już odrębna sprawa.

Kadrowanie, ostrzenie...

 

Z.  :)

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja póki co mam pożyczonego Canona 300d, który ma mikroskopijny ekranik więc ostrzenie jest faktycznie trudne.

 

Ale jeśli da się to jakoś ogarnąć na ekranie laptopa, który podłącze do aparatu to by było wyśmienicie :D

 

Myślałem o 600d, ale też wychodzi trochę drożej. Jakby się nadarzyła super okazja to może bym kupił. Ale raczej celuje w 500d lub 1100d. Zwłaszcza jeśli działa opcja z podłączaniem do laptopa, to już w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Więc przy okazji poradźcie, koledzy.  Więc trzeba dokupić kabelek z końcówkami  HDMI  i  USB 2 , by podłączyć

Canona do laptopu ?  Potrzebna do tego jakaś aplikacja , by to zadziałało ?

W terenie laptop w trzęsących się rękach  , cha, cha - czy na jakimś podłożu, stoliczku etc

Z kolei w tablecie nie mam wejścia USB 2

 

Proszę o zrozumienie i łopatologię  :)

 

Z.

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minutes ago, Arthur Skoracki said:

Ja póki co mam pożyczonego Canona 300d, który ma mikroskopijny ekranik więc ostrzenie jest faktycznie trudne.

 

Ale jeśli da się to jakoś ogarnąć na ekranie laptopa, który podłącze do aparatu to by było wyśmienicie :D

 

Myślałem o 600d, ale też wychodzi trochę drożej. Jakby się nadarzyła super okazja to może bym kupił. Ale raczej celuje w 500d lub 1100d. Zwłaszcza jeśli działa opcja z podłączaniem do laptopa, to już w ogóle :)

Ostrzenie na 300d a 1100d to niebo a ziemia. 1100d ma live view i możliwość zrobienia na nim przybliżenia. 300d to hardcore - ja osobiście robiłem to na laptopie, na którym był specjalny programik, który robił fotki i przesyłał tylko wybrany fragment obrazka do laptopa. Na 1100d jestem w stanie ustawić bez problemu ostrość bez laptopa, ale odchylany ekran w tym wypadku czyni pracę dużo bardziej komfortową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
46 minut temu, tomekL napisał:

Ostrzenie na 300d a 1100d to niebo a ziemia. 1100d ma live view i możliwość zrobienia na nim przybliżenia. 300d to hardcore.

Potwierdzam, że z tym aparatem jest kiepsko bo ma malutki ekran i trzeba zrobić zdjęcie, przybliżyć, zobaczyć jak wyszło, pokręcić ostrością i kolejne zdjęcie i tak w kółko. A jako że to pożyczony sprzęt to na pewno nie będę do niego nic dokupywał.

 

A kwestia tego żeby mieć laptopa przy sobie nie jest problemem, bo i tak na 90% wypadów obserwacyjnych biorę ze sobą stolik i krzesełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, tomekL napisał:

Do Canona 300d używałem softu o nazwie DSLR Focus, bardzo pomocny do ustawiania ostrości.

2 godziny temu, tomekL napisał:

 

 A to na zwykłym kablu USB? Jak do przerzucania zdjęć? 

 

(nie jestem w stanie usunąć tego cytowania tomekL. Sorry za to) 

Edytowane przez Arthur Skoracki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minutes ago, Arthur Skoracki said:

 A to na zwykłym kablu USB? Jak do przerzucania zdjęć?

Tak, na zwykłym kablu usb. Nie wiem czy ten soft pójdzie na win 10 albo na win 7, to staroć. Ja miałem ten soft do ostrości i drugi o nazwie chyba DSLR Remote do sekwencji i zdjęć powyżej 30s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Maro21 napisał:

Apt np nie będzie działał ze starociami i do zwolnienia migawki potrzebny jest dodatkowy kabelek . Potrzebny jest minimum Digic3. 

 

Ja mam 550d (nowszy model niż 500d), oba chodzą na DIGIC4. Przedwczoraj fociłem przez USB i APT - bardzo ładnie śmiga. APT nawet mi focusem steruje w aparacie.

PS Jeśli robisz fotki z obiektywem a nie przez teleskop :)

 

Edytowane przez Michał Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Maro21 napisał:

Jak stosuje się guiding to i komputer , zatem ma to zdecydowanie mniejsze znaczenie . Pytanie było 500 czy 1100 .

 

6 godzin temu, ZbyT napisał:

jakoś nigdy nie miałem okazji ustawiać ostrości na ekraniku lustrzanki

kiedyś kupiłem najtańszy tablet z Windowsem więc mam ekran 8" do ustawiania ostrości i jeszcze wielu innych rzeczy

nie przyszło mi do głowy by mordować się z maleńkim ekranikiem aparatu. Na tablecie mam APT więc całą sesję mi ogarnia

 

wybór między dopłatą za odchylany mikroskopijny ekranik czy tańszym tabletem z ekranem 8" był dla mnie oczywisty

 

pozdrawiam

Mam canona 1100D i mogę go jakoś podłączyć do laptopa by  obraz z aparatu był widoczny na komputerze? Kabel mini HDMI na zwykłe HDMI?  Nie mam do niego instrukcji stąd  to pytanie, bo mam problem z ostrzeniem a takie coś było by bardzo przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, AvirFrog napisał:

Mam canona 1100D i mogę go jakoś podłączyć do laptopa by  obraz z aparatu był widoczny na komputerze? Kabel mini HDMI na zwykłe HDMI?  Nie mam do niego instrukcji stąd  to pytanie, bo mam problem z ostrzeniem a takie coś było by bardzo przydatne

HDMI przekaże CI tylko obraz do monitora czy telewizora.

Po USB przejmujesz w laptopie sterowanie aparatem. Program APT pozwala na ustawianie wszystkich parametrów focenia, zaplanowanie sesji. MA też moduł do ustawiania ostrości ale nie używałem go. Do maski Bathinowa też coś jest.

Są też oczywiście inne apki o podobnych możliwościach.

Edytowane przez Michał Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, AvirFrog napisał:

To jaki dokładnie kabel potrzebuję? Tam mam wejście do mikro usb i do hdmi oraz do pilota od migawki.

 

potrzebujesz połączyć aparat z komputerem za pomocą kabla USB czyli z jednej strony mikro USB, a z drugiej standardowe złącze USB typu A

 

co do modelu lustrzanki to w astro raczej ma to drugorzędne znaczenie, pod warunkiem, że to jakiś w miarę nowoczesny model. Śmiało możesz kupić 1100D. Jest dość tani i sporo osób go używa. Ma szumy na rozsądnym poziomie i 14-bit RAW. APT wszystkie funkcje obsługuje po USB. Łatwo go zmodować

 

800D jest kilka razy droższy. Zamiast niego lepiej kupić używanego 6D

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, ZbyT napisał:

 

potrzebujesz połączyć aparat z komputerem za pomocą kabla USB czyli z jednej strony mikro USB, a z drugiej standardowe złącze USB typu A

 

co do modelu lustrzanki to w astro raczej ma to drugorzędne znaczenie, pod warunkiem, że to jakiś w miarę nowoczesny model. Śmiało możesz kupić 1100D. Jest dość tani i sporo osób go używa. Ma szumy na rozsądnym poziomie i 14-bit RAW. APT wszystkie funkcje obsługuje po USB. Łatwo go zmodować

 

800D jest kilka razy droższy. Zamiast niego lepiej kupić używanego 6D

 

pozdrawiam

Rozumiem mam taki kabel, krótki w miarę ale  do przetestowania jak to działa idelanie się nada. Podłączałem kiedys tym kablem do lapka i jedyne co otrzymałem to mozliwosc przeglądu karty. Jaką  aplikacją dokłądnie się steruje aparatem?

W moim przypadku 1100D jest posiadany i szczerze polecam. Ma chyba z   1500 zdjęć zrobionych z czego 500 zrobiłem ja po wyjęciu go z szafy po 5 latach. Na czarnych zdjeciach wychodzą jakies kolorowe ppixele i nie wiem od czego to zalezy ale  sam aparat jak dla laika jest świetny i intuicyjny z doświadczenia powiem. A widze teraz ze i do astrofoto się w miare nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, Michał Z. napisał:

Jeśli chcesz używać APT to oczywiście instalacja APT i dodatkowo sterowniki DSLR.

Można też sterować aparatem przez apkę Canona - EOS Utility

Eos Utiliti z oficjalnej strony ma tylko program do akualizacji i musze z płyty zainstalowc program a napedu w lapku nie mam wiec "XD" 

APT miałem na kompie, musze jakis tutorial zaleźć do tego, udało mi sie kamere podłączyć  i miałem podgląd więc fajnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.