Skocz do zawartości

Usuwanie Halo gwiazd.


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest trochę w necie wiedzy o metodach na usuwanie halo, jednak powstają coraz to nowe metody i moduły do programów (np Pix) dlatego zapytam, czy na tą chwilę jest jakaś metoda na usunięcie takiego dużego halo z gwiazdy w dole zdjęcia,

Męczę się nad tym od 2 dni :), próbowałem usuwać gwiazdy i wklejać z powrotem tylko te mniejsze, maskować maskami, pędzlami w PS, różne clone stamp w pix i cuda nie widy, no nie mogę i tyle, proszę bardziej doświadczonych o radę. :)

Te halo bardzo przeszkadza w pracy nad obróbką tej fotki, a całe zdjęcie jest tak dobre jak jego najgorszy mankament wiec muszę coś z tym zrobić.

@Tayson

@Pav1007

@_Spirit_

@janowet

@MaPa

I kolega Wessel jeśli jeszcze tu bywa.

Wypowiedzcie się proszę na ten temat jak to można usunąć, porady na temat wymiany filtrów proszę odłożyć na bok.

Może ktoś spróbuję i mu wyjdzie i się podzieli jak.

Ha_RGB16Display.thumb.png.8780181c85dd52754ae825ee60e54804.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Spirit_ napisał:

Chyba bym kombinował a ArcSinh strech i próbował podmienić. Z L-ki.

2022-05-21_15h36_37.jpg.3d52d8cf7b8d4b87cb161b687d6055b2.jpg

Na kanale L (Ha robi za L) którego nie wstawiłem halo jeszcze większe i trudniejsze do zamaskowania, ale pokombinuje z tym ArcSinh.

Co to za soft ? W jakim sofcie polecasz ten sposób rozciągania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imar napisał:

Na kanale L (Ha robi za L) którego nie wstawiłem halo jeszcze większe i trudniejsze do zamaskowania, ale pokombinuje z tym ArcSinh.

Co to za soft ? W jakim sofcie polecasz ten sposób rozciągania ?

To proces w Pixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Imar napisał:

Wypowiedzcie się proszę na ten temat jak to można usunąć

 

Hej, ja to robię na piechotę w GIMP-ie. Zaznaczam halo najpierw przy użyciu Color Select, daję Feather selekcji na wyczucie (akurat w Twoim przypadku 10 px), i delikatnie zjeżdżam saturacją i levelsami do odpowiedniego poziomu jasności, porównywalnego z tłem. A jak coś zostaje, to potem już ręcznie lassem każdy kawałek osobno, znowu Feather, levelsy, czasem każdy kolor osobno, i tak aż do skutku. Niniejsza poprawka zajęła mi kilka minut. Ale nie wiem, czy taki poziom "profesjonalizmu" Ci odpowiada ;) (gdy się rozciągnie na maksa taki poprawiony obrazek, to oczywiście widać, że było dłubane).

Ha_RGB16Display.thumb.png.8780181c85dd52754ae825ee60e54804-halo-reduced.png

Edytowane przez Piotr K.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pixie można zrobić sobie maskę na halo w PixelMath przy użyciu funkcji inellipse. Dobierając odpowiednio parametry "wyceluje się" w gwiazdę i halo. W tym wypadku zrobić można dwie maski, najpierw szerszą na słabsze halo, potem mniejszą na silniejsze. "Siłę" działania maski ustalamy paramterem wypenienia (tu jest 0.3). Maskę można potraktować procesem Convolution żeby "zmiękczyć" krawędzie.

 

image.png.097159551e1f8bb52144b10ad71d9354.png

 

image.png.9df0476664fd744a561053642061c0ab.png

 

Alternatywnie można pokombinować z maskami tworzonymi skryptem GAME dodając i odejmując je od siebie w PixelMath.

 

 

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tayson napisał:

wszystko zlaezy od tego jak bardzo jeste gotowy nagiąć czasoprzestrzen....

 

Ha_RGB16Display.png.f815ec22378e5ee64775f48530d2a4da.png

Hehe, no fajne ale to nadal nie wystarczające ;)będę to męczył aż sobie wyrobię jakąś skuteczną metodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Akurat w tym przypadku, to prościej by było obciąć fotę od dołu :P

Bardzo stanowcze rozwiązania proponujecie :)

Wessel podrzucił mi koncepcje jak to wykonać, jak znajdę czas powalczyć i opanuje to się podzielę jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tak se pociągłem suwakiem, bo aż się prosiło  :)... niestety wylazł pośpiech przy usuwaniu halo, bo jest tam ciut ciemniej wokół Tejata. Takie operacje powinno się robić na ukończonym obrazku.  No ale idea działa, to najważniejsze.

k2.png.c1199ca2c8237a304fb5e3bfc75cf1bb.png

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.