Skocz do zawartości

Gromady otwarte w Kasjopei...


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny strzał w 10 z dubeltówki :-)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Herbert West napisał:

Kolejny strzał w 10 z dubeltówki :-)

Przyznaję - coraz bardziej jestem zadowolony z tego zestawienia :)

7 godzin temu, diver napisał:

Ciekawy kadr wybrałeś, gromady otwarte cieszą moja oczy. Efekt obróbki też cieszy moje oko. :)

Musiałem na chwilę odpocząć od obiektów mgławicowych ;)

Poza tym nie mogłem się oprzeć nazwom, jakie są w Stellarium - Brzęczący Motyl (NGC 654), Kosiarka (NGC 663)

Miło mi :)

8 godzin temu, lukost napisał:

IC 166 to niezłe wyzwanie obserwacyjne.

Jednocześnie wydaje się  być najciekawszym obiektem w tym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warpal napisał:

Jednocześnie wydaje się  być najciekawszym obiektem w tym rejonie.

Oj, jest, jest :)

kiedyś, zrobiłem fotkę na szeroko, z tą gromadą w środku (obróbkę pomińcie ?)

 

@Antoniteż kiedyś zrobił tą gromadę i to z bliska.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, warpal napisał:

na wycinku bez pomniejszania

 

Na wersji bez pomniejszania wyszły Ci całkiem niezłe kolory gwiazd. Na wersji pomniejszonej z gwiazdek zrobiła się niebiesko-malinowa kasza:

warpal-resize-comparison.jpg.a9c130a76b9ece984706355a9c12a887.jpg

 

Nie wiem, czy to w wyniku samego pomniejszenia - ale jeśli tak, to po co pomniejszać? Nie wystarczyło trochę zwiększyć kompresji jpg, żeby zmniejszyć objętość pliku, ale pozostawić oryginalną rozdzielczość? Sam piszesz, że ta mała mgławiczka jest lepiej widoczna na zdjęciu w pełniej rozdzielczości. Nie szkoda Ci niszczyć obrazu drobnych obiektów, zarejestrowanych na zdjęciu? Po co focić wyczesanymi kamerami z małym pikselem, jeśli potem i tak resizem niszczy się uzyskaną szczegółowość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr K. napisał:

 

Na wersji bez pomniejszania wyszły Ci całkiem niezłe kolory gwiazd. Na wersji pomniejszonej z gwiazdek zrobiła się niebiesko-malinowa kasza:

W sumie to masz rację. 

Tu wyszły moje braki warsztatowe, po dodaniu luminacji z kamery mono do koloru. Ten wycinek to obraz z ASI2600.

 

10 godzin temu, Piotr K. napisał:

ale jeśli tak, to po co pomniejszać? Nie wystarczyło trochę zwiększyć kompresji jpg, żeby zmniejszyć objętość pliku, ale pozostawić oryginalną rozdzielczość? Sam piszesz, że ta mała mgławiczka jest lepiej widoczna na zdjęciu w pełniej rozdzielczości. Nie szkoda Ci niszczyć obrazu drobnych obiektów, zarejestrowanych na zdjęciu? Po co focić wyczesanymi kamerami z małym pikselem, jeśli potem i tak resizem niszczy się uzyskaną szczegółowość?

Na pomniejszonym zdjęciu mgławica też jest widoczna. Siłą rzeczy, ponieważ jest mała "gorzej" ją widać.

Więc z tym "niszczeniem", to nie do końca się zgadzam.

Niestety jeszcze dość rzadko mogę pokazywać zdjęcia w pełnej rozdzielczości.  Efekt całości byłby dość "średni". 

Trzeba by było o wiele więcej materiału w lepszych warunkach i sprzętem o lepszych parametrach.

Tutaj najlepsze zdjęcie tego regionu jakie udało mi się znaleźć:

Distant Lights - vdB 6 (distant-lights.at)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

Dołożę swoją, a co :) mam nadzieje że Autor się nie obrazi za ten challenge :)

Dlaczego miałbym?? Jest ciekawiej.

Godzinę temu, Gość na chwilę napisał:

to zdjęcie z początków mojej zabawy w astrofoto.

Powoli dążę do tego poziomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.