Skocz do zawartości

Głowa Pelikana - IC5070 - HH555+


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie oczywiście piękne, takie inne od wszystkich.

Ale mam jedno zastrzeżenie.

Podczas oglądania odnoszę wrażenie, że jest ciut za mozno skontrastowane. 

Nie znam się za bardzo na optyce takich instrumentów, może tak ma być, albo

..

Używasz może BXT?

Ja np okropnie boję się tego "urządzenia" bo zauważyłem, że niechcący można bardzo skrzywdzić zdjęcie.

Pomijając ten super kontrast i super wyostrzenie, zdjęcie genialne.

Jak zwykle w Twoim wykonaniu.

A wiesz że ja też zastanawiam się nad takim RC?🙂

Tylko ósemka, bo może jeszcze dam radę ją powiesić na AZ EQ 5 Pro.

 

Edycja:

Teraz na skalibrowanym monitorze to wygląda ok.

smartfon dziwnie wyostrza.

Edytowane przez Robson_g
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, licho52 napisał(a):

 

Poczciwy EQ6-R.  Daje radę, jak jest dobry seeing to 0,5 trzyma.

Super, dałeś mi nadzieję, bo mam akurat EQ6 r pro na pierze i zamierzam założyć na niego właśnie 10 RCka, w takim układzie powinno dać radę. 

Edytowane przez Auron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Zdjęcie oczywiście piękne, takie inne od wszystkich.

Ale mam jedno zastrzeżenie.

Podczas oglądania odnoszę wrażenie, że jest ciut za mozno skontrastowane. 

Nie znam się za bardzo na optyce takich instrumentów, może tak ma być, albo

..

Używasz może BXT?

Ja np okropnie boję się tego "urządzenia" bo zauważyłem, że niechcący można bardzo skrzywdzić zdjęcie.

Pomijając ten super kontrast i super wyostrzenie, zdjęcie genialne.

Jak zwykle w Twoim wykonaniu.

A wiesz że ja też zastanawiam się nad takim RC?🙂

Tylko ósemka, bo może jeszcze dam radę ją powiesić na AZ EQ 5 Pro.

 

Edycja:

Teraz na skalibrowanym monitorze to wygląda ok.

smartfon dziwnie wyostrza.

 

Potwierdzam że 8" pójdzie na AZ-EQ5, nie jakoś mega komfortowo ale pójdzie - w moim przypadku dużą wadą pracy z EQ5 była konieczność bardzo krótkiej kadencji w PHD2 - np ok 1,5-2s co w niektórych obszarach nieba nie wystarcza by uzyskać gwiazdy w OAGu.  Szóstkę można prowadzić na 4-5s.

 

Dekonwolucja jest obowiązkowa przy reflektorze, i oczywiście może skrzywdzić zdjęcie tak jak wiele narzędzi.  Kwestia wyczucia i też indywidualnego gustu.  Do momentu jak pokazał się BX było to nieco pracochłonne i żmudne, BX daje dobre rezultaty i jest łatwy w użyciu. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Auron napisał(a):

Super, dałeś mi nadzieję, bo mam akurat EQ6 r pro na pierze i zamierzam założyć na niego właśnie 10 RCka, w takim układzie powinno dać radę. 

 

Moja 10-ka to pierwszy teleskop gdzie marzyłby mi się enkoder i wtedy nie byłbym na łasce seeingu oraz obszary biegunowe galaktyki byłby łatwiejsze jako że tam nie ma często jasnych i dobrych gwiazd do guidingu.  Ale w swoim przedziale cenowym za EQ6-r należy się szacunek dla SW.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, licho52 napisał(a):

 

Moja 10-ka to pierwszy teleskop gdzie marzyłby mi się enkoder i wtedy nie byłbym na łasce seeingu oraz obszary biegunowe galaktyki byłby łatwiejsze jako że tam nie ma często jasnych i dobrych gwiazd do guidingu.  Ale w swoim przedziale cenowym za EQ6-r należy się szacunek dla SW.

Zamierzam zakupić OAG-L, ażeby nie mieć problemów z gwiazdami w konfiguracji RC 10 + Zwo 294 MC Pro. Słyszałem, że OAG-L robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest bardzo, bardzo dobre, szczere gratulacje! Dość długo się zastanawiałem nad jakąkolwiek sugestią i jedyne co mi przychodzi do głowy to, że może byłoby warto nieco inaczej kadrować- może tak, aby "góry" sięgały do 1/3 kadru i były nieco mniej zepchnięte w prawo... Ale chyba się czepiam niepotrzebnie. Brawo raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Duser napisał(a):

A jeszcze zapytam, jaki to dokładnie RC 10 ? Od GSO? I czy trussowy, czy zwykły?

 

Zwykły, trussowy jest zdecydowanie lepszy i taki zawsze chciałem jednak ze względów logistyczno-praktycznych zwykły jest dla mnie lepszy.  Dla posiadaczy stałego obserwatorium poleciłbym jednak truss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.