Skocz do zawartości

Galaktyka Igła - budżetowo


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na ASI120 wyszło całkiem fajnie. :) Widać pewne niedostatki materiału i obróbki, ale ogólne wrażenie mam bardzo pozytywne. Jak na mój gust z obróbką jednak pojechałeś nieco zbyt agresywnie. Ale to tylko mój gust. ;)

 

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Bardzo piękna praca! Niesamowita skala fotki!

 

Maciej, skala jest prawie taka sama jak w mojej pracy, więc chyba nie jest aż tak niesamowita. ;) Poniżej przedstawiam crop 1166x899 (identyczny jak kolegi @Szymoff) z mojego kadru bez resize. U mnie był UNC1000/f5 i ASI294MC Pro.

Można sobie porównać fotki w różnych aspektach.

 

NGC4565_3600_2700_f_1166_899.jpg.13fe0aea055971ae382cd4bfda5231cc.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

To nie kamera robi fotki....

 

ASI120 rzeczywiście nie robi fotek, ona tylko na wszystkie sposoby próbuje to utrudnić :)

 

Mówcie co chcecie, ale ludzie dzielący włos na czworo w temacie CCD czy CMOS, chłodzenie czy nie, mały czy duży piksel, szumy, binningi, 14czy 16bit powinni nad tym zdjęciem chwilkę podumać ;)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Mówcie co chcecie, ale ludzie dzielący włos na czworo w temacie CCD czy CMOS, chłodzenie czy nie, mały czy duży piksel, szumy, binningi, 14czy 16bit powinni nad tym zdjęciem chwilkę podumać ;)

 

Dumam. Matryca jak matryca. W ASI120 malutka, ale jak komuś nie zależy na dużym FOV, to nie ma sprawy. Pixel 3,75 (jak w ASI1600), więc też jeszcze nie porażająco mały. Jedno więc czego teoretycznie tej kamerce brakuje, to brak chłodzenia. Musi trochę szumieć. Ale jeżeli szumy mają dla kogoś drugorzędne znaczenie? To właściwie cacy kamerka. Dlaczego więc zdecydowana większość używa zacnej ASI120 raczej do guidingu niż do fotografii DSO? Z próżności?

 

1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

To jest rewelacyjna fotka jak na taki setup!

 

Powiedziałbym inaczej: to jest rewelacyjny materiał jak na taki setup. Pozostaje jednak jeszcze obróbka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, diver napisał:

Musi trochę szumieć. Ale jeżeli szumy mają dla kogoś drugorzędne znaczenie?

Szum odczytu kamery ma znaczenie o tyle, że im jest niższy, tym krótsze czasy pojedynczych klatek można stosować - więc to nie jest tak do końca kwestia tego co ktoś lubi, tylko zwyczajnie fizycznych możliwości kamery. 120 to może nie jest już obecnie cud techniki, ale w dalszym ciągu parametry ma całkiem przyzwoite. Większym ograniczeniem, myślę, jest tu rozmiar matrycy - ale z drugiej strony mała matryca ma tę zaletę, że nie interesują Cię żadne tam flattenery czy inne korektory komy :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.