Skocz do zawartości

[S] Uszkodzony ASKAR ACL200


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Sprzedaje jako "uszkodzony" więc cena mocno atrakcyjna. Już wyjaśniam co i jak:

W obiektywie poluzowała się soczewka lub jedna z grup. Objawia się to tym, że w zależności od tego jak się ułoży, odpowiednio koślawi nam gwiazdki.

Są też dobre wiadomości: bywa czasem tak, że przy odrobinie szczęścia może wskoczyć na swoje miejsce i jest wszystko ok :)

Askar był w serwisie w teleskopach, to właśnie stwierdził ich człowiek (czyli potwierdził moje przypuszczenia) niestety nie udało dostać do środka by dokręcić luźny element (pancerna konstrukcja )

Druga dobra wiadomość jest taka, że podczas testów i prób napraw stwierdził bardzo dobrą korekcję pod FF.

Także zostaje kwestia ogarnięcia luźnego elementu - ustawienia go i dokręcenia na sztywno. Sam obiektyw nigdy mi nie upadł, nie odniósł żadnych obrażeń itp

co mogło spowodować owy feler. Nie wiem więc jak i skad to się wzięło...

Używałem go ponad rok, wszystko było ok, nagle gwiazdki zaczęły wyglądać koślawie i zaczęła się cała akcja. Poza tym stan  wizualny i fizyczny. Bdb.

Może ktoś ma smykałkę, lub ma/zna kogoś kto podejmie się naprawy to po taniości może ogarnąć sobie fajny obiektyw na szersze kadry. Albo może ktoś chce stworzyć sobie jakiegoś pirata czy innego bastarda to zapraszam :) 

 

Uwaga: nie daję gwaracji, że wszystko będzie z nim ok, piszę co powiedziała mi osoba z serwisu. Sam nie mam takiej wiedzy by coś o tym powiedzieć lub podpowiedzieć, sprzedaję więc jako uszkodzony...

 

Cena: 1000zł. Przesyłka po mojej stronie.

org. pudełko z pianką, pokrowiec, wszystkie dekielki, obiektyw. Ver. 1

20220911_201929.thumb.jpg.46983a030872f39f1740c71045a9fb12.jpg

 

20220911_201851.thumb.jpg.ad9c26c2a35eafde902a1be17422e632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serwis teleskopów nie ogarnął, to kto może? :) Pytam pod kątem tego co można zrobić z tym dalej.

A kiedy był kupiony, jakaś gwarancja tego nie obejmuje? Działał dobrze na początku i się zepsuł? EDIT -> Dobra, przeczytałem, że po roku się zepsuł.

Edytowane przez Bentoq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bentoq napisał:

to kto może

Może serwis astro? ;)

6 minut temu, dobrychemik napisał:

A jak nim ruszasz to słychać albo czuć, by coś w środku miało luzy?

Chyba nie ale musiałbym się upewnić, odkąd (okolice maja) wrócił z serwisu leżakuje zapakowany w pudełku.

1 minutę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Rękojmia trwa dwa lata

Wiem, dzięki Krzysztof :)

podejrzewam, że już chyba minęły 2lata, a i nie mam paragonu, a sprawa i tak stracona także nie będę walczył ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin_G napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się generacja pierwsza i druga tego "apcia"?

Generalnie tym:

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6440&lunety=ASKAR ACL200 upgrade kit z generacji 1 do generacji 2 ACL200 UP

Optyka ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.